szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ciąża i karmienie dziecka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aniela
2007-05-20
Email
mam córeczkę 7 miesięczną i karmię ją nadal piersią, jednak niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży. Niebardzo wiem co mam robić. odstawić dziecka od piersi niemogę z dnia na dzień. niebardzo wiem jak do tego podejść. chciałam jej ostatnio dać mleko z puszki ale niebardzo chce. bardzo proszę o pomoc.
Basia.26
2007-05-21
07:17:57
Email
a wprowadziłasdziecku jakieś stałe posiłki?? podawaj zupki, deserki, miksowane owoce z biszkoptami.... spróbuj dać kaszke mleczno- ryżową. na początku bedzie tak, że np zje zupkę i poprawi piersią, ale pewnego dnia tak naje się zupką, że już tej piersi nie weźmie. i tym sposobem możesz eliminować kolejne karmienia. jednak skonsultuj to z lekarzem, bo nie wiem jak jest z karmieniem jeśli jesteś w ciązy.
bela
2007-05-21
14:17:18
Email
ja slyszalam ze nie mozna karmic jesli sie jest w ciazy bo karmienie to "okradanie" malenstwa w brzuszku i zbyt duzy wysilek dla organizmu matki
pinkie
2007-05-21
14:25:37
Email
A ja słyszałam, ze można karmić, ale trzeba już koniecznie wtedy brac witaminki dla cięzarnych. Bo dziecko weźmie sobie z mamy co mu potrzeba, a mamine zapasy się wyczerpią. Że najbardziej traci na tym matka, a nie dzieci. Najlepiej zapytać lekarza, zrobic badania itp.
Goga66
2007-05-21
16:48:27
Email
Też słyszałam, że należy nadal karmić dziecko. Ale takie rzeczy powinien rozstrzygać pediatra, bo wiele zależy od kondycji i mamy i dziecka. Przez wieki kobiety karmiły chodząc w ciąży z innym dzieckiem. Ale my mamy niestety słabsze organizmy iż nasze prababcie. Ja słyszałąm, że dziecko (to nienarodzone) i tak weźmie, co trzeba dla swojego rozwoju, no chyba, że matka jest skrajnie wykończona. Pytanie tylko co z matką?!!!
aniela
2007-05-21
20:23:13
Email
dziekuje za odpis. do lekarza jestem umówiona na środe, niestety niemieszkamn w polsce a tu niedowiem sie wszystkiego. moją córeczke dokarmiam zupkami z owoców. daje jej rosołki. zaczełam dawać jej kaszki,ale niestety niechce je jeść. mam nadzieje że ktoś miał podobny przykład. dziekuje wam za pomoc.
Kasia:)
2007-05-22
08:10:35
Email
Hejka ja tez slyszalam ze nie wolno karmic jak jest sie ponownie w ciazy ,mysle ze telefon do ginekologa wyjasnilby sprawe,albo niech jakas kobietka z rodziny w Polsce zadzwoni tu do swojego ginia i zapyta :)
Magdalenka
2007-05-22
16:24:14
Email
czytalam dzis artykul w dziecku czerwcowym. mozna karmic nawet przez cala ciaze. istotne tylko zeby brac witaminy, a istnieje tez szansa ze dziecko samo odrzuci piers bo ok. chyba 16 tygodnia mleko zmienia nieco smak. w kazdym badz razie nie ma przeciwskazan do karmienia podczas ciazy. no chyba ze jestes niedozywiona. poza tym zastanow sie czy chcesz karmic 2 dzieci jednoczesnie bo moze warto przed porodem odstawic dziecko bo zostaniesz z 2 brzdacami wiszacymi u piersi.
aniela
2007-05-22
18:24:50
Email
dziekuje wam bardzo mi pomogliście. odstawić dziecko chcę od piersi ale problem polega na tym że ona niechce żadnego mleka oprócz piersi. przez cały dzień staram się jej dawać inne pokarmy mięsko z indyka, zupki owocowe, często jej przez to niekarmie. naszczęście wprowadzałam jej pokarmy od 4 miesiąca także tylko dokarmiam ja przez dzień. natomiast noce są o wiele gorsze, chciałam ją oszukać i zamiast cycka dałam jej butelke. niestety konsekwencje są takie, że chodze niewyspana , a ona płacze jak poczuje butelke.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum