szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak długo biegunka?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polishgirl
2008-02-23
Email
Dziewczyny ostatnio Maksiu miał wirus żoładkowo-jelitowy, zaczął od wymiotów w nocy w piątek tydzień temu, potem biegunka, a w poniedziałek spowrotem wymioty , no i odwodnienie i niestety szpital. Dostał kroplówki (5), przeleżelismy od poniedziałku do środy w szpitalu. Wypisali nas , mimi że miał jeszcze nie unormowane stolce i w środe zrobił 2 bardzo rzadkie kupki. Teraz bierze lakcid tak jak kazano , ale niestety od powrotu ze szpitala nie ma apetytu, mimo ze w szpitalu miał (bardzo chciał zupki, które mu babcia gotowała, takie na ryżu). Nie bardzo chce jeśc, nawet zupek, jego ulubionych kopytek, makaronu, nic. Zaraz ma odruch wymiotny jak tylko włozy do buzi. No i moje pytanie: wczoraj jeszcze zrobił jedną ładna kupkę - w miare, a dzisiaj juz trzecia taka rzadka, nie zielona, ale bardzo brzydko pachnąca. Martwię sie czy to nie nawrót choroby, jak długo trwa unormowanie tych kupek? Podaję mu mleko z kaszką do picia (Bebilon) żeby chociaz to zjadł, ale nie wiem czy to dobry pomysł i czy to nie pogarsza sytuacji ?? Poradźcie coś proszę.
venuss
2008-02-23
15:14:59
Email
polish do lekarza! koniecznie!
ciekawa
2008-02-23
18:33:56
Email
Jak by to był poczatek to bym poczekała z dzien ale skoro dziecko jest juz wymęczone przez chorobę też radze do lekarza. Pamiętaj o płynach.
iffcia
2008-02-23
19:39:49
Email
Po 1 do lekarza a po 2 ugotuj czy tam kup mu marchwiankę. Jak Szymek miał kiedys rozwolnienie (doba w szpitalu ipotem na przespustkę - tydz na kontrole) to 1 co to w szopitalu powiedzieli ani grama mleka. Może też nie zaszkodzą jagody? Poza tym kazali dawać kleik ryżowy. To wszystko na pohanmowaie rozwolnienia. To tyle z mojego doświadczenia.
ciekawa
2008-02-23
19:52:26
Email
No właśnie są takie specjalne soki marchwiowe chyba hippa-widziałam w realu. Na szybko nawet gotowana złagodzi brzuszek.
Dorota
2008-02-23
21:49:49
Email
Mnie też lekarz kazał nie dawać mleka, przy rozwolnieniu i wymiotach Grety.
monia_ireland
2008-02-23
23:25:17
Email
zgadzam sie-u nas tez kazano nie podawac mleka tylko kupic z hippasok marchwiowy z kelikiem ryzowym i orsalit-plyny uzupelniajace, do tego smecta
pinkie
2008-02-24
08:53:32
Email
polish, czy twój mały nie ma skazy białkowej? jezeli tak, to nie dawaj lakcidu!!!! tylko dicloflor30.Z mlekiem też sie pożegnaj na parę dni - Dziewczyny dobrze ci radzą - tylko kleik ryżowy na marchwiance
pinkie
2008-02-24
08:58:20
Email
Smecta jest pomocna na poczatku infekcji, potem podawanie jej juz nie ma sensu. Potrzebne są dobre bakterie, nawet dwie kapsułki dziennie, potem można podawać jedną. Nie wierz lekarzom, jezeli każą dawać mleko - już to przerabiałam nie raz.
marchewka79
2008-02-24
11:53:23
Email
Nie wiem ile ma Twój mały ale mój syn jak przechodził grypę żołądkową nam w aptece polecone jeszcze podawać dziecku słone paluszki zatrzymuja wodę w organizmie.Miał wtedy 13 miesięcy.U nas po chorobie kupki utrzymywały się jeszcze przez tydzień i tez bardzo brzydko pachniały i były luźne,średnio były dwie do trzech dziennie.Z tym że mój syn jednak coś tam zjadał no i dużo pił.Oprócz tego tak jak już wcześniej dziewczyny pisały jest z Hippa do kupienia w aptece kleik marchwiowo-ryzowy ORS200.Gdyby mały go za bardzo nie chciał pic to można go odrobinę dosłodzić ale glukozą nie cukrem(to była rada lekarki) i stosowaliśmy tez preparat do nawadniania organizmu o nazwie Orsalit(nie wiem czy dostepny bez recepty)
monia_ireland
2008-02-24
16:51:33
Email
ORSALIT kupilam bez recepty-takze dotepsny jest bezproblemowo.
pinkie
2008-02-24
20:33:15
Email
Tak, nawadniacz to też bardzo dobra rada, zapomniałam o tym. Orsalit lub gastrolit. Coś mi sie przypomniało. Dla uczulonych na białko krowie dobry jest też Enterol - zamiast lakcidu. Lakcid odstaw koniecznie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum