szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kiedy pierwszy uśmiech???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
martunia--22
2007-09-03
Email
Dziewczyny, podzielcie się swoimi doświadczeniami, w wieku ilu tygodni (miesięcy?) Wasza dzidzia pierwszy raz świadomie się do Was uśmiechnęła? i co to spowodowało? głos? dotyk? interesuje mnie też ogólnie, jak często kilkutygodniowe niemowlę się uśmiecha i dlaczego. moja Maja uśmiecha się tylko przez sen, dlatego jestem ciekawa, kiedy nadchodzi ten świadomy uśmiech do mamy :)
Julia
2007-09-03
11:45:40
Email
Martuniu pamiętaj, że każde dziecko ma swoje tempo. Mój Jasiek pierwszy raz uśmiechnął się do mnie świadomie jak miał 7-8 tygodni i na początku uśmiechy były rzadko, dopiero z czasem się rozkręcił. A uśmiech wywołuje najczęściej widok maminej twarzy i głos, czasem jakieś charakterystyczne dźwięki skierowane do dziecka.
katarzyna_j
2007-09-03
11:45:44
Email
Kubuś usmiecha się, gdy nie śpi. I co ciekawe, uśmiecha się wtedy, kiedy jest to jak najbardziej wskazane - gdy jest najedzony, gdy go przytulam, gdy go głaszczę po główce lub policzku, gdy się nad nim nachylam. Jutro skończy 3 tygodnie, więc zakładam, że to nie są świadome uśmiechy, ale momenty są dobrane przez niego bardzo przekonująco. :) Najzabawniejsze jest, gdy leży i się powie coś śmiesznego, a on tez się uśmiecha, jakby rozumiał. :)
sylwetkar
2007-09-03
11:52:59
Email
niepamiętam ile dokładnie miała Zuzanka jak pierwszy raz sie do nas uśmiechneła ale było to zaje..fajne uczucie ujżeć uśmiech na najpiękniejszej najsłodszej buziulce i powodem tego uśmiechu byłam ja moje słowa uśmiech ach ale byłam dumna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum