szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - UWAGA B> PILNE odliczenia na dzieci


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2008-01-07
Email
Przekazujcie znajomym!!! Dostałam smsem info, że jeżeli ktoś chce skorzystać przy rozliczeniu rocznym z ulgi na dzieci musi złożyć jakieś oświadczenie w Urzędzie Skarbowym do 10 stycznia!!!!!. Tylko w jednym miejscu w internecie znaleźliśmy jakieś informacje, zresztą pisane zwykłym bełkotem typowym dla US i trudnym do interpretacji. Ale sprawdźcie w swoich urzędach żeby nie przegapić jeśli to prawda. To skandal, bo nigdzie o tym nie piszą i nie mówią. Podaję stronę, gdzie to potwierdziliśmy jakoś. Jeśli ktoś umie to zinterpretować i napisać, czy wszyscy czy tylko niektórzy mają to składać proszę o pilną informację. Szukajcie na podanej przeze mnie stronie w rubryce nr 42. Podaję adres: http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/kalendarz_podatnika/kalend07pit.pdf
ciekawa
2008-01-07
07:29:29
Email
Ja wiem tyle że: jeśli chcecie aby was rozliczył zakład pracy i chcecie skorzystac z tej ulgi to do 10 stycznia oprócz pit12 musicie pracodawcy złozyc oswiadczenize ze jestescie beneficjentami ulgi rodzinnej( w jakiej wys i na ile dzieci)-nie ma konkretnego druku ani formy.
kasiarys7
2008-01-07
08:27:04
Email
Wczoraj w TVN 24 była krótka wzmianka apropo odliczenia ulgi na dziecko.Tak jak pisze Goga do 10 stycznia trzeba w US złóżyć oświadczenie(samo bez pitu).Nie wiem czy maja tam jakiś formularz ale ja jutro jade to bede wszystko wiedziała.Nic więcej nie wiem i nigdzie tez o tym nie słyszałam.Jak macie jakies info to piszscie.
kaga
2008-01-07
08:37:05
Email
Ja przed chwilą dzwoniłam do urzędu skarbowego w moim mieście i kobieta powiedziała mi, że jeśli rozlicza pracodawca, to wtedy trzeba złożyć oświadczenie. A jeżeli będziemy rozliczali się z mężem sami, to wtedy nic nie trzeba składać, tylko normalnie się rozliczyć jak zwykle.
kasiarys7
2008-01-07
08:44:09
Email
Właśnie ogladałam inforamcje i faktycznie do 10 stycznia trzba złozyć ale tylko w przypadku kiedy to pracodawca nas rozlicza.Mówili o picie 11 a dokładna kwota to 1145,08 na każde dziecko.A jeżeli rozliczamy sie np. z mężem to nie trzeba się śpieszyć tak jak pisze to kaga.
Agness
2008-01-07
09:27:51
Email
Faktycznie bełkot. Ale jak to jest z osobami na wychowawczym? Czy któraś z Was coś wie?
Goga66
2008-01-07
09:28:38
Email
Dzięki dziewczyny za szybką reakcję. U mnie też potwierdzono, to, co pisałyście. Oświadczenie tylko w przypadku, kiedy rozlicza nas pracodawca
kasiarys7
2008-01-07
09:32:33
Email
Ja jestem na wychowawczym i rozliczam sie z mężem czyli indywidualnie.Mam czas do 30 kwietnia.A do pitu sa załączniki odnośnie ulgi na dziecko.Nie ma pośpiechu - tak mi powiedział pani z US - dzwoniłam żeby wszysto potwierdzić i niczego nie przegapic.
Goga66
2008-01-07
09:33:24
Email
Agness - myślę, że tak jak z pozostałymi. Jeśli masz dochody to pewnie musisz wypełnić pit. Jeśli za Ciebie robi to ZUS, to musisz składać oświadczenie. Ale jeśli mąż się rozlicza np. sam lub z Tobą wspólnie a nie jego pracodawca i on odlicza dziecko, to raczej nie musicie nic wcześniej składać. Chodzi chyba o fałszowanie tego, że ktoś wychowuje dziecko tak naprawdę go nie wychowując. Bo odliczasz nie posiadanie dziecka a fakt jego wychowywania i ponoszenia kosztów. Na klasycznym picie, który sama wypełniasz Ty się podpisujesz i swoim podpisem zaświadczasz o tym, że wychowujesz a nie tylko urodziłaś dziecko. Tak ja to rozumiem. Ale lepiej zadzwoń do US.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum