szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - LIPIEC 2008


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
JOLA-JOLKA
2008-08-27
Email
Hej dziewczyny przechodzimy na nowy dział. Jest ktoś z lipca?
sylwetkar
2008-08-28
10:17:28
Email
witamy nowe mamusie i maluszki życzymy przedewszystkim zdrówka i zdrówka i jeszcze raz zdrówka ja jestem Zuzia ur sie dokładnie 15 mc temu duuża już ze mnie dziewczynka buziaczki
renya
2008-09-06
09:20:14
Email
Witajcie! Jestem Jagódka ur.18 lipca :) Pozdrawiamy

JOLA-JOLKA
2008-09-10
08:17:58
Email
MARYSIA

Sylwetkar
2008-09-16
12:27:51
Email
dziewczynki są przepiękne opowiadajcie jak Wam sie podoba na świecie, buziaki od Zuzika
maja77
2008-09-30
22:03:26
Email
Witaj Jolu. No to wpisujemy się :). Madzia ur. 9.07.2008 i mama. I pozdrawiamy lipcowe mamuśki, które jak widać z nawału obowiązków mało piszą. My wróciliśmy od teściów po 1,5 mcu na wsi i przyzwyczajamy się do życia we czwórkę :) ... i też mało piszemy :)))
JOLA-JOLKA
2008-10-03
20:07:33
Email
Witam Maju.Cieszę się, że się odezwałyście.Jak Madzia?U nas ok.Marysia 06.09 ważyła 4760. Ale chyba mam za mało mleka.Dziś dałam jej 90ml mleka sztucznego i zjadłą wszystko i było jeszcze mało.Ja jak ściągałam swoje to miałam 40ml.Dziś przygotowałam sobie laktator, to ściągnę i zobacze ile będę miała.Ona poprostu się nie najada.Miała też silne kolki.Jedna znajoma powiedziała, żebym podawała jej łyżeczkę wyciśniętego soku z jabłka i tak robię od wczoraj i ani wczoraj, ani dziś kolki nie ma.Zobaczymy jak dalej.CO u WAS?
maja77
2008-10-06
18:21:00
Email
Hej Jolu, my to miałyśmy przejścia. W drodze ze szpitala buczałam że nie będę mogła karmić piersią. Ale po kolei. Madzię dostałam 24 h po porodzie bo musiała troszkę poleżeć w inkubatorze, oczywiście nakarmioną butelką, za bardzo nie wiedziała jak się przyssać. Efekt moje brodawki były w strzępach. Karmiłam w kapturku, ale też nie szło jej za bardzo więc ja chwyciłam za laktator i z butelki jadła na całego :(. Położna jednak radziła żeby ją nauczyć z piersi, więc się rozpoczęły 1-1,5h nasiadówki, po których brodawki bolały, a piersi nie były opróżnione - tzn. co łatwo wyleciało wypijała a resztę trzeba było jej wyciskać. No ale jakoś to było. Po 4 tyg rozpoczęły się kolki, kwękanie i stękanie. Doszło do tego że przystawiałam ją do piersi w kapturku, a w drugiej ręcę laktator żeby jej drugą pierś opróżnić i po niej to co nie dojadła z pierwszej i dać z butelki - zamykało się to w 45 minutach (co przy wymagającym uwagi Tomku było w miarę). Niestety pokarmu miałam coraz mniej - zaczęłam dokarmiać - czego zresztą nie załuję. Odciągam jeszcze pokarm rano i wieczór i jej daję. Starałam się i nie wyszło trudno - Tomka karmiłam do roku :(((....Podany sposób polecam do odciągania bo mleko lepiej leci :). Madzia waży ok 5800. pozdrawiamy A jak braciszek reaguje na siostrę :)
JOLA-JOLKA
2008-10-08
12:51:38
Email
Witam.Mateuszek przyjął siostrę dobrze.Nawet ją bujał w nosidełku samochodowym, a teraz gryzie jej smoczki :) Marysia wodzi za nim oczkami. Jak on płacze, to i ona płacze.Jak Mateuszek nigdy nie ssał smoka, to teraz bardzo lubi.I jak ją tulę, to i on podchodzi, aby i jego tulić. Pozdrawiamy

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum