szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - wymioty po naturalnym mleku-pomocy!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
jjemiolka
2007-09-18
Email
dziewczyny bardzo proszę o pomoc-może któraś z Was miała podobną sytuację, albo się z taką spotkała...Mianowicie, moja Julka po wypiciu mojego mleka wymiotuje...nieważne czy podane z piersi, czy z butelki-zwraca wszystko. Natomiast po mleku sztucznym nic się nie dzieje..Może wiecie co może mieć na to wpływ?Bardzo chciałabym karmić piersią jeśli jest to możliwe i każda rada się dla mnie liczy..
bea1978
2007-09-18
15:10:37
Email
Może malutka ma po prostu nie rozwiniety układ trawienny, często dzieci do 6-8 miesiaca ulewają. Mleko modyfikowane jest nieco geściejsze i moze dlatego jakoś sie utrzymuje w brzuszku, a Twoje nie. Może też małej coś nie leży z tego co Ty jesz i dlatego zwraca pokarm. To takie moje gdybania bo doktorem nie jestem.A jakie mleczko modyfikowane podajesz córci?
jjemiolka
2007-09-18
17:58:00
Email
bea, jestem w irlandii wiec podaje jej jedną z tutejszych miesznek-taką jak podali jej w szpitalu na początku.. A co do mojego mleka-chyba faktycznie cos jej z mojej diety nie pasuje, bo przestałam pic bawarkę i herbatki laktac. i jak narazie(odpukać) nie wymiotowała-bo dodam jeszcze, ze wczesiej tak nie reagowała-wczesniej było ok.
bea1978
2007-09-18
18:52:04
Email
Takie ulewanie moze swiadczyc róniez o uczuleniu na białko krowie, piszesz ze pijesz bawarke to z mlekiem prawda, jadłaś wcześniej nabiał, piłaś mleko itd? Może jakiś składnik z tej herbatki jej nie słuzy...
Magdalenka
2007-09-18
21:36:08
Email
ja karmilamk tylko niecale 3 tygodnie i caly czas dokarmialam, mialam znikome ilosci mleka. ale julka za kazdym razem zwracala moje mleko. chlustalo jej buzia, noskiem. nie bylo tego po mieszance. nie wiem czemu, nie mogla to byc reakca na to co jadlam, bo mialam depresje i nie jadlam prawie nic.
mayasun
2007-09-18
22:39:54
Email
Może warto przejść się z tym problemem do lekarza, albo do poradni laktacyjnj, bądź porozmawiać z połozną. Może niepotrzebnie rezygnujecie z karmienia naturalnego.
pinkie
2007-09-19
07:40:48
Email
Popieram, to może być od mleka krowiego. I nabiału w ogóle. Bawarka to mit, już wiadomo, ze nie trzeba pić mleka , zeby wytwarzać własne. Ale udałabym się równiez do lekarza lub poradni laktacyjnej.
jjemiolka
2007-09-19
13:24:45
Email
tez pomyślalam o mleku i je odstawiłam i od tamtej pory (odpukać) mała nie wymiotuje i karmię ja cycuszkiem.. dzieki dziewczyny za rady i pozdrawiam
kaprysna
2007-10-01
00:16:10
Email
Moja niunia wymiotuje od jakiegos 1,5 tyg. Do tej pory czasami jej sie ulewalo, rzadko. Teraz ulewa po posilku i po godzinie, nawet 2, chlusta zazolconym nadtrawionym pokarmem ze sluzem. Strasznie sie matrwie. CO o tym sadzicie? Karmie tylko piersia.
ciekawa
2007-10-01
10:54:30
Email
oj wybierz sie do lekarza-śluz świadczy o nie do końca rozwinietym układzie pokarmowym-moze to alergia ale lepiej podpytać lekarza-względnie zadzwoń do położnej.
kaprysna
2007-10-03
21:49:47
Email
Hej dziewczyny, juz mam jasna sytuacje. Moja niunia ma zapalenie ukladu moczowego. Te wymioty byly od tego. Zaczela goraczkowac, po zbadaniu ogolnym (niby nic) pobrali mocz, wyszedl fatalnie, musiala miec antybiotyk dozylnie, teraz juz jestesmy na doustnym, ale to przez cale 2 tyg, a potem 6 tyg. dawka prewencyjna a potem kolejne usg, czy nie ma refluxu. Straszne, ile sie wycierpiala. Nie lekcewazcie wymiotow, nawet ulewan, wszystko, co inne niz dotychczas-podejrzane! Zapalenie ukladu moczowego jest trudne do zauwazenia przez mame, bo nie daje zadnych konkretnych objawow (chyba, ze widzimy, ze dzidzia ma problemy z siusianiem i ja to boli- u mojej tak nie bylo). Dopiero jak dolacza sie goraczka najczesciej jest to diagnozowane, a moznaby juz wczesniej pobrac mocz do analizy i oszczedzic dziecku cierpienia. Ale juz nam lepiej, teraz niestety ma sluzowate kupki :-( ale to dzialanie uboczne antybiotyku. Ma niby wrocic do normy po kuracji. Pozdrawiamy serdecznie. Ewa z Emilka.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum