szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Uczulenie na smoczek???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Joanna26
2008-02-04
Email
Moja corcia ma od jakiegos czasu krostki wokol ust, w zasadzie tak na brodzie bardziej niz nad ustami.Poczatkowo to lekcewazylam, sadzilam,ze to od tego,ze co chwile cos laduje w jej buzi,zabawka, ksiazka itd.Ale po namysle stwierdzilam, ze to chyba jednak nie od tego, a od smoczka.Smoka uzywa tylko podczas sacerow - juz podczas ubierania sie przydaje,bo go nie znosi i potem mamla na dworze.Myslicie, ze to moze byc to???Na alergie pokarmowa mi to nie wyglada, bo nie ma zadnych zmian nigdzie indziej. To na buzi jest takie szorstkie,chcialabym sie tego pozbyc, ale pojecia nie wiem, jak. Oczywiscie procz proby pozbycia sie smoczka na poczatek... Czym takie cos mozna smarowac?? Nie usmiecha mi sie wizyta u lekarza, wirusy szaleja, nie chce, zeby przez taka bzdure zlapala cos duzo gorszego. Poradzcie cos...
Joanna26
2008-02-04
12:03:35
Email
Dodam, ze zauwazylam to przy starym smoku, zaraz zamienilam go na nowy i przy nim jest caly czas to samo.
Julia
2008-02-04
12:10:14
Email
Joasiu a czy to czasem nie od śliny? Czytałam kilka razy,że w okresie intensywnego ślinienia się skóra wokół ust może być podrazniona. Może dodatkowo smoczek to pogarsza, bo ślina nie spływa sobie na dół, tylko wilgoć pozostaje pomiędzy smoczkiem a skórą,do tego to plastik, czyli tworzywo sztuczne. Może to od tego?
ciekawa
2008-02-04
12:10:27
Email
Wyglada jak zwykłe podraznienie. Pewnie smarowałs linomagiem czy inna maścia od pupy? Pewnie bedzie trudno sietego pozbycskoro ciągle sie slini z zabawkami. Ja bym posmarowła flucinarem-jak by sie udało kupić to flucinar N -ale jest na recepty. Ten zwykły bez recepry sprzedaja.To bardzo dobrz maść-na wszelkie zmiany skórne. Nasti ma ciagle potworne odparzenie pod brodąi tym ładnie sie goi.
bea1978
2008-02-04
12:18:54
Email
Joasiu zgodzę sie z przedmówczyniami, że to raczej zwykłe podrażnienie. Moj synek w okresie intensywnego ślinienia też miał takie coś mimo że smoka nie używał. Pchał wtedy do buzi wszystko co mu do rączek wpadło. Córcia ma ponad 5 lat i ostatnio też na około ust miała takie podrażnienie, szorstkie i czerwone. Ja smarowałam maścią witaminową - główny składnik to Wit.A. Myślę że w sklepach i aptekach masz spory wybór rózności właśnie z Wit.A,kup sobie któryś specyfik a na pewno pomoże. Najważniejsze to nawilżanie tej podrażnionej skóry jednak nie perfumowanymi specyfikami.
Joanna26
2008-02-04
12:27:01
Email
Chyba macie racje.Wprawdzie slini sie od dawna,ale rzeczywiscie przy smoku ta slina caly czas powoduje wilgoc przy ustach.A ze go uzywamy na dworze, wiec dodatkowo to jest chyba spierzchniete.Na masc witaminowa nie wpadlam,zaraz sprobuje.DZIEKI!!!:))) A jak myslicie - wyrzucic smoka? Bo chyba rzecz nie w jakims konkretnym (podejrzewalam uczulenie na to przezroczyste tworzywo,chcialam kupic kauczukowy),tylko przy kazdym bedzie sie robilo to samo... Jejku, zeby ona nie pchala palca do buzi,to by bylo wszystko ok, ale palec na spacerze, na zimnie... SMoczek o tyle wygodny, ze zatykal buzie, a na spacerze Emilka go akceptowala.
ciekawa
2008-02-04
12:33:50
Email
Joasiu ja bym pozadnie smarowała buzie przed wyjsciem na dwór i w domu tez a dodatkowo bym osuszałą co i raz ustka spod smoka.
Julia
2008-02-04
12:36:51
Email
Joasiu chyba trochę za bardzo się przejmujesz, naprawdę (nie gniewaj się, że tak piszę). Po co od razu wyrzucać smoczek,skoro bardzo Wam ułatwia życie. Ja bym na Twoim miejscu częściej osuszała jej buzię pieluszką, na chwilę wyjmując przy tym smoczek z buzi. Jak śpi to chyba nie trzeba, bo się wtedy nie ślini. No i maść na pewno pomoże. A od trochę podrażnionej skóry na pewno Twoje dziecko jakoś strasznie nie cierpi, może nawet wcale jej to nie przeszkadza. Nie martw się na zapas!
Joanna26
2008-02-04
12:41:02
Email
No pewnie, ze sie przejmuje i niewykluczone,ze za bardzo:))Ale tak jak pisalam - najpierw zupelnie to zlekcewazylam,a teraz niezbyt to juz ladnie wyglada i jakos bym temu chciala zaradzic.Sprobujemy dzis pojsc ze smokiem i bede osuszac:)Pozdrawiam:))
kasiarys7
2008-02-04
14:53:33
Email
Joasiu to napewno podrażnienie .Hubi tez miał tak dwa razy .Przy wzmożonym ślinieniu przy ząbkowaniu.Dziecko wkłada wtedy paluszki do buzi (lub inne przedmioty ) a nie zawsze ma czyste rączki .Do tego smoczek który przytrzymuje slinke i skóra nie oddycha - dlatego jest podrażniona.U nas były małe kroski i czerwona skóra.smarowałam maścią witaminową ( robioną na recepte) i po dwóch dniach nie było śładu.Bródka czyściutka jak jedwab.Aha bardzo często przemywałam woda i smarowałam.A smoka nie wyzucaj jest na to jeszcze czas..Ja na dwór też wtykam żeby witerak nie wiał w gardziołko.Zawsze to jakiś zabezpieczenie przed " nie łykaniam" zimnego powietrza.
wika
2008-02-04
17:03:14
Email
Witam. Moja Nadia też tak miała, na początku małe póżniej coraz większe i czerwine. Miała to właśnie od smoczka, używała wtedt smoczka z NUKa mocno przylegał do ust i nie dostawało się tam powietrze , zmieniliśmy smoczek na AVENTa, tą otoczką która przylega do twarzy miał prostą więc skóra bez problemu może oddychac. Te plamki pediatra kazała mi posmarowac przez kilka dnia maścia TRIBIOTIC - miżna ją kupić tez w malutkich saszetkach. Przeszło jej i sie już nie powtarzało.
kasiarys7
2008-02-06
08:32:23
Email
Może to zbieg okoliczności albo coś w tym jest bo Hubert tez miał smoczek NUKA. Teraz mamy inny i wszystko jest ok.Od trzech mieiscy spokój a właśnie tyle ma nowego smoka.
Joanna26
2008-02-06
16:12:02
Email
Po dwoch dniach stosowania masci witaminowej jest duzo lepiej.Poza tym profilaktycznie Nuka zamienilam na avent.Kiedys Emka na avent nawet patrzec nie chciala, a teraz pokochala go od pierwszego pociagniecia:))Jestem zdumiona i - oczywiscie - zadowolona:) Dzieki dziewczyny, po raz kolejny to forum nam (tzn. mnie i Emce) pomoglo:) Fajnie, ze jestescie:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum