szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Biegunka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mab
2005-04-27
Email
Prosze was o rade. Moj maly ma juz od 2 dni biegunke i wymioty. Nic nie jadl przez prawie 3 dni, tylko pil wode z elektrolitami (wszystko inne zwracal). Dzis wieczorem zjadl pare lyzeczek kleiku ryzowego. Nie wiem, co mam mu dac jutro do jedzenia, bo widze, ze zdrowieje, choc na razie nie ma jeszcze apetytu - a podobno nie powinno sie podawac mleka i jego produktow. Zreszta jak mu rano dalam NAN 2R to tez wszystko zwrocil. Po marchwiance tez wymiotowal. Ma 14 miesiecy i wlasciwie juz wszystko moze jesc.
Dorota
2005-04-27
07:38:30
Email
Witam!!! Podstwą przy biegunce jest podawanie dużej ilości płynu. Gdy mój syn (obecnie 15 m-c) miał biegunke poszłam z nim do lekarza, bo nie chciał nic jeść tylko moją pierś. Nie wiadomo czym spowodowana jest biegunka - są różne jej przyczyny.Możliwe że brał do buzi coś brudnego, albo idą mu zęby.Karol dostał zawiesinke "Nifuroksazyd" i po tym mu przeszło. Ja podawałam mu ryż z jabłkiem zjadał niechętnie. Pozdrawiam i proponuje iść do lekarza.
Jagoda
2005-04-27
12:16:21
Email
Koniecznie idź do lekarza, im wcześniej tym lepiej - warto, żeby ocenił stan nawodnienia (mimo że Mały pił wodę z elektrolitami może być odwodniony).
mab
2005-04-27
16:28:27
Email
Dzieki za rady. Bylam z nim u lekarza w poniedzialek i to wlasnie on kazal mu pic wode z elektrolitami. Powiedzial, ze "na oko" maly nie jest odwodniony. Czy to mozna jakos dokladniej sprawdzic? Przeszly mu wymioty, ale nadal ma biegunke i nic nie chce jesc (niestety ryz z jablkami nie dziala i nie karmie go juz piersia). Przesypia cale dnie i jest bardzo oslabiony, ale w sumie jest w miare pogodny, wiec nie wiem, czy mam sie martwic tym ze nic nie je, czy po prostu cierpliwie czekac, az zglodnieje?
Jagoda
2005-04-27
18:00:33
Email
Idź jeszcze raz do lekarza, przez 2 dni może wiele się zmienić. Można ocenić nawodnienie sprawdzając śluzówki, fałd skórny, napięcie gałek ocznych (tego osatniego nie wolno robić samemu). Niepokojące jest, że przesypia całe dnie.
Dorota
2005-04-27
18:41:09
Email
Odwodnienie sprawdza się w prosty sposób - po zapadniętym ciemiążku przednim. Ale idź do lekarza - jakiegoś lepszego, bo chyba ten to za dobry nie jest. Ja byłam z Karolem na kontroli po dwóch dniach,tzn. z biegunką zgłosiłam się w poniedziałek a u kontroli byłam w czwartek. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia maleństwu:)
mab
2005-04-27
23:29:57
Email
Troche mnie nastraszylyscie, wiec pognalam z malym do lekarza. Maly nie jest odwodniony, ale tez mam mu nie dawac zadnych lekarstw, bo podobno jak jest biegunka, to organizm sie pozbywa wirusow i zatrzymywanie biegunki moze jeszcze bardziej zaszkodzic. Przyznam szczerze, ze pierwszy raz slysze taka teorie. Najwazniejsze, ze maly nie wymiotuje i duzo pije - a sennoscia i niejedzeniem mam sie nie przejmowac. Podobno biegunka wywolana wirusem moze trwac nawet ponad tydzien. Maly ma tez wysypke na calym ciele i to podobno tez dobry objaw. Dzieki za rady i zainteresowanie. Mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej. Pozdrawiam
Dorota
2005-04-28
07:32:27
Email
Z tego co wiem od lekarza, to są różne rodzaje biegunki.Karol miał w kolorze zielonym z małym śluzem.I tą biegunke trzeba było zatrzymać lekami(juz nie pamiętam jak to nazwała lekarka), ale mówiła coś o tym śluzie.I gdyby nie był na piersi groził mu szpital. Pozdrawiam.
mab
2005-04-29
23:53:37
Email
Czesc, maly wrocil do normy.Wczoraj wcisnelam w niego banana, a dzisiaj juz zjada wszystko. Niestety teraz to swinstwo przyatakowalo mojego starszego synka :-( Jeszcze raz dzieki za rady.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum