szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Czy to 3dniówka?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
iffcia
2008-01-25
Email
Wiem, że ten temat juz sie przewijal ale tak sobie myslę w te i z powrotem czy mój Szymek kwalifikuje sie do trzydniówki. Dzis w nocy wymiotował. Poleciał kolacja. Pomyslała ok każdemu sie może zdażyc że na żąłądku cos nie tak Chociaż marudny nie był i usnął wiewczorem ładnie. Chyba za 3 razem a raczej po 3 razie jak zwymiotował ja patrzę a on ma 39,2. Szybko czopek po pół godz nic więc robiła m mu okłady. Jak temp. spadła to już spał spokojnie. Rano mierze i tu jak w morde strzelił 36,6. No to do lekarza nie szałam tym bardziej że humor jak na zarwaną nockę miał dobry. Śniadanie ok, spanie w południe też ok. Obiadu już nie chciał jeść. Mierze temp.a tu 37,6. wię rzeby nie męczyć go i nie dopuscic do wysokiej gorączki dałam mu czopka. Temp spadła a mój Szymek znowu wesoły śmiał sie i wygłupiał nawet ponad normę :) tylko nic nie chciał jeśc. Zjadł kolację, no i ładnie usnął. Aha on ma 20 m-cy. Nie wiem czy to wskazuje na 3dniówkę? TEORETYCZNIE wiem o co w tej chorobir chodzi ale jak dostanie w nocy znowu gorączki to nnie wiem czy gnać na pogotowie czy poczekać np do poniedziałku... poradźcie coś prosze bo nie wiem co mam mysleć. A może to coś innego??
iffcia
2008-01-25
19:28:42
Email
KUrcze może powinnam to dać do dzieci a nie do niemowląt... chyba tam pzrekopiuję bo to już nie taki niemowlaczek :))
venuss
2008-01-25
20:36:55
Email
Z tego co ja wiem przy trzydnówce nie ma chyba wymiotów. Ale to nie jest w tym momencie istotne. Po pierwsze czopki podaje się takim maluchom dopiero powyżej 38 stopni, po drugie ja zawsze idę do lekarza jeżeli maluch choruje, bo nie wiadomo co może byc przyczyną gorączki, wymiotów itp. To moje zdanie, wizyta u lekarza nie zaszkodzi, myslę, że pomoze. Zyczymy zdrowia chłopczykowi:)
Sylwetkar
2008-01-28
19:39:05
Email
dziewczyny pomózcie bo niewiem czy to trzydniówka w nocy Zuzia zaczela goraczkowac rano miala 37.3 poszlysmy do lekarza bo od soboty niechce jesc gardelko czyste uszka zdrowe napuchniete na maxa dwie gorne jedynki lekarka stwierdzila ze to prtzez te zabki ale po polodniu juz 38.9 po 2h 38.5 a teraz po nastepnych dwoch 39.5 daje syrop nurofen co jeszcze moge zrobic jak pomoc mojej niuni tak sie boje tej nocy sorrki za brak pol znakow ale mam niunie na rekach
Sylwetkar
2008-01-28
19:51:41
Email
czy jak daje syropek nurofen to moge czopki inne np eferalgan? akurat te mam w domu
iffcia
2008-01-28
21:33:41
Email
Biedna Zuzia. Spróbuj zimnych okładów na czólko i kark. A po nurofenie temp nie spada? Co do czopków...eferalgan o ile sie noie myle to paracetamol ale nie jestem pewna. Nie wiem czożna do ibuprofenu dokładać paracetamol. Tez sie kiedys nad tym zastanawiałam ale nie zaryzykowałam nigdy. Jak okłady nie pomoga to może chłodna kąpiel? nie wiem jak jeszcze można pomóc. Jak szymek kiedyś miał taką duzą gorączke a był chory i zaczął juz brać antybiotyki to i tak zawinęłam dziciaczka w koc i śmigaliśmy na pogotowie. To w końcu dziecko... Życzymy spadku temperatury i zdrówka.Bądźcie dzielne
behatka
2008-01-28
21:47:27
Email
Jesli temperature trudno zbic albo znow wzrasta po krotkim czasie to sie wlasnie stosuje paracetamol na zmiane z ibuprofenem. Nie mozna dawac za duzo paracetamolu ale leki z roznych grup mozna stosowac wymiennie. Gdy moj synek mial trzydniowke i bardzo wysoko goraczkowal tak wlasnie kazala mi dawkowac lekarka Przelicz jeszcze wage swego dziecka bo efferalgan to czopek ktory ma chyba dosc duza dawke paracetamolu, chyba odpowiednia dla dzieci o wadze ok 10 kg ale nie jestem pewna Powodzenia

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum