szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ssanie kciuka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Capri
2009-10-22
Email
Hej dziewczyny, czy któraś z Was zna dobry sposób jak oduczyć półtora rocznego szkraba ssania palca. Moja mała ma go w buzi na okrągło a smoczka nigdy nie chciała.Pozdrawiam serdecznie.
ania23
2009-10-22
22:32:16
Email
To ja sie tez przyłącze bo własnie chciałam założyc taki temat :-) Moja Amelka tak samo od urodzenia nie chciała smoczka. teraz ma 2 lata i 8 miesięcy i nadal nie chce sie oduczyc. Tylko ze ona bierze palec wskazujący: jak jej sie nudzi, jak chce sie spać. Póki co nic nie pomaga. Zaklejanie palca plastrem, smarowanie kroplami walerianowymi (są bardzo gorzkie), malowanie paznokcia lakierem "pazurkiem" przeciw obgryzaniu paznokci. Może musi do tego dojrzec psychicznie?
Joanna26
2009-10-23
17:22:28
Email
Ja jestem szczesliwa mama, ktorej dziecko PRZESTALO ssac kciuka, choc ssalo namietnie niemal od urodzenia i odkad zostalo odstawione od cycka nie usypialo inaczej niz ssac palec. Metoda bylo pomalowanie paznokci i wieeeelki podziw, jakie piekne, szczegolnie w wykonaniu tatusia. Miala wtedy niecale 2 lata. Myslalam, ze nigdy sie tego nie pozbedziemy, a udalo sie nawet ze snem - wieczorem lezac w lozeczku podpatrywala, jak sie pieknie paznokcie (tylko na kciukach) blyszcza i nie ssala, przestala z dnia na dzien, bylam w szoku, naprawde:) Tyle ze Mila dla poklasku da sie pokroic i na nia to wlasnie poskutkowalo, choc szczerze mowiac, jak mama zaproponowala, ze jej pomaluje te pazurki, to mocno watpilam, aby efekt byl inny niz zjedzony lakier...
kaprysna
2009-10-26
12:20:37
Email
U nas troszke inaczej... Emilia 2 lata 3 miesiace smoka, swojego najwiekszego przyjaciela porzucila dopiero w sierpniu po drugich urodzinach i po wielu zabiegach z mojej strony. Poskutkowalo obciecie go prawie do zera. Mimo wielkiej tesknoty bylo wszystko ok. Jak pojawil sie braciszek zapragnela znow miec smoka, zabierala mu, ale, ze Filip nie lubi i wypluwa z obrzydzeniem schowalismy go na dobre. Od tego czasu Emilia gryzie palec wskazujacy, wierci nim w buzi ile sie da. Sama nie wiem, czy to reakcja na brak smoka, czy brciszka. Nie powiem, zebysm ostatnio stresu nie mieli ... Jak ja tego oduczyc?
Joanna26
2009-10-26
17:59:29
Email
Ja bym oddala smoka. Moim zdaniem - mniejsze zlo.
bea1978
2009-10-26
18:45:23
Email
Kaprysna nie poradzę co zrobić żeby nie ssała kciuka ale powiem, że ssanie raczej jest spowodowane brakiem smoczka, a nie tym że pojawił się braciszek. Ja tak miałam w dzieciństwie ale ja smoka pożerałam do 5 roku życia hihi a potem się przerzuciłam na paluszek :) Paznokieć miałam od palca wskazujacego płaski, tata zabierał mnie do lekarza, który mówił mi że palec odpadnie jak bedę tak dalej ssała, a ja miałam to gdzieś i dopiero jak poszłam do zerówki to juz wstyd było tyle ssać i odpuściłam :)
kaprysna
2009-10-26
23:19:48
Email
No wlasnie tez myslalm nad tym, czy jej smoka nie oddac, przynajmniej do zasypiania. Ona nawet juz nie bardzo umie ssac smoka, bo tego filipowego to gryzla, wiec moze nie byloby to przyzwyczajajace na nowo a mialaby troche radosci, bo teraz tak malo czasu mam dla niej. Maz jest jednak kategorycznie przeciw :-/
Joanna26
2009-10-27
08:10:47
Email
Zabierz mu skarpetki. Albo cos, bez czego bedzie sie czul niezbyt komfortowo. Komorke. Moze zrozumie. Wprawdzie kwestie uzytecznosci dla chlopa a poczucia bezpieczenstwa dla dziecka to cos nieporownywalnego, ale COS moze do niego dotrze.
dota
2009-10-27
11:50:03
Email
JA mam podobny problem tyle ze NAdia bierze do buzi prawie wszystko co sie w niej zmiesci. Albo ciągle dotyka i szczypie swoje usta :( tez nie wiem jak ja od tego odzwyczaic, ale wiem na pewno ze to od stresujących sytuacji, zazdrości o młodszą siostre.

Nie wiem ale wydaje mi sie ze powracanie do smoka nie bedzie dobre, bo to(jak juz wyzej napisałam) nie jest oglny brak smoka tylko własnie brak czasu dla niej i smok na pewno tego nie zrekompensuje. My juz dawno odstawilismy smoka a dopiero potem pojawiło sie to skubanie i gryzienie wszystkiego. Chciałabym to jakos wyeliminować ale boje sie ze własnie sama bedzie musiała zrozumiec i sama z własnej woli przestac, bo im wiecej zwracam na to uwage tym jest gorzej :(
Joanna26
2009-10-27
13:12:20
Email
No to znajdz wiecej czasu dla niej, skoro sama wlasnie w tym widzisz przyczyne. Co ma dziecko zrozumiec? Ze mamusia i tatus maja inne zajecia, a ono ma byc grzeczne i nie przysparzać zmartwień?
dota
2009-10-27
17:31:40
Email
Nie zle chyba sie zrozumiałysmy nie chodzi mi o to zeby była cały czas grzeczna i nie sprawiała kłopotow - choc o tym pewnie kazdy rodzic by sobie marzył - chodzi o to ze młodsza córcia i tak jest na tyle spokojna że moge baaardzo duzo czasu spedzać z tą starsza, ale cały problem w tym ze ona chciałaby wszystko.

a co ma zrozumiec - chodzi mi o wpis bea1978 która sama wiedziała ze juz ma tego nie robic.

taki wiek niestety i jedne dzieci łatwo oduczyc niektórych nawyków a niektóre cięzko.
kaprysna
2009-11-01
23:10:24
Email
Oddalismy smoka, najpierw radosc nie z tej ziemi, potem kompletny brak zainteresowania. Walnela go gdzies w kat i zajela sie czyms innym. Smok jest, fajnie przyjaciel, ale juz nie spelnia swojej roli, nie umie go ssac, tylko gryzie, wiec to juz nie taka frajda. A palec i tak w buzi laduje. Ja mysle, ze to jednak reakcja na braciszka i brak czau dla niej. Fajnie sie pisze "znjadz czas". KIedy? jak siedzisz przy karmieniu, czy jak nosisz niemowlaka z kolka, czy moze niemowlaka zostawic ryczacego w nieboglosy, ze serce i uszy ci pekaja i zajac sie starsza corka, ktora podobnie jak kolezanki chcialaby wszystko. A maz w pracy na okraglo, a ty w nocy obiad na drugi dzien gotujesz, itede itepe.
Joanna26
2009-11-03
11:32:51
Email
No pewnie, ze "fajnie" sie pisze, ale jesli ktos pisze, ze jego dziecko zjada palec, bo nie umie sobie poradzic ze zmiana sytuacji, to odpowiedz chyba nie moze byc inna? W kazdym razie zycze Wam duzo sily.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum