szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - dlaczego nie chce jesc?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anna27
2007-07-02
Email
czesc dziewczyny pomóżcie mi i powiedzcie co mam robic moj 6-cio miesieczny Danielek nagle przestał jesc mleko (jest na sztycznym) obiadku tylko troszke i nic poza tym przez cały dzien nie da w siebie wmósic. Martwie sie okropnie i nie wiem co mam robic. Moze miałyscie podobna sytuacje? Boje sie ze spadnie na wadze. Trwa to juz 4 dzien. zadnych objawów innych nie ma a do zabkowania u niego jeszcze jeszcze.
mayasun
2007-07-02
20:00:08
Email
Jeden dzień niejedzenie i braku apetytu to nie tragedia. Zapewne to ząbki. A robił dziś kupę? Jak moja Pyza nie zrobi danego dnia kupki, to ma mniejszy apetyt. Ewentualnie to początek infekcji, ale to bym na samym końcu brała pod uwagę.
mayasun
2007-07-02
20:01:10
Email
aha, moze to być też zapalenie jamy ustnej, bądź pleśniawki, zajrzyj mu do buźki, czy nie ma tam jakiś zmian.
Magdalenka
2007-07-03
13:00:29
Email
aniu, moja jula mniej-wiecej w tym okresie tez przechodzila jakis bunt. w nocy jadla ok, w dzien byla uparta. ja sie denerwowalam, ale przeszlo jej. dziecko w tym wieku zaczyna sie coraz bardziej intereswac otoczeniem i po prostu jedzenie zaczyna byc strata czasu. wazne zeby dziecko pilo. idz moze do lekarza, niech wykluczy gardlo, uszy i jezeli to jest ok, to pozostaje przeczekac. dzieciaki, nawet takie male, to tez ludzie i maja swoje lepsze i gorsze dni i humory.
anna27
2007-07-03
15:02:19
Email
kurcze juz sama nie wiem gdzie szukac przyczyny tego nie jedzenia. Nie ma temperatury, plesniawek poprostu nie chce jesc ani w dzien ani w nocy tylko troche pije i to wszystko. Był u lekarza i kazał czekac i obserwoac a ja juz od zmysłów odchodze ze cos z nim nie tak.
anna27
2007-07-03
15:03:06
Email
MAGDALENKA a jak długo trwało to u twojej córci?
Magdalenka
2007-07-03
17:09:11
Email
dlugo niestety... julka ma teraz 19 miesiecy, po tym etapie buntu przy jedzeniu (dobrze nie pamietam ale chyba ok. 2 miesiaca do jakiegos 4) znow zaczela jesc jak zloto i tak bylo do chyba 9. potem znow sie zaczely cyrki. zaczela byc przekonana ze juz jest samodzielna, wybrzydzala, chciala jesc sama (wiadomo jak sie konczy jedzenia samodzielne roczniaka), teraz tez nie je ladnie, ale sa dni ze jest pieknie a potem znow nie wiem czym zyje. przyznaje ze to jest bardzo stresujace, ale nigdy nie bylam w stanie zmusic julki do jedzenia, od okresu noworodkowego tak miala. jak nie, to koniec. wiec nie naciskam. czasem trace nerwy ale to i tak niczego nie zmienia, wiec staram sie wyluzowac. ja bym po prostu starala sie przeczekac to niejedzenie, proponowac cos co 2 godziny, jak odmawia to sprobowac np. za godzine, a jak ladnie zje to za 2-3 godziny. trzeba dac dziecku szanse zeby zglodnialo, bo karmienie po troszku u nas niczego dobrego nie wnioslo, jula wciaz odmawiala a ja bylam w coraz gorszym stresie, trzeba dziecku dac odpoczac, samo da znac ze jest glodne. tyle ze do tego tzreab stalowych newrwow bo sie czloweik denerwuje ze szkrab nie chce jesc a powinien przeciez.
anna27
2007-07-03
17:13:52
Email
FDziewczyny chyba odgadłam ta zagadke mały chyba ma poprostu zapalenie ucha bo kreci głowa i łapie sie za uszko chociaz jak go dotykam koło małzowiny to nie płacze. Sama juz nie wiem.
Goga66
2007-07-03
17:22:46
Email
Zapalenie ucha środkowego boli w środku a nie koło małżowiny. Anka zabieraj się z dzieckiem do lekarza zamiast się zastanawiać!
Goga66
2007-07-03
18:54:21
Email
Maribelle - nie zawsze boli. Mnie np. przy zapaleniu ucha środkowego w ogóle nic nie bolało :) Ciekł tylko płyn :)
A co do diagnozy - może wtedy (to było kilka dni temu) nic nie wskazywało na zapalenie ucha i lekarz nie zajrzał w związku z tym. Zazwyczaj przy zapaleniu ucha pojawia się jednak gorączka. Niemniej chyba lekarze u takich maluchów powinni zaglądać wszędzie, bo przecież takie maleństwo niczego nie powie.
Goga66
2007-07-03
18:58:39
Email
Przy tym, faktycznie - przecież to nie musi być zapalenie. Często infekcje rozwijają się przez kilka dni i naprawdę trudno jest lekarzowi postawić diagnozę. W końcu lekarze to nie cudotwórcy. I fakt, że ten niczego się nie dopatrzył, tylko kazał obserwować wcale nie świadczy o nim źle. Bo co miał robić? Od razu do szpitala? Pod tomograf? Badania krwi? Czy co, skoro jedynym objawem był brak apetytu?
Magdalenka
2007-07-03
19:47:21
Email
znam przypad, nie plakalo a chodzilo z zapaleiem ucha bardzo dlugo, do tego stopnia ze mial (chloiec) tam rope i o maloy wlos sie nie skonczylo gluchota. 2 pediatrow twierdzilo: obserwowac. dopiero trzeci stwierdzil ze tam jest duzo ropy i dziecko pewnie juz niewiele slyszy prze to. najlepiej sie wybrac do innego lekarza na potwietrdzenie diagnozy. dla mnie niepokajace jest zawsze dotykanie sie w okolicy ucha bo to moze byc sygnal czegos niedobrego.
anna27
2007-07-04
11:29:01
Email
dziewczyny dotykam go koło ucha i nic go nie boli tylko niepokoi mnie to ciagłe krecenie główka. W piatek idziemy do lekarza ponownie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum