szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Zywienie raz jeszcze/siedmio, osmiomiesieczniaki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kaprysna
2008-02-10
Email
Wybaczcie, ze znow temat zywienia... Jak karmicie swoje siedmio/osmiomiesieczne pociechy. Ile stalych posilkow? Ile przede wszystkim dajecie mleka/jak czesto kamricie? Moja corcia malo jada z warzyw, owoce jak ma humorek, czasami podgryza skorke z chlebka i od czau jak zaczelam wprowadzac stale pokarmy (po 6 miesiacu) pije b. malo mleka, tak, ze zaczyna mi brakowac, bo w dzien nie pije prawie wcale.Jak jej wciskam te warzywa i owoce to w ogole piersi nie chce a w nocy pije jak wilk nawet 3, 4 razy i nad ranem juz nic nie ma. Nie chce rezygnowac z karmienia, ale jak coraz mniej bedzie pila to tez laktacja zaniknie. CO radzicie, jak ulozyc jadlospis? Pozdrawiam
dodka591983
2008-02-10
18:34:54
Email
Kaprysna moj Filip w tym wieku mial juz regularnie posilki czesto ale on nie jadl w duzych ilosciach. zaczynalam od piersi nad ranem. potem o 10byly owoce. kolo 13 byla piers o 15 obiadek o 17 (ale nie zawsze) troche piersi, kolo 19 kaszka i potem juz cala noc na piersi. W nocy do konca karmienia budzil sie bardzo czesto chociazby troche possac wiec srednio co 2 godziny wstawalam. zycze powodzenia
Julia
2008-02-10
19:36:12
Email
Kaprysna dziecko w tym wieku powinno chyba wypijać ok 700 ml mleka dziennie. Mój 8mies Jaś pije tylko niecałe 600, ale nasz pediatra powiedział, że to jeszcze jest w dolnej granicy normy, poza tym ładnie przybiera, zęby mu wychodzą, więc wygląda, że tyle mu wystarcza. A posiłki też już od dawna mamy ustalone, przy czym do połowy stycznia Jaś jeszcze ssał pierś, tzn było to karmienie mieszane, bo miesiąc wcześniej wprowadziłam mu butelkę na noc. Teraz to wygląda tak: ok6-7 210 ml mleka, 9 kaszka na 150 ml mleka, ok 12-13 obiadek jednodaniowy, czyli różne kombinacje warzyw zmiksowane z mięskiem lub całym żółtkiem na zmianę, jest tego ok pełnego kubka, 16 owoce ze słoiczka lub świeże, czasem z biszkoptami, nie wiem ile tego będzie ale ok 150 ml, no i po kąpieli po 19 mleko. Próbowałam jakoś dodać więcej mleka ale wyraźnie był wtedy przejedzony więc przestałam się przejmować. Pod wieczór czasem, jak widzę, że coś by zjadł, daję mu chrupki kukurydziane. No i to by było na tyle.
kaprysna
2008-02-10
22:17:28
Email
Wow, 700 ml to sporo, jak tak pomysle to ona na noc mi wypija 130 gora (modyfikowane), przez dzien nic nie pije a w nocy to nie sadze, ze na raz wypija wiecej niz 100, wiec wychodziloby gora (duza gora) 500 ml. Troche sie matrwie tym, bo tych jarzyn to po kilka lyzeczek zjada. Ale nie wydaje sie jakas wyglodzona czy wychudzona.
Monik
2008-02-10
22:21:48
Email
Dla mnie też te 700 ml mleka to kosmos w diecie 8 miesięcznego dziecka. Skąd macie takie info???
ciekawa
2008-02-11
08:15:43
Email
A u nas to prawdziwy rozpizdrzał z tym jedzeniem. Nadal karmie piersia ale czasem musze podać butelke czy asze i wtedy sama nie wiem ile trzeba by bo czasem wypije 200 kaszy albo mleka a czasem nie chce:) Rano u niani zjada 200 mleka, obiadek-150 zupy gęstej z mięsem potem tyle samo deserku z biszkoptami, chrupki kukurydziane. I zwykle od 15.00 juz na cycku czasem sam cycek wystarcza ale są dni ze robie jej kasze lub mleko.
Julia
2008-02-11
08:52:30
Email
Dziewczyny sama nie wiem, może trochę przesadziłam, ale jak byłam ostatnio u pediatry poczytałam sobie duży schemat żywienia niemowląt z bebika i tam pisało dla takich dzieci właśnie 3 razy na dobę po chyba 180-210 ml mleka plus raz dziennie kaszka na mleku, same widzicie, że tyle wyjdzie. Do tego pediatra powiedział, że Jasiek pije tyle co w dolnej granicy normy, a on wypija razem prawie 600, stąd mój wniosek. I pamiętam jak Bartek był mały też kiedyś mówił coś o 700 ml. Ale jak to lekarz, może się mylić. W każdym razie pamiętam, że Bartek mi tyle wypijał. Zresztą zobaczcie same na schematy żywienia, może ja się mylę.
kasiarys7
2008-02-11
09:04:43
Email
Hubert w wieku 8 miesiecy potrafił wypić 3 x 240 ml. mleka dziennie.Teraz tez pije mleko w podobnych proporcjach bo 2 x 300 + kaszki na mleku .Ja nie widze w tym nic dziwnego i że za duzo.
agnieszka_z
2008-02-11
09:57:04
Email
To moj jeden szkrab od tygodnia mleka nie chce wogole- jak widzi butle to dostaje wscieklizny- je wiec kaszki ryzowe na mleku modyfikowanym (toleruje tylko jedzenie z lyzeczki). Chlopcy jedza rano kolo 8 mleko/kaszke ok 150 ml, 9.30 deserek owocowy, swize owocki, badz jogurcik Hippa 150-200ml, 12 gesta zupka z miesem badz zoltkiem 150-200ml, o 14 kaszka mleczno ryzowa po ok 150 ml, o 17 ich ulubiony przysmak- kaszka manna z owocami Na Dobranoc ze sloiczka Hippa (uwielbiaja to!!) 190 ml i na noc po kapieli ok 20 mleko/kaszka ok 150 ml. Czyli moje szkraby zjadaja mleka/kaszki ok 450 ml na dzien i moja lekarka powiedziala ze dla dzieci w tym wieku to spokojnie wystarcza, jesli jedza sporo innych rzeczy, a jak nie beda chcialy wogole mleka to tez zadna tragedia poprostu trzeba bedzie wzbogacic diete o inne stale produkty (jedza ze smakiem inne rzeczy, no i nie maja uczulenia na te jogurciki ze sloiczkow od 6 msca Hippa).
kaprysna
2008-02-11
12:36:53
Email
Kurtka, to ja widze, ze to moje dziecko bardzo malo je i malo mleka pije. Kaszki tez nie chce z butli, wiec robie na gesto, ale zjada tez po kilka malych lyzeczek. NO ale mam wciskac na sile?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum