szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - W czym powinien spać mały alergik?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
natula
2009-03-24
Email
i w jakim otoczeniu i temperaturze? mam wrażenie, że maluch się poci w nocy tak, jakby w ogóle nie dopływało do niego powietrze.. poza tym nie wiem, czy nawilżac pokój czy nie. raz czytam że trzeba, to zaczęłam wieszać mokry ręcznik na kaloryferze. potem przeczytałam, że wszelkie roztocza i grzyby rozwijają się łatwiej w wilgotnym i się nie powinno tak robić. czyli w końcu jak? druga sprawa to pościel, śpiworek, pidżamka.. jak ubrane śpią Wasze maluszki? przykrywacie je na noc kołderką czy kocykiem? czy są one wykonane ze specjalnych materiałów czy takie zwykłe? bo czytałam, że robia teraz nawet kukurydziane pościele, naturalne i że sa lepsze? prawda to?
Joanna26
2009-03-24
12:56:52
Email
Nie wiem, jak maly alergik, ale moj duzy alergik (maz) od niedawna spi pod posciela Health Guard kupiona w Ysku, wlasnie antyalergiczna, ja ja tez bardzo lubie, bo jest mieciusienka, lekka i bardzo ciepla. Emilce tez taka sprawilismy, ale ona ma swoje sposoby na noc - spi nieprzykryta (ma dwa lata), dlatego ubieram ja na noc w pizamke z cieplej bawelny, taka frotowa - wiem, ze w niej nie zmarznie.
natula
2009-03-26
12:09:11
Email
a jakie wypełnienie ma ta kołdra? i co z poszewką na nią? bo co z tego, jak kołdra będzie antybakteryjna jak poszewka nie.. a może wiesz coś na temat tkanin purista? ostatnio przegladałam ofertę od feretti i się zainteresowałam..
drewienko
2009-03-26
15:23:23
Email
jesteśmy wierni tej firmie feretti właściwie od urodzenia dziecka. najpierw dostaliśmy rożek i prześcieradełko oddychające (dzieki niemu nasz materac żyje) a jak synek wyrósł to kupiliśmy komplet pościeli kolderkę i poduszeczke. kołderka ma 100% specjalnego wypełnienia ingeo (jako jedyni) a pościel jest z nowoczesnej tkaniny purista dokładnie poczytaj na ich stronie bo nie umiem ująć ich zalet tak ładnie może, od siebie mogę ci powiedzieć ze sprawuje nam się super bo jest delikatna i bakteriostatyczna dzieki czemu rzadziej ja piorę. mały mi sie nie poci i nie rozkopuje. jest dość duża wiec starczy na dłuższy czas :)
pinkie
2009-03-26
20:33:09
Email
Moje dzieci śpią pod pościelą dla alergików, ale nie mam pojęcia jakiej firmy. Na noc małej zakładam body na krótki rękaw, ewentualnie cieniusienki bawełniany pajacyk BEZ STÓP. Tosia się czasami odkrywa - wtedy śpi o wiele lepiej. Tomek śpi w t-shirt i pampersie. Jeżeli prześpi całą noc bez płaczów i domagania się picia - to znaczy, ze spał odkryty. Zauważam to rano, bo śpi oddzielnie. Moje dzieci nie znoszą gdy jest im za gorąco, od razu się budzą. W pokoju mam temp 19-20 stopni, rozszczelnione okno (bez tego ani rusz) Ja zakrywam się kołdrą po uszy, a oni nawet się odkrywają. Nigdy nie stolerowałyby pidżamki z polaru czy innych sztucznych dodatków - no i oczywiście stopek w pajacykach. Obcięłam kilka. W dzień Tosia śpi w rajstopkach i body, przykryta cieniutkim kocykiem z polaru. Na Twoim miejscu doprowadziłabym do tego, aby dziecko nie pociło się w nocy. Może tylko pod kocykiem niech śpi, skoro w pomieszczeniu jest gorąco... Dostęp świeżego powietrza też jest bardzo ważny.
pinkie
2009-03-26
20:37:06
Email
Ja często suszę pranie w sypialni Tosi, na suszarce i na kaloryferach. Nie mamy pleśni i grzybów na ścianach - może przez to ciągłe wietrzenie
natula
2009-03-27
12:18:43
Email
no więc własnie, myślę, że też ma wpływ na to, zeby zbyt wilgotno nie było w pokoju, zeby było swieże powietrze. poszperam jeszcze może w internecie o tych antyalergicznych pościelach. w czołówce chyba jednak jest feretti. bardzo zachwalana, może rzeczywiście warto wypróbować?
drewienko
2009-03-31
23:13:18
Email
wilgotne powietrze jest znacznie cięższe i ciecku moze sie źle oddychać, przez to może się meczyć i pocić. kup hydrometr i zmierz po prostu wilgotność. feretti ma kołderki wielosezonowe o bardzo dobrym odprowadzaniu pary wodnej zey się maluch nie pocil. to mogłoby rozwiazać problem odkrywania w nocy a jednocześnie nie zmarzłby anie nie spocił się. pomyśl.
natula
2009-04-01
16:59:52
Email
a słyszałam też, że w wilgotnym powietrzu jest więcej roztoczy i kurzu co jeszcze nasila alergię.. ale co lekarz, to co innego, aż trudno się zorientować, co dobre. a tak w ogóle to chyba higrometr, bo hydrometr to mierzy cisnienie ;) a co do feretti, to już się namyśliłam i skorzystam na pewno tylko teraz nie wiem, czy przez internet taniej czy w sklepie normalnie, ale to muszę się przejśc i zobaczyć ceny... i nie wiem, jaki zestaw wybrać, bo bardzo wiele jest, iluelementowy jest taki najpraktyczniejszy?
drewienko
2009-04-01
19:07:38
Email
natula oczywiście ze higrometr przepraszam "przejęzyczyłam" się. osobiście uważam że lepiej jest kupić zestaw 6 elementowy bo wychodzi najtaniej a i tak wszystkie części są jak najbardziej praktyczne. tylko ten z długim ochraniaczem do łóżeczka. co do cen to musisz poszukać gdzie taniej. ale w sklepach normalnych ceny nie są tak zawyżone jak w smyku czy tym podobnych
natula
2009-04-02
21:56:58
Email
spoko, żartowałąm z tym higrometrem, domyśliłam się, że się pomyliłaś :P mogę się pochwalić, że kupiłam dzisiaj, ma 6 elementów i jest bardzo ładna. w takim małym sklepiku w Piasecznie (nawet nie podejrzewałam, że będą mieli ale weszłam z ciekawosci i się trafiło). dzisiaj pierwsze testowanko, zobaczymy :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum