szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Katar u 4 tyg maleństwa prosze o rady


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
małgorzata
2005-04-22
Email
Dziewczyny prosze o porady. Moja Malwinka - 4 tyg ma katarek czy można stosowac jakieś kropelki, czy maści rozgrzewające albo jakieś domowe sprawdzone sposoby. Nie chciałabym biec od razu do lekarza, bo boje sie że tam na pewno złapie coś więcej. Pozdrawiam. Małgorzta
Julia
2005-04-22
12:40:43
Email
Małgosiu możesz jej spróbować delikatnie odciągać wydzielinę z noska gruszką, tylko taką dla malutkich dzieci, z grubą końcówką, którą się tylko przykłada do dziurki, a nie wkłada do noska! Ważne jest też zakraplanie solą fizjologiczną. Powinno się często wietrzyć pokój, podobno dobrze też ułożyć materac w łóżeczku tak, żeby główka była wyżej- wtedy wydzielina nie spływa do gardła. Jeśli chodzi o krople do nosa, ja używałam Nasivin dla niemowląt, ale Bartek miał wtedy dwa mies. Patrzyłam na opakowanie, ale nie pisze na nim, od kiedy można je stosować, więc powinny być bezpieczne dla Twojej córeczki. Na wszelki wypadek zapytaj może w aptece. Aha, i jak jest ładnie na dworze, a Twoja córeczka nie ma gorączki, nie kaszle, tylko katar, to dobrze jest wychodzić na spacery. Chłodniejsze powietrze obkurcza śluzówkę w nosku i też pomaga na katar. I nie martw sie, katar nie jest straszny i na pewno szybko minie :o) Pozdrowionka :o)
Julia
2005-04-22
12:48:08
Email
Jeszcze co do kropli, to nie powinno się ich stosować często, najlepiej wtesy, kiedy nosek jest bardzo zatkany i nie pomaga sól fizjologiczna. Krople wysuszają śluzówkę i jest ona wtedy bardziej podatna na infekcje. Ważne, żeby w nosku było mokro, więc sól fizjologiczna jest lepsza, poza tym można ją zakraplać często.
Mała
2005-04-22
14:54:31
Email
Sół fizjologiczna powinna pomóc.Z kropli polecam euphorbium-jest na bazie soli fizjologicznej.Ma bardzo poręczny zakraplacz.W sumie nie moge Ci nic poradzić innego niż to co powiedziała Julia.Ma rację.Układaj Mała do spania wyżej i najważniejsze-nie martw się:)Dobrze że nie ma kaszlu ani goraczki...Ale z drugiej strony lekarze mówią że z pierwszym przeziębieniem u tak malutkiego dziecka najlepiej udac się do lekarza.
sylwia
2005-04-22
15:46:59
Email
pod noskiem możesz smarować maścią majerankową, ale starym domowym sposobem radzę zakroplić nosek twoim mlekiem. Niby taki babciny sposób, ale naprawdę to działa.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum