szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - odciąganie pokarmu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
luiza
2007-06-01
Email
dziewczyny powiedzcie mi jak odciągnąć pokarm.mam wesele za 2 tygodnie i chciala bym zostawic dziecko babci i dac pokarm z butelki ale najlepiej moj.a tak wogole jak sobie pojem i troche popieje na weselu to ile godzin nie moge karmic dziecka mlekiem zeby mu nie zaszkodzilo.dziecko bedzie mialo 2miesiace.
Kasia:)
2007-06-01
21:21:40
Email
Hejka jezeli masz sporo pokarmu to zacznij juz zbierac i mrozic(tylko nie mieszaj pokarmu mrozonego z roznych odciagniec.Jak np raz zamrozisz 50 ml innym razem 70 to daj to oddzielnie)Opisz date sciagniecia,zebys wiedziala ktory odmrozic pierwszy...Ja po weselu rano sciagnelam i do zlewu i dopiero jak sie nastepny pokarm naprodukowal karmilam...Tak ze najlepiej by bylo jakbys nazbieala na noc i rano na jakies 2 karmienia.Powodzonka
luiza
2007-06-01
21:46:47
Email
ale kiedy odciagac pokarm bo jak karmie to prawie wyjada wszystko z piersi,wiec napewno odciagne malo,a jak odciagne z drugiej to sie boje ze jak sie obudzi i bedzie glodny to nie bede miala pokarmu.a jak sciagne troche po jednym karmieniu i troche po drugim to moge to zlac razem i dopiero zamrozic?
Basia.26
2007-06-02
11:05:59
Email
ja też poszłam na wesele jak Miłek miał 2 miesiące. z piciem WCALE nie eksperymentowałam, tylko szampan, bo stwiedziłam, że wcale mnie nie uszczęśliwi tych kilka kieliszków wypitych, bo ani humoru mi nie dodadzą ani nic, a i tak wiecej bym nie wypiła, a tylko to może sie odbic na dziecku, wiec sobie alkohol odpuściłam. jadłam "wszystko" do godz 12 w nocy, w miedzyczasie odciagałam ogromne ilości pokarmu, bo taniec, jedzenie i brak ssaka doprowadzał moje piersi do monstrualnych rozmiarów, także co 2 godz musiałam ściągac pokarm, który wylewałam do umywalki. jak do 12 jadłam wszystko co chciałam, a potem to juz dietka jak nalezy, to pierwsze karmienie z piersi miałam o 8 rano. co do zlewania pokarmu razem... podobno tego się nie robi, ale myślę, ze nic się nie stanie, jeśli raz odciągniesz i za godz czy dwie znowu i to zlejesz razem. co do odciągania z drugiej piersi to pamiętaj, żeby ściągać nie tylko to początkowe mleko, ale tez to bardziej wartościowe, bardziej tłuste, bo ono tak na prawdę ma najwięcej warytości odżywczych. dobrze, ze ściągasz z tej piersi, z której malec już pił, ale jak ściągniesz też z tej drugiej to spokojnie do następnego karmienia naprodukuje się go tyle, że dziecko się naje. spróbuj w nocy wstać i odciągnąć, mój Miłosz czasem w nocy rezygnował z karmienia, więc ja z tego korzystałam i wtedy odciągałam do mrożenia. daj znac jak ci idzie:)
Kasia:)
2007-06-02
11:06:29
Email
Luiza,nie wiem jak Ci dzidzia w nocy spi jezeli je np o 20 i nastepne karmienie np o 3 w nocy to moze odciagnij przed pojsciem spac...ja im wiecej odciagalam tym wiecej mi sie produkowalo wiec moze sprobuj duzo pic herbatek na pokarm,piwka karmi i zaczac odciagac np po 50 ml i zobacz czy sie naprodukuje na nastepne karmienie maluszka..co do mieszania przed zamrozeniem to powiem szczerze ze nie wiem czy po takim czyms mleko bedzie dobre....Wiesz ja zreszta mialam z tym latwiej bo niunka odrzucila mi cyca jak miala 6 tygodni i do konca 8 miesiaca sciagalam pokarm-ok 500-600 mldziennie i musialam podawac przez butelke,bo tak leniuszkowi latwiej lecialo :)
luiza
2007-06-02
11:35:49
Email
jeszcze mam 2tygodnie do wesela,a w nocy to roznie je dzis naprzukladl jadl co 1,5 godziny a wczesniej ladnie przesyial 3 a nawet 4godziny.teraz wcina cyca uz1,5godziny i dalam mu juz drugą piers i co go odladam bo zasypia w trakcie to zaraz placz i szuka cyca.pokarm mrozony moze byc tylko przechowywany przez tydzien wiec jeszcze nie odciagam,ale boje sie potem nawału bo juz wczesniej mialam z tym problem i nie wiem czy mu nie dac bebiko na tą noc. dzieki za rady dziewczyny.
Joanna26
2007-06-02
11:52:31
Email
Poprawcie mnie koniecznie,jesli sie myle,ale zdaje sie,ze pokarm mrozony w zamrazalniku lodowkowym mozna przechowywac do miesiaca,a w zamrazalce nawet do 6 miesiecy.O tygodniu nie slyszalam. ??
Basia.26
2007-06-02
12:09:28
Email
alez oczywiście, ze pokarm mrożony można przechowywac do 6 miesięcy!! więc najwyższy czas odciągać!! a rozmrażać nalezy powoli, wkładajac do ciepłej (NIE GORĄCEJ) wody lub postawic w pomieszczeniu i czekać az się rozpuści. podgrzewac do podania tak samo-do ciepłej wody wstawić, nie do gorącej, bo jak pokarm nabiera zbyt wysokiej temp to traci jakieś tam wartości... dlatego tez odradza się podgrzewanie go w mikrofali, bo tam mleko przy ściankach butelki osiąga wysoką temp i traci te własciwości...
Wikusia
2007-06-02
12:24:12
Email
Luiza skad ty wiesz ze odciagniety zamrozony pokarm mozna tylko tydzien trzymac. U mnie w ulotce od laktatora frimy avent pisze, ze mozna zamrozony trzymac do 3 miesiecy tylko nie wolno zapominac przyczepieniu daty kiedy sie odciagnelo. A swierzy mozna trzymac w lodowce 48 godzin i mozna mieszac np. pokarm sciagniety dzien w czesniej z pokarmem sciagnietym na drugi dzien.
venuss
2007-06-02
12:27:26
Email
Ja kupilam bebilon (mleko w proszku) na takie sytuacje, ponieważ odciągać pokarmu nie potrafię, nie lubię i nie będę. Juz 3 razy Ola dostała to mleko (w wieku 2 miesięcy) i nic sie nie zmieniło. nadal karmię piersią. Uwaga po sztucznym mleku należy zrobic przerwę w jedzeniu minimum 2 godz. (o ile normalnie zje). pozdrawiam
kasiarys7
2007-06-02
12:33:02
Email
Mleko można przechowywać w temp.pokojowej:latem 6 godz. a zimą 10-12 .W lodówce 2 doby.Jeśli je zamrozisz będzie przydatne do spożycia przez ...6 m-cy.Rozmrażj tak jak pisała ci Basia.I pamiętaj do tego słóżą jednorazowe woreczki.Gdy zamrozisz odciągnięte mleko oznacz torebke datą i zużywaj po kolei od najstarszej.Jak podgrzejesz mleko to staraj sie żeby maluszek zjadł wszystko bo raz podgrzanego mleka nie wolno wykorzystać do ponownego karmienia.
Kasia:)
2007-06-02
12:47:40
Email
Ja slyszalam ze w lodowce 24 h a w zamrazarce w lodowce miesiac-i takich sie norm trzymalam i bylo ok :)Luiza teraz np mozesz na noc dac bebiko i sciagnac wtedy z dwoch piersi i zamrozic...ja wieczorem przed spaniem wykladalam z zamrazarki i wkladalam do lodowki,tam sie w nocy rozmrazalo i rano podgrzewalam...
luiza
2007-06-02
12:48:20
Email
http://www.nutricia.com.pl/klub_abc_karmienia_piersia.phpPodczas odciągania należy zachowywać czystość, a pokarm przelać do wygotowanego naczynia. W temperaturze pokojowej można przechowywać go do 12 godzin, w lodówce do dwóch dni, a w zamrażalniku do tygodnia. http://dzieci.lunar.pl/go.php?page=PoloznaRadzi Pokarm można przechować: * w temperaturze pokojowej do 12 godzin * w lodówce w (+ 4°C ) do 4 dni * w zamrażalniku z osobnymi drzwiami ( -10°C) do 3 miesięcy * w zamrażarce ( -18°C) od 6 do 12 miesięcy http://www.szpitalkarowa.pl/milka.htm Pokarm przechowujemy w czystym, plastykowym pojemniku. Dostępne są na rynku jednorazowe, plastykowe woreczki do przechowywania pokarmu. - w temperaturze pokojowej do 12 godz. - w lodówce do 48 godz. - w zamrażalniku lodówki (-10 o C) 7-10 dni - w zamrażarce (-18o C) do 6 miesięcy http://dziecko.nestle.pl/mama_karmiaca10.asp W temperaturze pokojowej Twoje odciągnięte mleko może pozostawać przez 10 - 12 godzin, w lodówce przez dwie doby. W temperaturze ujemnej możesz przechowywać je znacznie dłużej - w zamrażalniku lodówki (-10°C) przez tydzień, a w zamrażarce (-18 do -20°C) aż przez pół roku na tych stronach tak przeczytalam.moja lodowka jest z tych starych z zamrażalnikiem,a nie ma oddzielonego calkiem zamrazalnika jak w tych nowych,wiec wydaje mi sie ze ja nie moge tego mleka przechowywac tak dlugo bo pwnie jest tam nizsza temperatura.pozdrawiam
luiza
2007-06-02
12:57:51
Email
Kasia masz dobry pomysł jak dam mu na nac bebiko to przynajmniej sprawdze czy mi wypije z butelki.Niestety na kazdej stronie inernetowej pisze cos innego co do daty mrozenia pokarmu i niewiadomo ktore są bardziej wiarygodne.Tak samo jak byłam w szpitalu,kazdy lekarz i położna mieli różne zdanie na temat dopajania i odciąganie pokarmu,tez nie wiedzialam kogo słuchać.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum