szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Te okropne alergie... :o(


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Julia
2005-04-12
Email
Hej. Dzisiaj byłam z Bartkiem u lekarza i na szczepieniu. Od paru dni ma dużą wysypkę, takie drobniutkie, czerwone krosteczki, ma też przesuszoną skórę. Lekarz kazał mi na razie odstawić wszystkie pokarmy, mogę go karmić tylko piersią, przepisał mi preperat bezmleczny "ProSobee" (10,49 zł za 400 g- to dużo czy średnio?) i mogę mu dawać kleik ryżowy albo kaszkę kukurydzianą na tym mleku. Własnie przed chwilą dałam mu to mleko i pół biedy, że ładnie wypił. On w ogóle bardzo ładnie je, wszystko. Poza tym przepisał nam też maść robioną w aptece. Strasznie jestem z tego powodu rozżalona :o( Pewnie rozumieja mnie mamy, których dzieci mają alergię. Skąd się tego teraz tyle bierze?? Tym bardziej jestem zła, że bartuś tak ładnie wszystko wcinał: zupki, mięso, kaszki, soczki, owoce. Chyba nie ma takiej rzeczy, która by mu nie smakowała. Szkoda mi, że muszę mu to odstawić i dawać tylko mleko :o( Mam nadzieję, że po tej próbie jego skóra wróci do normy. Na szczęście nie zauważyłam, żeby go to swędziało, więc nie męczy się przez to biedaczek. Mam też nadzieję, że to tylko przez to, że ostatnio jadłam więcej słodyczy i dwa razy wypiłam kakao :o( (nie mogłam sie juz powstrzymać). Bo jesli okaże sie, że jest uczulony na dużo innych rzeczy, to szkoda mi będzie, że nie będę mu mogła dawać tych wszystkich dobroci :o( Dziewczyny, czy ze wszystkich alergii pokarmowych wyrasta się do 2 roku życia? Czy z jednych szybciej, a z innych później? Za tydzień idziemy na kontrolę. Zobaczymy. Kyja, a jak tam Misio z azs?
Julia
2005-04-12
12:12:30
Email
Kyja mam jeszcze pytanie do Ciebie. Pamiętam, jak pisałaś, że byłaś z Misiem na badaniach w szpitalu, pod kątem alergii. Jakie to były badania, tzn jak wyglądały? Pytam, bo ja właśnie dziś zapytałam o to lekarza (pomyślałam, że może warto je zrobic i dowiedzieć sie, na co Bartek jest uczulony), a on powiedział, że na razie nie można zrobić takich badań, bo jest jeszcze za mały. Nie rozumiem wiec, można robić takie badania dzieciom półrocznym, czy nie?
kyja
2005-04-12
22:00:20
Email
Julia, można robić badania takim maluszkom.Tzw. testy skórne robi się starszym maluchom-trzylatkom.Może o to chodziło lekarzowi.Radziłabym Ci wziąć skierowanie od pediatry do alergologa i jego poprosić o skerowanie na takie badania.Malutkim dzieciom robi się badanie krwi.Misio miał robione badanie na IgE całkowite, zrobiono też badania biorąc pod uwagę 20 alergenów wziewnych (pyłki roślin, sierść zwierzaków) oraz 20 alergenów pokarmowych-orzechy, mleko,białko, jajko, seler, soja, ryby,gluten, itp.Przy okazji zrobiono morfologię krwi, analizę moczu, EKG, wymaz na owsiki, rtg kl. piersiowej.Póki co,natłuszczaj skórę Bartka i uważaj na to co jesz-nabiał, wołowina, orzechy, czekolada, ryby, jajka, cytrusy, seler.Za mało alergizujące uważane są ziemnaki, ryż, drób, królik,morele.Ja na przykład, jak mam chęć na owoce, to wcinam brzoskwinie-Misio nie jest na nie uczulony:-)>wiesz, parę miesięcy temu Misio miał skórę na całym, ciele w bardzo złym stanie, teraz tylko na buzi ma lekko suchą skórę.Jak miał zaostrzone azs kąpałam go codziennie w oilatum lub balneum lub ex-omega( rewelacyjny) na przemian z krochmalem, kilka razy dziennie natłuszczałam mu skórę maścią robiną z wit.A, bardzo zaognione zmiany na skórze smarowałam Elidelem( bardzo dobry niesterydowy krem, niestety bardzo drogi i na receptę), początkowo smarowałam go prze tydzień Locoidem( maść sterydowa:-((), 3x dziennie dawałm mu po 7 kropli Fenistilu i 20ml wapna w syropie.Teraz fenistil mu daję, jak zauważę ,że coś pojawia się mu na buzi( 1x7kr)i co 3 tygodnie jeździłam do alergologa z kliniki na konsultacje, teraz alergolog jest bardzo zadowolony ze stanu skóry Misia i mam przyjeżdżać co 2 miesiące;-). Julia, nie martw się, idź do alergologa po skierowanie.Zobaczysz będzie dobrze, większość alergii mija ok. 3 roku życia
kyja
2005-04-12
22:13:16
Email
Na początku byłam przerażona alergią Misia,ciężko było mi się pogodzić z tym,że moje dziecko nie jest w pełni zdrowe, jak większość jego róweśników.Oswoiłam się z tym i nie jest to takie straszne;-))i jak się okazuje, wiele dzieci ma alergię, która z wiekiem mija.To chyba jest choroba cywilizacyjna, innego wytłumaczenia nie widzę.
Julia
2005-04-14
08:06:35
Email
Dzięki Kyja za odpowiedź. Mam nadzieje, że będzie ok. Na szczęście Bartek nie ma tych zmian na skórze dużych. Ostatnio tylko go tak obsypało. Tak sobie myślę, że to przez to, że zaszalałam ostatnio z mlekiem, serami, no i przede wszystkim słodyczami :o( Mam nadzieję, że to nie ozupek, deserków, soczków itp, bo je to wszystko już od dwóch i pół miesiąca i przez dwa mies było ok. Jak myślisz, chyba jakby to go uczulało, to dostałby wysypki chyba od razu, no nie? A nie po 2 miesiącach. Oby tak było, bo chciałabym bardzo mu dawać te wszystkie rzeczy do jedzenia. Teraz wysypka już prawie zeszła, nawet bez maści. Do wtorku karmię go tylko mlekiem i kaszka kukurydzianą, a potem po trochu pewnie będę mu dawać to, co jadł do tej pory.
kyja
2005-04-14
17:30:26
Email
u Misia wysypka na buzi pojawia się na 2 dzień od zjedzenia czegoś co go uczula.Alergolog mówił,że może pojawić się nawet 4-5 dni po zjedzeniu.Nie martw się, zobaczysz,że niedługo Bartek znów będzie wcinał wszystkie frykasy:-))))
mama IGORA
2006-02-21
08:02:37
Email
Witam Panie. Mój 11 miesięczny synek od pewnego czasu ma kłopoty ze skórą. Na buzi w okolicy lewego uszka pojawiło się coś na wzór "liszaja" co jakiś czas swędzi go czułko no i dodatkowo ma zaczerwienione okolice pod kolanami oraz pod szyjką. Kąpie go w oliatum ale to nie wiele pomaga może powinnam użyć elidel( chyba to tak się nazywa) ale czy ktoś może mi powiedziećile to kosztuje?
kyja
2006-02-21
09:03:58
Email
Elidel to jest krem, który ma działanie podobne do działania maści i kremów ze sterydami, jest na receptę, kosztuje ok.120 PLN-tubka 15 g.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum