szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Ubieranie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2005-04-14
Email
Zupełnie nie mam pojęcia, jak ubierać mojego Łukasza na spacer. Dzisiaj na dworze jest 19 stopni, nie ma wiatru, po ogródka latam w krótkim rękawie, ale jak ubrać na spacer 3-miesięczne dziecko? Czy dalej trzymać go w taką pogodę w śpiworze czy tylko w kombinezonie i kocyku? a może zrezygnować też z kocyka? Ciepło jest, ale to przecież dopiero kwiecień.
Agata
2005-04-14
13:14:32
Email
Michalina ja napiszę Ci jak ubieram moją 4-miesięczną Sarunię na spacerek. Otóż zakładam jej body z długim rękawkiem, na to bluzeczkę (nie za grubą, ale i nie za cieńką), rajstopki, skarpetki i na koniec zakładam jej komplecik z polarka, tzn. spodenki i bluzę na guziczki...czapeczkę zamieniłam już z zimowej na lżejszą (ale oststnie dni były u nas chłodne i znów ubrałam jej zimową z polarka). Wkładam ją do wóziczka i przykrywam kocykiem. I to wszystko. Moja pediatryca powiedziała, że lepiej dziecka nie przegrzewać. Myślę, że możesz już zrezygnować ze śpiworka i narzucać tylko kocyk.
Aska
2005-04-14
13:19:50
Email
Ola 6 mcy - w ciepłe dni body, rajstopki, buciki i dresik, w chłodne dodatkowo dresik z polara, a czapusia - wiosenny kapelusik
Aska
2005-04-14
13:20:28
Email
aaaaaaa no i kocyk wedle uznania
Julia
2005-04-14
16:31:34
Email
Zgadzam się z dziewczynami. Dziecko bardzo łatwo jest przegrzać. Ja teraz ubieram Bartka tak: body z długim rękawem, na to bluza, w zależnosci od pogody cienka, lub grubsza, spodnie dresowe albo z grubszej bawełny, skarpetki, buciki, czapeczka, no i cienka kurteczka, albo kamizela. Mam w wózku koc z polaru, więc jak wieje wiatr albo się zrobi chłodniej, to go nim przykrywam, ale jak świeci słonko, to jedzie sobie odkryty. Aha, Bartek ma prawie 7 miesięcy.
Julia
2005-04-14
16:32:55
Email
Aha, Michalina, jeśli ten kombinezon jest taki grubszy, na zimę, to chyba też już jest za ciepło teraz na coś takiego. Lepiej ubrać jedną bluzę więcej, bo jest bardziej przewiewna no i w razie czego można ją zdjąć na spacerze.
Michalina
2005-04-14
16:43:47
Email
Dzięki dziewczyny. Tak właśnie ubrałam. Body, kaftanik, śpiochy, kombinezon (już nie zimowy - materiał podobny do polaru), czapeczka (też lżejsza od zimowej) no i kocyk. Ze śpiwora zrezygnowałam. Mały nie płakał na spcerze więc chyba nie było mu źle. Pozdrawiam.
Mała
2005-04-15
18:16:22
Email
Ja Natalkę ubieram tak:body z długim rękawem, rajstopki i na to taki fajny nie za cienki, nie za gruby dresik.A na górę jeszcze kamizelkę.A na nóżki butki.Przykrywam ją rożkiem(któy teraz słuzy jako kołderka na spacery),ale tylko czasem,bo teraz jest ciepło.I na górę to przykrycie od wózka(chyba wiecie o co chodzi?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum