szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - śpiworek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
noemi
2008-01-17
Email
drogie mamy, poradźcie proszę czy śpiworek do spacerówki to rzecz jednego tylko sezonu, czy przetrwa następne? bardzo proszę o odpowiedź.
bea1978
2008-01-18
12:31:11
Email
Noemi zależy jaki rozmiar kupisz tego śpiworka :) Ja mam dosć duży i na pewno posłuży nam przynajmniej do 3 roku życia. Pamiętam jak córcia była mała to używaliśmy go nie tylko do wózka ale i na sanki :) Teraz synuś używa go na razie w spacerówce, bo śniegu u nas jeszcze nie było :( Zwróć uwagę przy zakupie na rozmiar, ja poodcinałam metki więc nie powiem Ci jaki mam, ale sporo dłużyszy od synusia :)
noemi
2008-01-18
12:35:30
Email
BEa, dziewczyny na majówkach zwróciły mi uwagę na to, że w przyszłym roku dzieci będą już chodzić, więc będą nosić buty. jak wygląda sprawa z brudnymi bucikami i praktycznym użycuiem śpiworka? i jescze jedno, dziękuję bardzo za odpowiedź:)
bea1978
2008-01-18
14:50:41
Email
Noemi to jest fakt, że dziecko chodzi i śpiworek sie moze pobrudzić. Jednak zwróć uwagę na to, że używasz spiworka w spore mrozy, a wtedy raczej nie chodzisz na długie spacery pieszo, tylko wkładasz dziecko w ciepły spiworek w czystych bucikach i jedziesz załatwiać swoje sprawy a przy okazji robicie spacerek :) No moze u Ciebie to inaczej wygląda, ja jednak jak jest baardzo mroźno, ubieram małego w kombinezon i wrzucam go do śpiwora i wczasie jazdy już go z niego nie wyjmuję. A jeśli zdarzy sie czasem taka potrzeba, to już trudno, wszystko można wyprać, w takich sytuacjach cieszę sie tylko że ja mam granatowy śpiworek :) Duza wygoda ze spiworkami, popatrz, idziesz na sanki z dzieckiem, jest mróz i co zawijasz go w kocyk z którego za moment sie rozkopie? Ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji, bo od zawsze uzywałam śpiworków :) Polecam baaardzo ale w ciemniejszym kolorku, żeby po ubrudzeniu i wypraniu w razie jak by sie miało coś nie doprać, plamy nie były aż tak widoczne.Pozdrawiam
Malwina
2008-01-18
17:44:39
Email
Noemi, na allegro znalazlam taki spiworek, ktory rosnie razem z dzieckiem, czyli odpina sie spod by buty byly poza nim. Poszukaj, moze znajdziesz cos co Cie przekona.
venuss
2008-01-18
20:03:33
Email
ja nie używałam spiworka wcale ponieważ jak jest brzydka pogoda i pada to nie spaceruję z dzieckiem, poza tym mam samochód więc ogólnie spacer ( w spacerowce) tylko w ciepłym ubranku no i oczywiście nie podczas deszczy ani duzych mrozów. Obecnie Ola (10 miesięcy) "spaceruje" jeszcze w wózku. I tam mamy oczywiscie cienki pokrowiec oprócz kombinezonu. Moge jeszcze tylko dodac ze jak pójdzie na nogi to nie utrzymam jej już w wózku, i w spacerówe chyba też nie:) na twoje pytanie odpowiem : tak, to zakup na jeden sezon i raczej zimowy:) buziaki! V.
bea1978
2008-01-18
20:15:08
Email
To ja dodam, że nie na jeden sezon, bo sama używałam duzo dłuzej jak pisałam wcześniej:) Zauważcie, że więkrze dzieci są bardziej "kumate" i w wieku na przykład 2 lat rozumieją, że siedząc na sankach na przykład jest im dużo cieplej w śpiworku.Tak samo jest z wózkiem, zawsze to mniej przewiewna rzecz od kocyka :) Fakt, że starsze dzieci czasem mniej jeżdżą wózeczkami, jednak więkrzosć dwulatków jeszcze z nich korzysta niemal codziennie i wtedy śpiworek bardzo sie przydaje :) Moze powiem tak, ten kto nie korzystał to po prostu nie wie o jego zaletach :)Nie znam nikogo, kto by używał śpiworków i mówił o nich krytycznie :)
bea1978
2008-01-18
20:28:08
Email
http://www.allegro.pl/item293427626_efik1_womar_spiworek_do_wozka_z_polarem_mumia.html ja mam mniej więcej taki śpiworek, i faktycznie dół mogę odpiąć tak, że buty by wystawały ale jakos nie korzystałam z tej opcji :)
Wikusia
2008-01-18
21:21:58
Email
Ja powiem tak nie zamierzalam kupic spiworka, ale jak kotrego dnia wyszlam z mala na spacer z kocykiem i jak wracalysmy to zalapal nas deszcz ze sniegiem to kocyk moglam wykrecac w rekach jak mokra scierke. Owszem kazdy moze doddac ze przeciez mozna zakladac folie przeciwdeszczpwa i tak robilam, ale powiem szczerze spiworek jest bardziej praktyczniejszy i bardziej opatula (ze sie tak wyraze) dziecko a poza tym jest nieprzemakalny. Ja kupila taki ze jest na cztery pory roku bo ma odpinana podpinke na zime, wiec moge go uzywac calorocznie i jest do czterech lat, a ze moja Wiktoria ma teraz niecale 1,5 roku wiec jeszcze z niego skorzysta. Dlatego powiem krotko jezeli ktos nie chce kupic i nie ma takiej potrzeby to oczywiscie to jego wybor, ale ja teraz nie wyobrazam sobie jezdzic z mala bez spiworka i bardzo polecam.
Dorota
2008-01-19
11:52:02
Email
Już trzecią zimę używam śpiworka i nie wyobrażam sobie wyjazdu wózkiem bez śpiwora. Najpierw w gondoli ( był w zestawie) a teraz w spacerówce, czy parasolce no i oczywiście na sankach! Greta ma 2,5 roku.
Warto kupić dłuższy, bo na dłużej Ci wystarczy.
Goga66
2008-01-19
13:26:48
Email
Warto może ten też obejrzeć http://www.allegro.pl/item298411602_efik1_duzy_spiworek_do_wozka_3_w_1_owcza_welna.html#photo
Goga66
2008-01-19
13:31:50
Email
tu chyba taniej http://www.allegro.pl/item298330802_efik1_duzy_spiworek_do_wozka_3w1_polar_110cm.html#photo
Malwina
2008-01-19
13:53:04
Email
No te mi sie podobaja. Mysle ze warto go kupic ze wzgledu na odpinany dol.
katarzyna_j
2008-01-19
13:59:14
Email
Czytam tę dyskusję z zainteresowaniem, bo się będziemy niedługo przenosić do spacerówki. Mam śpiworek od gondoli i fotelika i na razie pewnie wystarczy, ale jak Kuba w przyszłą zime będzie chodził, to nie wiem, czy kupić następny. Zobaczy się. :) Widać tylko jedno. Że są zwolenniczki i przeciwniczki w zależności od trybu życia i miejsca zamieszkania. :)
mayasun
2008-01-19
16:27:47
Email
Dokładnie tak jak mówisz Katarzyno. Wszystko zależy od potrzeb, trybu bycia i życia. Moja Elizka ma już1,5 roku, ale dowoże ją do złobka, który jest daleko, więc woże ją w wózku. Z racji wygody dla Małej wskoczyłysmy z powrotem w wózek głeboko-spacerowy. Mała ma tam więcej miejsca dla siebie i wygodniej jej się śpi. Mieszkamy nad morzem, więc mrozów tu nie ma. Korzystamy ze śpiworka, a raczej takiego przykrycia który był w komplecie z wózkiem. Ale gdyby była zima, to napewna kupiłabym taki na sanki. Weźmy pod uwagę to, że my chodzimy, a dziecko siedzi w jednej pozycji, czy też śpi.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum