szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - picie z butelki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
karolinaj
2007-05-24
Email
czesc mam naimie karolina jestem mama 9 miesiecznej zosi mam problem który polega na tym ze moja córka nie chce pić mleka modyikowanego z butelki karmie ja piersia przez slikonowa nakładke myslałam ze nie bedzie problemu z butelka ale sie myliłam nie chciala pić soków ani herbatki ale po wielu próbach sie przekonała choć sa jeszcze dni ze nie ma ochoty i chce pić tylko moja piers jestem bardzo ta sytuacja zmeczona i chce zrezygnować z karmienia piersia próbowałam juz kilka razy ale nic z tego prosze o rade jak ja przekonać do butelki
balbia
2007-05-24
23:50:19
Email
A może wypróbuj kubek-niekapek myślę ,że na 9 m-cy się już nadaje. A poza tym pewnie nie karmisz juŻ cały czas bo mała je również inne posiłki wiec może daj dziecku jeszcze troche tej przyjemności w ssaniu piersi i nie zniechęcaj się bo 9m-cy to jeszcze taka kochana mała dzidzia,a niektóre mamy karmią dużo dłużej. Pozdrawiam
jula2
2007-05-25
08:30:54
Email
Cześć.Mam podobny problem.Maja Ania ma 3,5 m-ca.Cały czas karmię ją piersią.Od kilku dni próbuję jej podać butelką moje mleko,ale nic z tego nie wychodzi.Martwię się bo niedługo wracam do pracy,mam sporo zamrożonego pokarmu,ale co z tego skoro mała nie chce butelki.Może któraś z was miała podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić.Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Wikusia
2007-05-25
10:24:18
Email
Czesc Karolina ja jestem mama 7 miesiecznej corki i mam podobny problem do ciebie. Tez karmie piersia i probowalam podac malej mleko modyfikowane i nic, moge robic rozne sztuczki, ale ona go nie wypije albo zacisnie usta albo jak wezmie lyka to opluje mnie i siebie. Chcialam jej podac modyfikowane bo ona mi sie czesto budzi w nocy a slyszalam ze modyfikowane jest bardziej tresciwsze wiec moze by dluzej zaczela spac. A jeszcze chcialam dodac ze ona mi wszystko wypije z butelki tylko nie mleko, wiec terazu po prostu odpuscilam, ale od czasu do czasu bede probowac moze w koncu zalapie. A gdzies czytalam ze czasami jest tak ze dzioecko w wieku 9-10 miesiecy samo odstawia piers, zobaczymy jak to bedzie u mnie.
Goga66
2007-05-25
11:13:45
Email
Starsze dzieci często wolą niekapka. Na dodatek, jeżeli już smoczek, to trzeba próbować z różnymi kształtami i materiałami. I na pewno dziecko nie będzie pić z butelki kiedy widzi mamę z cycem. Tego musi uczyć babcia lub tatuś. Dziecko jak zgłodnieje, przekona się. Mieliśmy ten sam problem z Zu ale jak zgłodniała a był tylko tata, to załapała, o co chodzi. Niektóre mamy próbują zaczynać karmić dziecko przez sen,ale nie próbowałaM
Goga66
2007-05-25
11:18:55
Email
Wikusia - jej modyfikowane pewnie nie smakuje. A czmu nie dasz jej na noc kaszki a męczysz mlekiem? Kaszka jest treściwa i powinna po niej dłużej spać.
Goga66
2007-05-25
11:20:39
Email
Niektóre dzieci odstawiają pierś nawet wcześniej, jeżeli inne jedzonko bardzo im smakuje ale większość ssie dłużej, bo to nie tylko pokarm ale też okazja do szczególnej bliskości z mamą. To u wielu potrzeba psychiczna.
Basia.26
2007-05-25
14:03:32
Email
u mnie synek jak miał 8 miesięcy to juz sam całkowicie z piersi zrezygnował, a to przez pokarmy stałe. tak się rozsmakował w zupkach, owocach, jajeczku itd, że zjadajac zupkę już nie chciał popić z piersi i tak po kolei z kolejnych karmien rezygnował, aż mając 8 miesięcy całkiem odmówił piersi. staraj sie może nakarmić dziecko jakąs zupką albo np zmiksuj banana z jabłkiem i biszkoptem. do zupki nie zapomnij dodać masła (tłuszczyk byc musi). a w melku rozsmakował sie, ale dopiero z kaszą ryżową, np bananową. jak zrezygnował z piersi, to dostawał flachę rano i wieczorem. cały dzień był na innym jedzeniu. spróbuj, może to i u was wypali:)
karolinaj
2007-05-27
00:00:10
Email
bardzo dziekuje za tyle odpowiedzi na mój wpis napewno skorzystam z wszystkich rad próbuje od dwóch dni dać mojej zosi kaszke ale narazie zjada po dwie łyzeczki i nie chce zjesc do końca ale bede dalej z nia walczyć pozdrawiam
Wikusia
2007-05-27
12:58:24
Email
Goga ja dawalam jej tez kaszke ale ona jej nie chce. W dzien zje kaszke, ale jak skoncze wieczorne rytualy kapielowe to ona sie rwie do cycucha i nie chce zjesc nic innego. Takze u niej to nie tylko mleko ale rowniez kaszka jej nie wchodzi.
Goga66
2007-05-27
13:53:21
Email
Może ona potrzebuje cyca przed snem. Wiele dzieci nie umie inaczej zasnąć. W nocy po przebudzeiu też by kontynuować sen te dzieci potrzebują piersi. Moja stara baba a tez tak lubi :(

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum