szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - twarda pierś w jednym miejscu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
katarzyna_j
2007-11-18
Email
Hej dziewczyny. Mam problem. Może któraś z Was też tak miała i da mi jakąś złotą radę. Mam bardzo dużo pokarmu, bo maluch miał okres intensywnego jedzenia, a teraz trochę mu się zmniejszył apetyt i już tak bardzo nie ciągnie. W wyniku tego mam ciągle piersi tak pełne mleka, że jak przykładam malucha, to często tryskam mu mlekiem pod ciśnieniem po policzkach. Dzisiaj zauważyłam, że górę prawej piersi mam twardą. Najpierw myślałam, że to cała pierś jest pełna i twarda, ale została ładnie wyssana i dół zrobił się normalnie mięciutki, a góra została twarda. Maluch nie chciał już po pewnym czasie ssać, bo się najadł. Przyłożyłam gorący okład na górną część i po jakimś czasie pierś zrobiła się miękka oprócz jednej małej jakby żyłki. Czy to możliwe, że zatkał się kanalik mleczny? Od czego się to robi? Mam to teraz masować czy okładać gorącym? Boli jak się dotyka. Zastanawiam się też, czy mogłam przeziębić pierś. Zimno jest, a ja dzisiaj zmarzłam, trochę szłam w rozpiętej kurtce po dworzu. Poradźcie coś. Kiedyś miałam już twarde miejsce, ale wtedy po odessaniu wszystko przeszło, a teraz już cała odessana, a jedno twarde miejsce nadal zostało. Teraz znów zamiast jednej jakby żyłki twardy jest pewien obszar. Boję się zapalenia piersi.
ania23
2007-11-18
22:36:05
Email
Kasiu to zapewne zatkany kanalik mleczny.ja miałam tak pare dobrych razy i bolało jak nie wiem. Pomagają okłady z liści kapusty(najpierw musisz liści włożyc do lodówki i taki zimne rozbić aby puściły sok troche i potem przyłożyć do piersi, zmieniać co ok.20 minut.Mnie to pomagało. Oprócz tego masować i jeszcze raz masować przed karmieniem i w czasie jak mały pije. Ja kiedyś miałam tak zatkany kanalik ze nie mogłam ręką ruszyć i ręka mnie bolała od piersi i i masowałam i ściagałam mleko i nic, wszystko zatkane ale po okładach na drugi dzień przeszło, Jak karmiłam małą to w pewnym momencie wszystko puściło i pierś sie zrobiła miękka a małą "zalało". Taki zatkany kanalik może też sie zrobić od tego jak dziecko uderzy gwałtownie w pierś np. fiknie nóżką. Powodzenia i nie lecz jak najszybciej żeby nie było gorzej!
ania23
2007-11-18
22:37:23
Email
oczywiście lecz a nie "nie lecz" miało być :-)
donka
2007-11-18
22:40:59
Email
kasiu nie wiem,czy ci bardzo pomoge,ale mialam podobna sytuacje jak przestalam karmic niunie i odciagalam pokarm.jednego dnia troche zaniedbalam sciaganie i jak wstalam rano,to mialam czesc jednej piersi twarda i bolaca.odciagnelam,ale to sie utrzymywalo przez czesc dnia.tez sie balam,czy t nie zapalenie.jednak potem po kolejnym sciagnieciu minelo.sprobuj moze odciagnac dodatkowo pokarm laktaorem,skoro kubutek juz tak intensywnie nie ssie i nie ssysa wszystkiego.moze bedzie lepszy efekt jak zrobisz to cieplym okladzie,gdy kanaliki sa rozszerzone.tyle tylko ci moge poradzic.
dodka591983
2007-11-18
23:15:19
Email
mnie zatkal sie kanalik 2 razy i poprostu spuscilam recznie caly pokarm z bolacej piersi. w momencie przestalo bolec i temperatura spadla.a na nawal mleczny najbardziej pomagala mi herbata mietowa. Pilam 2 razy dziennie i produkcja pokarmu zmniejszyla sie do takiej ilosci jaka potrzebowal synek, wczesniej nawet po jedzeniu milam twarde piersi. Gdy zaczelam pic miete regularnie nie mialam wiecej takich problemow
noemi
2007-11-18
23:18:33
Email
KAsiu, mnie jak Ani pomogły okłady z liści kapusty. po okładach przemyj piersi ciepłą wodą i ściągaj pokarm
kaprysna
2007-11-18
23:25:23
Email
Czesc, Na poczatku karmienia stale mialam taka sytuacje, teraz rzadziej, karmie 4,5 miesiaca, ale tez sie zdarza, jak mala nie ma apetytu. Problem jest czesty, bo z tych obszarow piersi dzieciak nie ma jak wyssac( Z boku, bok, lezaca, dol, spod pachy drugi bok itd). Podobno jest taka pozycja, ze dziecko przerzuca sie przez ramie, ale kto to potrafi? Odciagaj niewielka ilosc pokarmu z tej piersi do uczucia ulgi, nie wiecej, masuj, rob oklady z kapusty jak masz do tego nerwy. Moim zdaniem to po prostu przepelnienie, a nie zatkanie kanalika. Unormuje sie z czasem. I nie stresuj sie przede wszystkim, to najwiekszy wrog karmienia i najwiekszy przyjaciel zapalenia piersi. Przeszlam to, nikomu nie zycze. Pozdrawiam serdecznie
ciekawa
2007-11-19
07:46:35
Email
Kasiu goraca pielucha, masowanko i scagaie ale jesli odrazu nie pomoze pędem do lekarza bo moze sie wdac stan zapalny!!!!!! Lekarz oceni czy trzeba podac antybiotyk_kasiu to bardzo powazne jesli zacznie bolec to pedem do lekarza.
Joanna26
2007-11-19
09:31:57
Email
A ja jeszcze dodam,ze skoro rzecz dotyczy gornej czesci piersi,to przy nastepnym karmieniu przystaw dziecko inaczej niz zwykle, nalepiej zebys Ty sie polozyla, a ktos podal Ci Kubusia od gory przez ramie (jejku, nie wiem, jak to precyzyjnie opisac - powinno byc tak, ze on lezy na Tobie na brzuszku, z glowka w kierunku Twoich nog, a nozki ma w kierunku Twojej glowy), do tej pozycji potrzebna jest pomoc kogos drugiego,ale umozliwia ona oproznienie gornej czesci piersi.Mozesz tez sprobowac karmienia spod pachy,poloz malego na poduszkach,jesli tak jeszcze nie karmilas to pewnie bedzie trudno,ale chwilowa chocby zmiana pozycji zwykle sie oplaca.
katarzyna_j
2007-11-19
09:48:14
Email
Dzięki za wszystkie rady, mam nadzieję, że wątek jeszcze komuś się przyda. Po gorącym prysznicu zrobiłam oklad z gorącej pieluchy, potem ściągnęłam trochę laktatorem. Kubuś już spał. Ale jak się tylko obudził to znów go przystawiłam, ale nadal zostało twarde, ale już przy następnym karmieniu z tej piersi w środku nocy ściągnął tak, że zrobiła się miękka. Jeszcze trochę boli, ale tylko trochę. Ta mięta to niezła rzecz, tylko ja tak nie lubię mięty. Nawet zapachu nie znoszę. :)
zuczekm59
2007-11-19
09:52:49
Email
Moje pięć groszy! Wiem, że to miejsce masz bolesne, ale jak karmisz uciśnij je jak największą powierzchnią dłoni, wtedy mały wyssie zalegający pokarm.
kaprysna
2007-11-19
22:51:01
Email
szalwia dziala tak samo jak mieta, tylko gorzej smakuje :-/

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum