szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - z plecków na brzuszek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anna27
2007-05-22
Email
Czesc dziewczyny Mój synek zaczał 6 ty miesiac, a jeszcze sie nie przewraca z brzuszka na plecy i odwrotnie co powinnam robić? Jakies ćwiczenia czy ma jeszcze czas żeby sam sie tego nauczył. Napiszcie kiedy wasza pociecha juz sama siedziała.
pinkie
2007-05-22
11:43:55
Email
Mój się nie przewracał zanim nie zaczął siedzieć. Najpierw siedział, jak się go posadziło, a potem już sam siadał. Siedział jak skończył 6 mies. Ale synek kolegi siedział dopiero w 10 mies. Każde dziecko inaczej.
Basia.26
2007-05-22
14:33:55
Email
podobno dobrze jest zrobić tak: kłafdzoesz na łóżku kocyk, na kocyku dziecko. podnosisz kocyk tak, żeby maluch powolutku sie przeturlał na brzuszek:) tak samo na plecki, i w drugą stronę:) wiem że córka mojej kolezanki miała 7 miesięcy i ani myślała przewracać się, a jak juz się przewróciła z brzusia na plecki to uderzyla się główką o podłogę, nie była nauczona bronic tej główki przy przewrotkach. ogólnie to ona prawie wcale nie przebywała na podłodze, albo w wózku albo w łóżeczku albo w chodziku. mój Miłosz nie znał chodzika i to też pomogło mu szybciej łapać takie rzeczy jak przewrotki czy pełzanie, czołganie się do zabawek. ale siadać też zaczął późno, bo miał 9 miesięcy, także nie ma reguły, kazde dziecko inaczej się rozwija. wiadomo, ze chciałoby się, zeby wszystko dziecko robiło "książkowo", nie mozna się doczekać itd:) ale spokojnie, przyjdzie ten czas:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum