szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kiedy imieniny?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
katarzyna_j
2007-09-14
Email
Mam może trochę dziwne pytanie. Jak wyznaczyć imieniny? Jest chyba taka zasada, że to maja być pierwsze imieniny, jakie przypadają w kalendarzu po urodzinach. Ale tu zaczynają się schody, bo każdy kalendarz podaje inne daty i tylko część się pokrywa. Jest też podobno religijna zasada, żeby to było w dzień patrona. Ja mam Jakuba. 25 lipca jest dzień patrona. Urodził się 14 sierpnia, więc czy to nie głupio, żeby imieniny były tuż przed urodzinami? A po 14 sierpnia imieniny są: 23 sierpnia, 9, 21 października. A może jest jakiś jeden obowiązujący kalendarz, według którego można by to ustalić. Imieniny Jakuba są aż 30 razy w roku. Pomóżcie!! :)
kasiarys7
2007-09-14
23:08:55
Email
Dobre pytanie...hehehe...Wiele osób wybiera pierwszą date po urodzinach chociaz coraz częściej rodzice wyznaczają date w tym m-cu w którym im pasuje i który lubią.Ja mam problem rozwiązany bo Huberta jest raz w roku 3 listopada.I chyba piewsze imieniny wyprawia się po skończeniu roczku przez dzidzie - ale to też zależy od rodziców - jak oni ta to wszystko sie zapatrują.Do chrześniaka chodze 28 listopada - Kubuś - a do chrześnicy nie bo rodzice jeszcze nie wyznaczyli jej imienin ( ponoć sama jak będzie większa ma zadecydować kiedy mają być ).
monia_ireland
2007-09-15
08:24:38
Email
kasiu mam wielu Jakubow w srodowisku-wszyscy w 25 lipca obchodza;) I nie rzejmuj sieze dlugo bo ja sie urodzilam 22 czerwca a imieniny mam 4 maja:) bo wtedy jest MOniki najbardziej popularne a w starych starych kalendarzacr bylo tylko raz:) i do dzis wszystkie mOniki jakie znam obchodza w maju:) dawaj mu na lipiec-mowie CI. NIkodema znlazlam raz 3sierpnia-wiec u nas w sam raz:)
katarzyna_j
2007-09-15
11:24:58
Email
No to niech będzie ten 25 lipca. No własnie moja mama i babcia mówiły, że trzeba by znaleźć taki stary kalendarz, w którym zofii jest 15 maja, Krystyny 13 marca itd. Moja siostra będzie miała konkurencję, bo ma urodziny 21 lipca. :)
lidiamital
2007-09-15
17:33:48
Email
No zazwyczaj Kasiu to jest pierwszy dzień po dniu urodzin w którym występuje imię dziecka. Dami urodził się 18 maja, a w kalendarzu pierwszy dzień z imieniem Damian występuje dopiero 14. lipca.Pozdrawiamy
bea1978
2007-09-15
18:32:25
Email
Kasiu u mnie w rodzinie jest podobnie jak pisze Lidiamital - imieniny obchodzi sie po urodzinach a nie przed. Ale każdy robi po swojemu, mój synek bedzie chyba w przyszłosci obchodził w jednym dniu, bo urodził sie 23 października, a imieniny Cezarego są zaraz 3 listopada :)
katarzyna_j
2007-09-15
22:06:16
Email
Nie róbcie mu tego. Jedna impreza, jeden prezent. :) Ja mam urodziny 20 marca a imieniny zaraz 22 marca. Nie dość, że to wypada w Wielki Post, to jeszcze jedno po drugim. :) Ale, z drugiej strony, co ma powiedzieć Ewa, Adam czy Mikołaj. :)
bea1978
2007-09-16
10:16:22
Email
To fakt Kasiu troszkę przekichane hihi ale tak jak pisałam że synek w przyszłosci "chyba" bedzie obchodzil w jednym dniu, to juz bedzie jego wybór. U mnie w rodzinie jakos sie utarło że imprezki, prezenty robi sie dla dzieci tylko na urodzinki, imieniny obchodzi się od wieku szkolnego mniej wiecej, a tak tylko zyczonka :)
donka
2007-09-17
10:34:44
Email
my nie mamy problemu,bo imieniny Julitki znalazlam tylko raz wroku.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum