szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Czy chodak naprawde taki zły?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
asonta
2007-08-27
Email
Wszyscy pediatrzy zgodnie twierdza ze chodak nie jest dobrym rozwiazaniem przy nauce chodzenia Coż ja im wierze i jak tylko pojawil sie Antek teraz 5i pol miesieczny twierdzilam ze chodaka nie bedzie Problem pojawil jest w tym ze moj synek jest caly szczesliwy kiedy podtrzymywany pod paszkami moze sobie podreptac Kiedy chce go posadzic od razu prostuje nozki odbija sie do stania pomijam fakt jakie histerie towarzysza temu gdy siedzi. Coz w miare mozliwosci wlasnych;-) i mojego syna pozwalam na takie charce. Problem pojawi sie niebawem kiedy wroce do pracy na razie na pol etatu a malym ma sie zajac jego babcia Od razu stwierdzila ze bedzie jej ciezko go prowadzac a wiem ze mowi prawde bo jest schorowana osoba I co zrobic kupic chodak czy nie? Nie ukrywam ze kieruje sie tutaj wygoda wlasna i tesciowej ale tez wiem ze Antos napewno pokochalby chodak od pierwszego kroczka;-) Jakie jest wasze zdanie jakie sa doswiadczenia? Przeciez tyle dzieci sie wychowalo w chodakach chociazby ja i nigdy nie mialam problemow z wada postawy wrecz przeciwnie no moze teraz kregoslup mnie boli ale to przez mojego wielce absorbujacego syna;-)Pozdrawiam wszystkie mamusie
donka
2007-08-27
19:56:51
Email
moje dzidzi jescze w brzuszku,wiec z wlasnego doswiadczenia nic nie poradze. jednak slyszalam,ze chodziki nie sa zbyt zdrowe dla maluszkow.chodzi o to,ze dzieci oslabiaja sobie bardzo kregoslup i nozki starajac sie nimi przebierac,zeby sie przemiescic. tym bardziej,ze wydaje mi sie, iz 5 i pol misieczny maluch jest stanowczo do tego za maly.
eva
2007-08-27
20:08:40
Email
Mój (teraz roczny) synek używał chodzika, zaczął chodzić jak miał 11 miesiecy. Uważam, ze nic w nadmiarze nie szkodzi i ze po coś wymyślili chodziki. Jeśli rozważnie będziecie z niego korzystać to z pewnością nic złego sie nie stanie.
weridiana
2007-08-27
20:11:32
Email
Asonta ja jako jesną z niewielu dziewczyn bynajmniej czerwcówek wkładałam Filipka do chodzika i to też czasami z wygody dla siebie (poza tym on to uwielbiał) wiadomo że nie na cały dzień ale chociaż tak aby spokojnie odkurzyć lub pozmywać. Znam bardzo dużo dzieci wychowanych w chodzikach i nic im nie jest a więc ja polecam.
bea1978
2007-08-27
20:37:03
Email
Asonta ja równiez nie mam nic przeciwko chodakom, jednak według mnie dla twojego synka jest nieco za wcześnie. Ja wsadziłam mojego syna dopiero jak nauczył się raczkowac. Jak wsadzisz przed nauczeniem się przez dziecko raczkowania -istnieje duże prawdopodobieństwo ze nie bedzie tego robic.Co w rezultacie prowadzi do tego, że dziecko nie ma ruchu obronnego rąk przy upadaniu na przykład. Po za tym prowadzanie pod paszki 5,5 mies. dziecka to chyba lekka przesada.Mój syn również strasznie tego chciał jak miał około 4 mies. Jednak dziewczyny na forum lekko mnie wyhamowały z tym prowadzaniem.Dziecko musi samo o własnych siłach (przy pomocy np. szczebelków od łóżeczka) nauczyc sie wstawac.Ty w momencie jak bierzesz synka sama i prowadzasz go pod paszki wyrządzasz krzywdę i sobie i jemu.Sobie bo jak sama zauważyłaś bolą plecy itp, a jemu bo nie dajesz szansy na samodzielną naukę, a po za tym tak małe dziecko nadwyręża w ten sposób również swój kręgosłup, stawy itd. Nie ma sie co spieszyc. Ja zwolniłam tempo i mały mając 6 miec. sam stawał na nogi, 7m-cy robil pierwsze kroczki trzymając sie łóżeczka.Nie powiem dokładnie od kiedy raczkuje bo nie pamiętam. Jednaj teraz odszedł mi problem bóli pleców, bo nie muszę go wcale prowadzac. Sam raczkuje po całym domu, wstaje i się przemieszcza trzymajac różnych mebli(ma 10m-cy), ja go tylko czasami asekuruję. Tak więc pomyśl o swoich i babcinych plecach i daj luz małemu, niech sam zdecyduje kiedy wstac i isc :)Pozdrawiam
marta0309
2007-08-28
07:46:27
Email
ja na tez slyszlam, ze chodziki nie są dobre i mialam ich nie uzywac ale kiedy Dominika zaczela raczkowac i stawac nawet przy ścianie nie dawalam sobie rady , \bo nie mialam mozliwoci zrobic sobie nawet kanapki takie to moje dziecko ruchliwe. wie zaczelam uwzywac chodzika wlasnie jak chce cos zrobic w domu.ale Dominika ma prawie 10 miesiecy, wiec 5 miesiecy to jednak chyba za wczesnie.
pinkie
2007-08-28
08:35:57
Email
Ostatnio na TVNStyle lekarz wypowiadał się na temat chodzika bardzo źle. Że dziecko uczy się ruchu w innej płaszczyźnie niż przy nauce chodzenia, że moze zdeformować biodra i jeszcze wiele innych wad wymienił. Mojej koleżanki chłopiec - starszy o 2 mies i bardzo szybko się rozwijający (we wszystkim szybszy od Tomka), biegał w chodziku (oczywiście z umiarem) i chodzić nauczył się w miesiąc później niż Tomek. Czyli Tomek miał 11 mies, gdy zaczął chodzić, a Jasiek 14. To niewiele, ale było to dosyć dziwne dla nas, ze z chodzeniem miał problemy. To o czym piszecie, ze nie dajecie sobie rady z raczkującymi wstajacym dzieckiem można tez rozwiązać za pomocą kojca. To Wasza sprawa, czy kupicie chodzik, czy nie, chciałam tylko wtrącić małe veto pośród te pozytywne wypowiedzi. Ktoś napisał "po coś to wymyślili" - moim zdaniem po to, zeby sprzedać jak i wiele innych gadżetów dla młodych rodziców. A poza tym myślę, ze gdyby zadać inne pytanie, np "czy korzystanie z solarium w czasie ciąży jest tak bardzo szkodliwe", na pewno znalazłoby się kilka dziewczyn, które napisałyby "ja chodziłam i mam super zdrowe dziecko"
karolina
2007-08-28
12:07:58
Email
byly juz poruszane sprawy chodzikow;http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=5&id_tem=873&str_nr=1 i tutaj http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=4&id_tem=2806&str_nr=1
dodka591983
2007-08-30
23:16:47
Email
Niestety chodzik powoduje wiecej zlego niz dobrego. Po pierwsze inaczej uklada sie srodek ciezkosci ciala, dziecko przyjmuje cialkiem inna postawe. Zaburzona jest swiadomosc przestrzeni, bardzo czesto zdarza sie ze dzieci chodzikowe gdy naucza sie chodzic, chodza na paluszkach. Dodatkowo obciazone sa stawy biodrowe. Ja napewno nie zdecyduje sie na zakup chodzika.Moj zawod by mi na to nie pozwolil:)
pinkie
2007-08-31
10:20:37
Email
dodka, a jaki masz zawód?
dodka591983
2007-08-31
11:52:12
Email
jestem fizjoterapeutka
karolina
2007-12-07
15:43:35
Email
Podciagam dla Joanny.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum