szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pierwsze stałe pokarmy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Milka123
2009-08-26
Email
Chyba popełniłam błąd bo wprowadziłam jako pierwszy posiłek staly młodą marchewkę z ziemniakami ze słoiczka, a powinnam jak dzisiaj wyczytałam zacząć od jednoskładnikowych pokarmów? Teraz wiem, że powinnam zacząć od marchwi, w następnym tygodniu jablko, a potem marchewka z jabłkiem i dopiero potem marchew z ziemniakiem. Mały ma 5 misięcy jest alergiekiem na bialko mleka krowiego, ale już je od 6 dni ten dwuskładnikowy posilek i nic mu nie jest, nie płacze i raczej mu on służy. Ale czy wobec tego może teraz dać mu samą marchew, bez ziemniaka i trzeba znowu rozpoczynać od 4-5 łyżeczek na początek, a potem zwiększać ilości?
bea1978
2009-08-27
10:01:44
Email
Ja myślę, że trzymanie się książeczkowych regół nie musi być aż tak mocno przestrzegane. Jeśli ziemniaczki z marcheweczką nie dają oznak alergii to spokojnie możesz to podawać dalej. Jednak kolejne nowości dawałabym już pojedyńczo :)
ciekawa
2009-08-27
13:16:22
Email
Bea ma racje nie przejmuj sie. Ziemniaki czy marchewka raczej rzadko uczulają a skoro nic złego się nie dzieje to nie ma sie czym martwić. Pokarmy wprowadza sie pojedynczo dla wygodny i żeby lepiej obserwować czy aby nie alergizują. Uważać należy na pokarmy glutenowe i tu dopiero w odpowiednim czasie a tak z innym pokarmami rób na wyczucie i tylko obserwuj.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum