szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - karmienie butelka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kropka
2007-09-10
Email
Witam!Synka urodzilam w lipcu ,karmie 2 miesiace , niestety musze przejsc na butelke i odwlekam to z dnia na dzien .Czy ktoras miala taki dylemat ?Porostu musze brac leki ktorych nie wolno przy karmieniu , przynajmniej przez miesiac .Nie wiem czy uda sie pozniej powrocic do karmienia persia .Serce mi peka ze bede musiala przerwac karmienie ale chyba jestem normalna mamuska ?Najbardziej sie obawiam ze bedzie chorowal ,a tak wogole to nie wiem na jakie mleko zdecydowac sie .Dziewczyny dodajcie otuchy !
Monik
2007-09-10
11:38:46
Email
Z tego co słyszałam od kilku pediatrów najlepsze mleko (z tych dostępnych w sklepach) jest Nestle Nan, najlepiej kiedy zaczniesz od Nestle Nan Ha. Dobrą opinię tez ma Bebiko Omneo,ale chyba lepsze jest Nan. Słyszałam,że Bebiko zasusza. A jeśli chcesz później karmić piersią to odciągaj pokarm przynajmniej co 3 godziny. Trochę pracochłonne, ale miesiąc się pomęczysz,a potem jeszcze długo możesz karmić piersią. Pozdrawiam
katarzyna_j
2007-09-10
14:41:52
Email
Mam kilka rzeczy, które mogą pomóc, a znalazłam zupełnie przypadkiem w necie. Pierwszy to specjalny kompres do rozgrzewania piersi przed ściąganiem mleka: http://www.allegro.pl/item241757213__zelowy_kompres_na_piersi_canpol_nowosc_tanio.html druga rzecz to coś, co nie wiem, jak działa, ale opis brzmi obiecująco - coś, co umożliwia relaktację: http://www.sklep-med.pl/product_info.php/cPath/289_291/products_id/1692 Tu jest jeszcze coś na ten temat: http://www.mamadama.pl/system-wspomagajacy-karmienie-p-176.html I nie martw się, że ze względu na własne zdrowie musisz przestać karmić. Ty jesteś dla swojego dziecka najważniejszą osobą na świecie, więc musisz dbać o swoje zdrowie dla niego.
dodka591983
2007-09-10
15:41:58
Email
Nie wiem czy to dobry pomysl z tym odciaganiem. Dziecko jak przyzwyczai sie do butelki to potem sie rozleniwia i nie chce ciagnac juz cyca. Moja szwagierka tylko 2 tygodnie nie dawala dziecku piersi tylko odciagala (miala zapalenie sutka) i jak po 2 tygodniach piersi byly zdrowe to maly sie wypial na cycki i nie chcial, bo zobaczyl ze w to trzeba wlozyc ogromny wysilek a z butli tak szybko leci. Skonczylo sie na tym ze musiala ususzyc swoje mleko i od tamtej pory karmi butelka.
bea1978
2007-09-10
16:23:18
Email
Dodka tu chodzi o ściąganie pokarmu dla utrzymania laktacji a nie do karmienia dzieciaczka. Odciągniętym pokarmem kropka nie nakarmi bo jak pisała bedzie brała leki. Ja myślę że to dobry pomysł odciągac przez czas brania leków i to właśnie co 3 godziny - nawet w nocy choc moze nie juz co 3 godz.Fakt jest tai że po tym czasie maluszek może już nie chciec piersi bo przyzwyczai sie do butelki, no ale próbowac warto. Powodzenia
kropka
2007-09-10
16:36:19
Email
Sliczne dzieki za rady mamuski.Co do butelki to nie obawiam sie bo teraz maly jest karmiony raz z piersci raz odciagnietym pokarmem i nie robi mu to roznicy .Chyba ze smak pokarmu a sztucznego mleka bardzo sie rozni , to co innego ale zobaczymy sprobowac musze .Pozdrawiam wszystkich!
katarzyna_j
2007-09-10
16:38:23
Email
Jeżeli po miesiącu bez cycka nie będzie chciał już ssać z piersi to można ściągać i karmić go własnym pokarmem z butelki. Dobre rozwiązanie, jeżeli komuś zależy, żeby swoim mlekiem karmić jak długo się da.
dodka591983
2007-09-10
18:40:24
Email
oczywiscie ze dobre rozwiazanie jesli ktos ma w sobie duzo samozaparcia.Ja sie moze zle wyrazilam. Chodzi o to ze trzeba wziac pod uwage fakt ze bardzo czesto dzieci po tak dlugim okresie nie chca piersi.
monia_ireland
2007-09-10
21:03:23
Email
no wlasnie...NIkos po 3 dniach sciagania a nie karmienia juz nie chcialpiersi i juz mina ponad miesiac jak odciagam mleczko i daje mu z butelki-ale on chyba nie chcial dlatego ze ledwo co leci a nie dlatego ze butelka bo karmilam przez kapturki-a one s jak smoczek:) jakby nie bylo walcze z laktatorem mimo ze kropelkami leci. Na poczatku wydaje sie to bezsensu i kto leniwy nie da rady ale z czasem to juz rutyna i jakos automatycznie w ciagu dnia siegam po laktator-dasz rade kropka!!! jak nie masz na to czasu to trudno-podasz modyfikowane. Ja dokarmialam tak jak Monik pisala NAN ha a teraz juz NAN1podaje po Bebiko Omneo bardzo synek ulewal i mial klopoty z wyproznianiem-NAN ha zauwazylam ze troszke przyciemnia kupki i sa one gestsze po zwyklym NAN sa jasniejsze i rzadsze.
Edziulka
2007-11-15
15:21:47
Email
a powiedzcie mi dziewczyny, mam 7 miesieczna core i za jakis miesiac chce przejsc na mleko modyfikowane-jakie bede musiala jej zaczac dawac 1-to poczatkowe najpierw czy od razy zaczac od tego ktore jest przeznaczone dla 7miesiecznych dzieci?
dodka591983
2007-11-15
15:39:10
Email
ja zaczelam pare dni temu podawac mleko rano Hipp dzien dobry a wieczorem Hipp dobranoc. Wlasnie odstawilam synka (9,5miesiaca) od piersi.
venuss
2007-11-15
17:38:33
Email
kropka dziecko lepiej to zdecydowanie zniesie niż mama, a mleko modyfikowane jest smaczniejesze od mleka mamy:)zdrowie jest najważniejsze, pozdrawiam:)
noemi
2007-11-15
17:39:59
Email
Venuss, a ja Ciebie pozdrawiam:) dawno Cię nie było w majówkach, a szkoda:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum