szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - chrzciny


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kasik
2005-04-15
Email
Dziewczyny, Mamusie!!! Jedziemy na chrzciny i zastanawiam sie ile teraz sie daje w kopercie, jako matka chrzestna lub ojciec chrzestny, pomozcie. Czas nagli.
punta
2005-04-15
21:05:25
Email
Dwa lata temu Kacper dostał od swoich chrzestnych 400zł i 500zł, ale to przecież też zależy od Waszych zarobków.
Jagoda
2005-04-16
09:19:51
Email
U mnie w rodzinie nie ma takiego zwyczaju. Matka chrzestna oprócz białej szaty kupuje dziecku bialutką koszulkę i ewentualnie ubranko do chrztu (teraz też można spotkać szatkę w postaci atłasowgo kubraczka - pewnie stąd ten obyczaj u nas), jeśli chcą, chrzestni kupują jakiś obrazek-pamiątkę.
Julia
2005-04-16
10:13:57
Email
Bartek dostał od chrzestnego 200 złotych i pamiątkową ksiażeczkę, a od chrzestnej drewniane wysokie krzesełko.
Mała
2005-04-16
19:33:30
Email
U nas nie ma zwyczaju że chrzestni dają pien w kopercie.Chrzestna-ubranko do chrztu a poza tym Natalka dostała od chrzestnej ubranie w prezencie.A od chrzestnego dostała taką masę prezentów że normalnie nie dam rady wsyztskiego wypisać:)Ale taki ten jej chrzestny kochany dostaje od niego bardzo dużo:).I co najważniejsze w roli chrzestnego-interesuje się i stara sie przebywać z nią jak najczęsciej:)Ale się rozpisałam nie na temat...W każdym razie wracając do tematu zgadzam się z dziewczynami że powinniście dac proporcjonalnie do Waszych zarobków.
sylwia
2005-04-17
11:11:53
Email
Mój Kuba dostał od chrzestnej pieniądze, bo ubranko do chrztu miał po mnie i ja bardzo chciałam aby w nim wystąpił, szatkę miał po dziadku, więc chrzestna zdecydowała, że da pieniądze. Natomiast chrzestny kupił jeździk i to był bardzo trafiony prezent, bo mały jak tylko usiadł to z tego korzysta, tylko zdejmujemy poszczególne elementy. Latem juz będzie po podwórko zasuwać. Ja w zweszłym roku kupiłam na chrzest srebrną łyżeczkę, na której graweryje się imię, datę urodzenie, wagę itd.
Aska
2005-04-21
19:17:58
Email
Ola od chrzestnej dostała kolczyki a od chrzestnego 300 zł. Za to ja teraz wiem ze przesadziłam dwa lata temu bo mojemu chrześniakowi dałam 800 zł.
krezus
2005-12-17
21:47:58
Email
eh, śmieszni jesteście, ja tam na chrzest dałem 1899 złotych. jakby ktoś się nie zorientował
Basia 26
2005-12-29
13:32:12
Email
hahaha, krezus, ale się uśmiałam...:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum