szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - jak nauczyć pić z butelki/niekapka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
martusieg
2009-03-30
Email
Moja córeczka ma prawie 10 m-cy, jest karmiona piersią. Do około 7 m-ca była troszkę dopajana butelką, ale później przestałam ze względu na prawdopodobieństwo alergii. Teraz zbliża się czas, gdy chcę odstawić córeczkę od piersi a poza tym coraz bliżej ciepłych dni, kiedy będzie potrzebowała więcej picia a tu problem maleńka całkiem zapomniała jak się pije z buteleczki. W ogóle nie potrafi ssać. Próbowałam dać niekapek, ale jedynie służy jako dobry gryzak. Nie ma mowy o napiciu się (nawet gdy jest tam moje mleczko). Może ktoś z Was ma za sobą takie doświadczenia, proszę o radę. A może po prostu uczyć pić od razu z kubeczka? Co sądzicie?
zuczekm59
2009-03-30
21:17:02
Email
Ja miałam ten sam problem:) Blanka nie piła z butelki, nie piła z niekapka tylko pierś i pierś! Podawałam jej niekapek z wodą , tez służył jako gryzak-zabawka, aż w końcu zaciągnęła i tak już zostało, więc tylko cierpliwość i czas, powodzenia:)
pinkie
2009-03-31
11:54:54
Email
To prawda, po kilku dniach załapie, musisz być cierpliwa ;) Na razie możesz podawać łyżeczką, a od kubeczka wygodniejszy będzie kieliszek - mniej się rozleje. Ja tez przechodziłam to z dwójką dzieci - w końcu załapały smoczek. Powodzenia!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum