szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PILNE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kamila
2007-12-19
Email
Dziewczyny, nie mam czasu, żeby szukać starych tematów a mam ogromny problem... mojej koleżanki córcia, 4. miesiące, jest bardzo nadpobudliwa. Nie może jej na chwilkę zostawić samej, jak ją włoży do wózka, to ta wygina się i o mału nie wypada.. a ma tylko 4. miesiące. Wygina jej sie do tyłu w mostek... podnosi się na rączkach i nóżkach.. czy dobrze pamietam? Czy to zły objaw?? Nadmienie, że ma chore bioderka, zupełnie nie wykształcoen stawy, była trzymana w lejcach do 4. miesięcy.. proszę o info !!!
katarzyna_j
2007-12-19
11:57:54
Email
Czytałam w kalendarzu rozwoju dziecka, że około 4 miesiąca dzieci wyginają się w łuczek leżąc na plecach i patrzą nawet za siebie w tej pozycji. http://babyonline.pl/index.php?page=kalendarz_rozwoju_dziecka Podaję link do całego kalendarza, ale nie pamiętam w którym wpisie to było - około 16-17 tygodnia chyba.
katarzyna_j
2007-12-19
12:00:53
Email
Znalazłam. Piszą o tym w 15 tygodniu rozwoju fizycznego: Niektóre maluchy w tym wieku, gdy są w dobrym nastroju, wykonują niezwykłe ćwiczenia, zwane mostkiem. Dziecko położone na plecach wygina kręgosłup do góry, opierając się z jednej strony na pośladkach lub na stopach a z drugiej na łopatkach lub na głowie. Unosi przy tym wysoko biodra, i obserwuje świat za sobą. Rady dla rodziców: Postaraj się wkładać maluszkowi do rączki przedmioty, które łatwo mu będzie uchwycić. Spróbuj coś pokazać nad jego głową, stojąc za nim z tyłu. Zobaczysz, jak błyskawicznie wygnie ciało w łuk i będzie spoglądać na Ciebie radośnie „do góry nogami”.
noemi
2007-12-19
12:14:23
Email
ja tez słyszałam, że robienie mostków nie jest niczym dziwnym.Lena też je robiła, może nie az tak ekstremalnie, ale robiła
Kamila
2007-12-19
12:18:00
Email
Dziękuję!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum