szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Potrzxąsanie maluchem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2007-11-26
Email
Wczoraj w ostatnich "Charakterach" przeczytałam przerażający artykuł na temat potrząsania niemowlętami i bardzo małymi dziećmi. Jest to niedopuszczalne. Należy też uważać na silne kołysanie wózkiem z desperacji czy złości i podrzucanie dziecka dla zabawy. Wszędzie gdzie mocno kiwa się główka jest to GROŹNE. Może doprowadzić do zaburzeń rozwoju, niedorozwoju, w przyszłości zaburzeń koncentracji, pamięci itp. W najgorszym przypadku do zgonu. Mikrourazy i mikrowylewy do mózgu przy potrząsaniu często uwidaczniają się znacznie później. Kto chce coś więcej na ten temat poczytać - zachęcam do kupienia Charakterów. Czasem Onet zamieszcza ich artykuły. W każdym razie - dziewczyny - potrząsanie dzieckiem jest groźniejsze od klapsa!!!!
Goga66
2007-11-26
12:05:06
Email
Znalazłam artykuł w sieci nie potrząsaj mną. CHARAKTERY
Goga66
2007-11-27
14:38:40
Email
Tu link do artykułu, który też poleca Venuss.
venuss
2007-11-27
14:58:01
Email
a tak w ogóle CHARAKTERY to super miesięcznik psychologiczny. Uczy, radzi, wyjasnia. Rózni się niezmiernie od całej reszty pism dostępnych na rynku, gorąco polecam wszystkim. Co do potrząsania dzieckiem, sama jestem w szoku! nie zdawałam sobie sprawy co może grozić maluszkowi przez zwykłe potrząśnięcie nim. szok. jak dobrze, że ktoś to bada i ostrzega rodziców, opiekunów, nianie...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum