szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Wyginanie podczas picia z piersi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ania23
2007-06-08
Email
Witajcie! Moja 4 miesięczna Amelka która cały czas karmie piersią bardzo wygina sie podczas picia. Trwa to juz długo jakieś chyba niecałe 3 miesiące. Nie wiem co to może być. Jak złapie piers to pół minuty pije spokojnie a potem odgina sie do tyłu trzymając cyca w ustach i sprawia mi tym samym ból! Zachwile zgina sie do przodu. odpycha sie o moją klatek piersiową raczkami do tyłu tak że mi jest trudno ją utrzymać. Jeśli mocno sie wygina to przeważnie robi wtedy kupkę, ale jak nie zrobi to tez sie wygina. Dla mnie stało sie to juz meczące bo musze cały czas ją trzymać za plecki zeby mi nie ciągnęła tego cyca do tyłu. Czy któraś z Was miała może taki problem, bo juz sama nie wiem czy to od wysiłku w celu zrobienia kupki, czy moze ona jest taka aktywna ze nawet podczas karmienia nie moze sie wyciszyc?
ania23
2007-06-08
10:28:53
Email
:-)

marta0309
2007-06-08
11:43:43
Email
moze karm na lezacą.W przypadku mojej Dominisi to pomoglo.No i oczywiscie musi byc w miare cicho bo wszystko ja rozprasza.
ania23
2007-06-08
14:09:46
Email
Przewaznie karmie siedząc w fotelu i czasem na leżąco ale w obu pozycjach jest tak samo. jestem ciekawa jakby piła z butelki, bo jak czasem daje jej herbatke to pije w miare spokojnie i wtedy jest w pozycji półsiedzacej. moze z piersi tez by musiała tak siedziec.A co do spokoju to tez słyszałam ze dziecko sie rozprasza. Staram sie jej zapewnic spokój prtzynajmniej przy wieczornym karmieniu ale to tez nie pomaga. Dodam ze po karmieniu jest juz spokojna. Moze faktycznie nie dobrze jej sie pije w pewnej pozycji.
bea1978
2007-06-08
16:49:04
Email
Moj synek tak miał od początku jak się urodził, pytałam pediatrę jeszcze w szpitalu i ona powiedziała mi ze to jest spowodowane tym, że w żołądku(jak dziecko jest głodne)jak zaczyna jeśc, wytwarza się jakas substancja, która podczas jedzenia powoduje u dziecka jakby skurcze jelit. Dziecko zaczyna jesc,to coś sie wytwarza,żołądek dosteje skurczy i powoduje ból brzuszka. Nie powiem ci dokładnie co to jest,nie jestem lekarzem i nie nazwę tego po imieniu, ale objawy są takie jak opisujesz.Druga rzecz to może byc też to ze dziecko jest typem niespokojnym, naokrągło w ruchu i jakby nie ma czasu na spokojne jedzenie-tak jest teraz z moim synkiem, a ma już 7 miesiecy.Daje butelkę a on cały czas w biegu, nogi mu skaczą, cały się kręci, dopiero jak usypia to się uspokaja.:)
venuss
2007-06-08
21:12:31
Email
ania23 ja niestety tez to miałam, okazalo sie ze slabo leci pokarm z piersi i po wyssaniu z obu musiałam czasem Ole dokarmiać. zwykle dojadła jeszcze 60-70ml (ma 3 miesiące). Ale wcześniej też wyginała się tak podczas kolki, może to być ból brzuszka, zwłaszcza jeżeli płacze.
ania23
2007-06-08
22:28:09
Email
Na poczatku też myślałam ze to z powodu kolki bo je miała ale teraz kolki minęły a wygina sie nadal. Amelkę zawsze pije z jednej piersi w czasie jednego karmienia i chyba sie najada bo potem zasypia i wytrzymuje 3-4 godziny do kolejnego karmienia. Może to jakiś dziwny ból brzuszka
venuss
2007-06-09
17:35:06
Email
aniu może jej niewygodnie? czasem ubranko na karku uwiera albo metka od ubrania (tylko ze wtedy wyginałaby sie sporadycznie) pytałas lekarza lub położną? Nie napisalaś czy dzidzia płacze przy tym?
ania23
2007-06-09
23:00:07
Email
No własnie ona nie wygina sie sporadycznie tylko przy każdym karmieniu raz słabiej raz mocniej i nie płacze przy tym. Pytałam sie położnej ale to było jeszcze wczesniej jak mała miała kolki i wtedy "zwaliłam" wine na kolki i gazy. Może to faktycznie ból brzuszka o którym pisze bea. Zauważyłam ze jak jest bardzo głodna to wygina sie bardziej niz gdy ma krótsza przerwe miedzy karmieniami. Już sama nie wiem :-(
bea1978
2007-06-10
10:52:00
Email
Aniu z tego co piszesz wynika ze to pewnie jest jednak to "coś". Jak sama zuważyłaś, jak mała jest bardziej głodna to mocniej się wygina, więc może to to. Tyle ze trudno to nazwac. Powiem ci bynajmniej jak ja na to zwróciłam uwagę w szpitalu to pediatra tylko wytłumaczyła mi tak jak ci pisałam wyzej, ale rady na to zadnej nie dała. Tak musiało byc i koniec.Nic sie na to nie poradzi. Nie powiem ci dokładnie ile to u nas czasu trwało, bo zeszło się to w czasie także z kolkami.Jak tak sięgam pamięcią to mogło to byc gdzieś koło 5 miesiaca. Teraz mały też sie wierci ale ewidentnie u niego widac że to po prostu ciekawosc, bo w pobliżu zawsze jest gdzieś moje starsze dzieciątko do którego synek strasznie sie rwie :))Proponuję ci jeszcze spróbowac mocno utulic mała do siebie podczas karmienia, zabrzmi to może brutalnie ale tak jakbyś chciała ja skrepowac. Tak robię teraz jak go karmie a sie kręci i czasem udaje sie ze nakarmie w miarę spokojnie.Powodzenia
ania23
2007-06-10
11:31:15
Email
No właśnie tak mi sie wydawało ze jednak nie ma na to żadnej rady , trzeba po prostu to przeczekać. Wiercenie z ciekawości to napewno nie jest bo mała jak pije to ma oczy zamknięte. Ja własnie tak robie jak piszesz - trzymam małą bardzo mocno przy sobie i staram sie jej uniemozliwić odginanie ale to nie jest takie proste bo ona ma dużo siły. Dla mnie każde karmienie stało sie teraz niezbyt przyjemne bo jak sobie pomysle o tych "przepychankach"... no ale cóż trzeba będzie to jakos przetrwac. Jak bede na szczepieniu to zapytam sie pediatry co ona o tym sądzi. Dzięki za odpowiedz i podpowiedz. Pozdrawiam!
ania23
2007-06-10
11:49:03
Email
**


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum