szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PIERWSZE ZUPKI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agata
2005-04-05
Email
Kochane mam pyatnie. Wiem, że o pierwszych zupkach było dużo (przewertowałam nawet archiwum) ale...Sarunia niedługo zacznie 5 miesiąc i zaczniemy próbować nowego jedzonka. Wczoraj będąc w sklepie oglądałam zupki od 5-go miesiąca...ale nie spotkałam się typowo z zupką z ziemniaczka i marchwii (a przynajmniej taką na pierwsze poleciła mi pediatryca do małej), tylko jakieś tam jarzynowe z różnymi dodatkami. Mogłabym jej zrobić sama, ale nie mam swoich warzyw i nie wiem czy kupić na targowisku i z tych jej zrobić czy lepiej ze słoiczka? I tu moje pytanie. Jaki zupki jako pierwsze podawałyście swoim maluchom? I jakie firmy sobie chwalicie. Ja jak narazie podaję małej tylko soczek jabłkowy z Bobo Vity (co dwa dni zwiękaszam jej o 5 mililitrów). Widać, że małej bardzo smakuje i chciałaby więcej...ale niestety...powolutku. Próbowałam jej dawać soczek łyżeczką, ale strasznie się wkurzała i płakała...a jak włałm do butli to parę sekund i butla puściutka.
Aska
2005-04-05
14:10:18
Email
jesli o nas chodzi Ola toleruje zupki, dania, deserki itd wszystkich firm, poza soczkami, tych nie lubi. My zaczynałyśy od zupek: marchwiowej i jarzynowej. Ziemniaczek wprowadzam jej teraz (Ola ma 6 mcy) ale w sumie to nie z zamiaru tylko tak wyszło. w tej chwili je już wszystko praktycznie (mam na myśli słoiczki). Odpukać nie mamy kłopotów alergicznych i nie sprawia nam kłopotu podawanie nowości. Teraz jemy mięsko (kurczak, indyk, królik, cielęcinka) i jest Ok!
Julia
2005-04-05
15:20:13
Email
Agata ja też dawałam Bartkowi zupki od 5 miesiąca, najpierw jarzynową z Bobovity, potem jarzynową z porem, jest też fajna marchwiowa z ryzem. Nie musisz się tak bardzo przejmować wytycznymi z gazet itp, że najpierw tylko ziemniak i broń Boże nic więcej. W tych pierwszych zupkach i tak jest niewiele składników, jakby co, to można się szybko zorientować, co wywołało alergię. A jeśli chodzi o kupowanie jarzyn na straganie, to raczej Ci odradzam. Mój pediatra poradził mi, żebym na początku przez jakieś półtora mies dawała tylko słoiczki, bo czteromies. dziecko jest jeszcze trochę za małe na jarzyny ze sklepu, dlatego, że teraz to wszystko pryskane niestety. oza tym, od jakiegoś czasu gotuję Bartkowi i niestety kilka dni temu pojawiła się dość duza wysypka (nie dawałam mu nowych jarzyn, tylko kupione na straganie). Może to więc być od tych świńskich chemikaliów :o( Lepiej więc nie ryzykuj jeszcze. Pozdrowienia i smacznego dla małej!!
Mała
2005-04-05
19:32:41
Email
Jak Natalka skończyła 4 mies. dałam jej po raz pierwszy przecier jabłkowy.Po około tygodnia dałam jabłka z marchewką no i tak stopniowo.Później zupkę marchewka z ziemniakiem itd.W miedzyczasie nowe owoce wprowadzałam.Strałam się unikac fasoli, kalarepy, kalafiora.Oczywiscie zupki-łyżeczką.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum