szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - MLEKO KOZIE DLA NIEMOWLAT


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mkkrycha27
2007-10-21
Email
Drogie Mamusie, moj syn (Filip ma obecnie 5 miesiecy) ma skaze bialkowa. Ostatnio kolezanka poradzila mi, zebym zmienila mu mleko z Nutramigenu na modyfikowane mleko kozie. Zanim, to zrobie, chcialabym poznac wasze opinie na temat mleka koziego w proszku, a moze jakas Mama juz takie daje i widzi efekty. Czekam na odpowiedzi i z gory serdeczne dzieki.
bea1978
2007-10-22
14:00:35
Email
Lekarze mówią że jeśli dziecko ma uczulenie na białko krowie, to często również na kozie i na soję. Dlatego dają preparaty mlekozastępcze jakim jest rónież nutramigen. Mojemu synkowi nie smakował nutramigen, a że starsza córcia miała również skazę i dawałam jej sojowe, to i synkowi zmieniłam na bebilon sojowy. Co do koziego to chciałam dawac córce ale 5 lat temu miałam problem z dostaniem tego mleka w proszku.Bylo ale w plynie w kartonach i strasznie drogie. Znajoma dawała synowi kozie i nie wiem czy miało to związek właśnie z tym mlekiem, czy po prostu taka natura dziecka, że jest strasznie maleńki. Od początku miał ogromną niedowagę i był strasznie malutki. Do dziś jest niższy od mojej córci o 2 głowy a jest młodszy tylko o 3 miesiace.Pewnie to nie wpływ mleka koziego,tylko taka natura chłopca ale jakoś zawsze jak jest mowa o mleku kozim to od razu mam przed oczami tego malucha. Moja córcia wychowała się na sojówce, synek teraz też i dlatego ja polecam zamiast mleczka koziego - sojowe :)Jest smaczniejsze, dużo tańsze (na receptę płacę za puszkę niecałe 8zł:))i chyba łatwiej dostępne od koziego :)
polishgirl
2007-10-24
21:20:22
Email
Mój synek ma uczulenie na mleko, dostaje Bebilon Pepti. Zapytałam alergologa u której sie leczymy czy mozna mu spróbowac mleko kozie. Stanowczo zabrobiła. Powiedziała , że skoro ma uczulenie na mleko krowie to kozie jest jeszcze gorsze, tłustsze i tez uczula. Jesli chodzi o sojowe, to tez trzeba sprawdzic , bo soja nalezy równiez do najczestszych produktów uczulajacych i mój mały też ma na nia uczulenie niestety.
kasiarys7
2007-10-25
10:20:45
Email
Jak karmiłam piersia to miałam zakaz na nabial i inne alergeny - synek ma skaze białkową.Spróbowałam sera i mleka koziego i..miał problemy .Szybko odstawiłam .Koza tez uczula...
bea1978
2007-10-25
10:21:00
Email
No u nas udało sie z soją, koziego nie probowaliśmy a soja okazala sie zbawienna, bo i kolki u małego się skończyly a miał je nawet bo nutramigenie :)
kasiarys7
2007-10-25
10:23:45
Email
Zapomniałm napisać że teraz pije Bebilon Pepti i bardzo dobrze toleruje to mleczko..

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum