szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - leki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Aska
2005-04-05
Email
mam pytanie do Was dziewczyny, pewnie głownie do Jagody i Ewy, ale może i Wy cośna ten temat wiecie. CZY MOŻNA ŁĄCZYĆ KILKA LEKÓW W HERBATCE. miałam o to spytać lekarki ale zapomniałam. tzn czy moge podac kropelki różnych leków do jednej herbatki. no i jeszcze jedno czy moge ta herbatke podgrzac jesli Ola nie wypije wszystkiego naraz. A tak wogóle to mam duze kłopoty z podawaniem leków Oli. macie jakiś patent?
Julia
2005-04-05
09:07:49
Email
Wydaje mi sie, że to zależy od leków. Niektóre można łączyć, niektóre nie. Mi np. lekarz zabronił podawać razem cebion multi z vigantolem. Byłoby to wygodniejsze, no ale nie można tych leków łączyć, a to w sumie tylko witaminy. Trzeba więc z lekami uważać. Zapytaj więc najlepiej lekarza, chyba ze jak podasz nazwy lekarstw, to Jagoda albo Ewa Ci powiedzą co i jak. Jeśli chodzi o podawanie witamin to ja na początku podawałam je Bartkowi na łyżeczce z odrobiną przegotowanej wody. Łykał bez problemu. Teraz częściej daję mu witaminy do soczku, na łyżeczce, abo z jabłkiem potartym. Do butelki z herbatką dałam parę razy, ale przestałam, bo nie zawsze wypił wszystko, zreszta część moze się osadzic np na butelce i nigdy nie wiadomo, czy dziecko przyjęło przepisową dawkę. Z innymi lekami to nie wiem, bo do tej pory podawałam mu jedynie nurofen, jak miał trzydniówkę.
Aska
2005-04-05
09:24:24
Email
chyba faktycznie muszę się nauczyć, że jak lekarka będzie mi przepisywać jakieś leki dla Oli to powinnam pytać czy mogę je łączyć. POPRAWIĘ SIĘ!
Jagoda
2005-04-05
10:09:18
Email
Julia napisała bardzo mądre rzeczy. Lepiej leków nie łączyć, bo nie wiesz, czy same substancje czynne się wzajemnie nie "blokują" albo czy nie unieczynniają ich substancje pomocnicze. Zasadniczo powinno się lekarstwa podawać z niewielką ilością wody - raczej nie w butelce (z powodów, o których pisała Julia). Butelki takiej nie powinno się podgrzewać, bo wysoka temperatura może inaktywować lek. Wit D lepiej podać z własnym mlekiem albo z daniem mięsnym - zawierają tłuszcze, w których witamina D się rozpuści. Wit C jest rozpuszczalna w wodzie, można ją podać w soczku.
Aska
2005-04-05
10:31:55
Email
dzięki!!!
Aska
2005-04-05
10:42:52
Email
acha jeszcze jedno! jakie odstępy czasowe są najlepsze przy podawaniu różnych leków
Jagoda
2005-04-05
18:37:14
Email
Na ulotce będzie napisane czy są leki, przy których należy zachować dłuższy odstęp czasowy (np leki zobojętniające sok żołądkowy hamują wchłanianie chyba wszystkich leków). W pozostałych przypadkach pół godziny wystarcza.
Aska
2005-04-06
07:33:16
Email
dzięki!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum