szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - SŁOICZKI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Joanna26
2007-10-09
Email
To znowu my i znowu o dokarminiu:)Czy słoiczki podajecie coraz to inne, czy np. taka sama zupka przez tydzien, a potem zmiana?
monia_ireland
2007-10-09
09:10:33
Email
ja zaczynalam od wprowadzania pojedynczio skladnikow tych najprostszych-czyli jabluszko i marchewka. Ponoc wazne jest by na poczatku nie laczyc ich ze soba. Podobno i zaczynanie z soczkami ma te sama zasade-pojedynczo. Czyli zacznijmy od samego jablka przez kilka dni pozniej marcheweczki np. NO i ja tak robilam przez ok 2 tygodnie a terz juz podaje zupke jarzynowa badz marchewkowa a z deserkow jablko z dynia badz jablko z z jagodami. I nie daje mu co dzien tego samego. Wczoraj dostal deserek jablko jagoda a dzis dostanie zupke jarzynowa. NIe wiem czy to dobry sposob wiec rowniez prosze doswiadzone o poprawke:) Tzn. sloiczek dziele na pol wiec dwadni pod rzad je to samo a pozniej zmiana:)
Joanna26
2007-10-09
09:50:15
Email
No wlasnie ja robie podobnie,z tym ze zaczynalysmy od zupek robionych przeze mnie,a sloiczki byly tylko rezerwowo.Ale zauwazylam, ze to moje Male je sloiczki az mu sie uszy trzesa (choc nie wszystkie,zwykla zupa jarzynowa jej nie podeszla), a z moimi zupkami to bywa roznie.A ze ostatnio bylo kilka dni zabieganych, wiec dawalam jej sloiczki, rozne, mniej wiecej po pol.Po skonczeniu jednego szedl kolejny z inna zawartoscia. I zastanawiam sie, czy to jest prawidlowe. Ale nic zlego nie zaobserwowalam.
ania23
2007-10-09
11:25:28
Email
ja na początku też tak podawałam. np. jeden dzień pół słoiczka jabłuszko i drugi dzien też a potem przed 2 dni po pół słoiczka jarzynki. Potem zaczęłam podawać 1 dzień pół jabłuszka, 2 dzień pół jarzynki 3 dzien pół jabłuszka, 4 dzien pół jarzynki. Bo słoiczek może byc otwarty 48 h. potem dawałam jeden słoiczke dziennie w taki sposób że pół owocu i pół obiadku. a teraz daje 2 słoiczki dziennie.no i urozmaicam, mała ma 8 m-cy więc codziennie daję jej z mięskiem słoiczek (kurczak, królik) i codzinnie słoiczek deserku z kaszką.no i tak jak pisała Monia najpierw pojedyńcze składniki a potem podwójne i potrójne
dodka591983
2007-10-09
13:47:20
Email
a moj Filip d razu dostawal mieszane dania np. z kilku owocow lub warzyw, czy warzyw z mieskiem i codzein mial co innego i nic mu nie bylo. Z podzatku sloiczek starczal na 2-3 razy teraz zjada caly na sniadanie caly na obiad a wieczorem kaszka.
sylwetkar
2007-10-09
15:36:54
Email
Joasiu ja Zuzi daje dokładnie tak samo jak ty i niuni nic niema więc chyba jest ok

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum