szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Mirena


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
noemi
2008-01-08
Email
czy któraś z Was zdecydowała się na tę wkładke hormonalną? jestem na nią prawie zdecydowana, troszkę się waham jeszcze. będę wdzięczna za podzielenim się doświadczeniami
bea1978
2008-01-08
21:05:27
Email
Ja też kiedyś myślałam nad założeniem takowej spiralki jednak...moja dobra znajoma miała taką i strasznie źle znosiła działanie hormonu, który ona uwalniała. Mój ginekolog zarzekał się że hormon ten uwalniany jest w obrębie macicy i do organizmu dostaje się go niewiele, jednak przykład mojej koleżanki kazał mi się zastanowić poważnie nad ta teorią, bo ona zaraz po założeniu spirali źle się czuła, po kilku dniach pojawiły się u niej krosty na plecach(czego nigdy wcześniej nie miała)twarz jak u nastolatki podczas trądziku, ogólnie wiodczne było to że hormon uwalnia się do całego organizmu a nie tylko w obrębie macicy. Po dwuch miesiacach z wielkim żalem postanowiła ją jednak wyjąć ( żal bo z załozeniem przyjemność ta kosztowała ją 1100zł) po zabiegu wyjęcia wkładki dostała silnych krwawień które miały ustać po kilku dniach. Jednak krwawienia nie ustąpiły i musiała wrócić na oddział na czyszczenie macicy. Kilku specjalistów wypowiedziało się w tej sprawie i znajoma ma szansę odzyskać pieniążki za wkładkę od producenta, bo ma dowody na to, że przez nią dostała krwotoku. Nie chcę Cię straszyć swoja opowieścią, jednak daję Ci przykład, że wkładka ta ma rónież negatywne opinie. Fakt jest rónież taki, że chyba więcej jest pozytywnych opinii na jej temat, dla mnie wielkim plusem było to, że po kilku miesiacach od założenia jej okres zanika, bądź też pojawia się w takich ilosciach, że można swobodnie uzywać wkładek a nie podpasek :)Dodatkowy plus to taki, że ma najwiękrzą skuteczność wśród wkładek i nie tylko jeśli chodzi o zapobieganie ciąży :) Wybór należy do Ciebie, ja napisałam co wiedziałam na ten temat :) Pozdrawiam
noemi
2008-01-09
10:41:31
Email
dziękuję bardzo za wypowiedź. przy stosowaniu niemalzekazdego środka antykoncepcyjnego może dojśc do działań ubocznych, dlatego nie zniechęca mnie to całkowicie. to, co do mmnie przemawia to najniższy wskaźnik pearla,wygoda i płodność, która wraca zaraz po wyjęciu wkładki. nie słyszałam nigdzie o tym, że okres zanika. podobno trwa dłużej, tylko jest mniej obfity. czytałam gdzieś, że jest to jedyny środek , który jest ubezpieczony. słyszałaś jak to działa?
bea1978
2008-01-09
13:29:28
Email
O tym że okres zanika powiedział mi mój ginekolog i koleżanka - też ginekolog, oczywiście nie u każdej kobiety jest tak samo. Ta znajoma o której pisałam miała bardzo mało obfity i nosiła wkładki, a trwał u niej dużo krócej bo 3 dni a zazwyczaj miała tydzień. To samo powiedział mi ginekolog, o tym że trwa dłużej to słyszałam, jednak dotyczy to zwykłych wkładek a nie tej hormonalnej. Ta jest jedyna przy której okres sie skraca i jest mniej obfity bądź zanika. Jeśli chodzi o ubezpieczenie itp to zadzwoniłam do tej koleżanki przed chwiala i powiem Ci, że ona nic na ten temat nie wie. Dostanie zwrot pieniędzy, bo jej lekarz wysłał reklamację do producenta, który wysłał mu nową wkładkę i lekarz jest zobowiązany teraz oddać pieniądze.Tak to wygląd u niej. Poszukaj może znajdziesz cos w necie na temat tego ubezpieczenia :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum