szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Trzydnióweczka??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bea1978
2007-04-27
Email
Witajcie!Jestem świerzynką na tym forum i już sie cieszę, że tu trafiłam!Poczytałam troszkę i już wiem, że trzy dni bardzo wysokiej(39stopni)gorączki,która spadła dzisiaj do 37,6 to chyba trzydniówka.Mam wątpliwości co do wysypki,która się pojawiła dzisiaj. Nie wygląda to jak zwykłe uczulenie, na sunka tułowiu pojawiły się malusieńkie czerwone krwinki,jest ich pełno ale nie są odstające tak jak w normalnych wysypkach.Skórka jest gładka a pod nią widnieją setki maleńkich krwineczek. Czy tak wygląda wysypka po trzydniówce??
Goga66
2007-04-27
12:41:06
Email
raczej tak. czerwone plamy a nie wypryski. Podobnie bywa zdaje się przy różyczce i szkarlatynie ale jak gorączka spadła i po tym pokazały się plamy, to może być trzydniówka. Pewność dałby lekarz. Przy trzydnióce na ogół dziecko dobrze się czuje. I trzydniówka pojawia sie zdaje się między 6 mies. a 2 rokiem życia, wcześniej i później raczej nie.
Goga66
2007-04-27
12:42:45
Email
tu masz link do całej rozmowy na naszym forum. A w ogóle to witam nową mamę :) http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=4&id_tem=242&str_nr=1
bea1978
2007-04-27
13:30:51
Email
No tak synek 23 skończył pół roczku i od razu go dopadło :)Dzięki za link poczytałam już wcześniej i dlatego upewniłam się, że to jednak trzydniówka.Lekarka sama nie była pewna co to może byc, poobserwuję małego do jutra jeśli pojawi sie nawrót gorączki śmigam od razu do lekarza.Obym nie musiała.
bea1978
2007-04-27
15:47:17
Email
Kurcze, gorączka znowu rośnie, na razie mały ma 37,7 dałam znowu czopek. Obawiam sie, że to jednak nie trzydniówka.:(( na szyi i za uszkami ma jakby potówki, na tułowiu te czerwone krwinki po mału zaczynają lekko odstawac. Chyba czas znowu udac sie do lekarza i pewnie zaczniemy kurację antybiotykową:(
Goga66
2007-04-27
15:55:32
Email
Nie na wszystko antybiotyk. Ale może to być różyczka lub szkarlatyna. Idź do lekarza koniecznie
Goga66
2007-04-27
15:56:22
Email
A może przyjdzie do domu - przecież dziecko nie powinno zarażać innych dzieci i chodzić z gorączką.
Goga66
2007-04-27
15:58:08
Email
Acha, i zanim temperatura przekroczy 38 z kreskami nie dawaj czopka - gorączka jest potrzebna do zwalczania choroby. Dopiero ta wyższa jest do zbijania. Jak mierzysz w pupie to pamiętaj o odjęciu 5 kresek. Myślę, że wiesz ale piszę na wszelki wypadek.
bea1978
2007-04-27
16:16:55
Email
eee no o tym że czopek dopiero po38stopniach to nie wiedziałam! Dałam przy 37,7 bo było widac że sie meczy biedaczek.A temperaturę mierzę pod paszką więc nie odejmuję,jakoś tak się udaje że nie muszę mu jeszcze dodatkowo w pupci wiercic. Dosyc biedak sie nacierpi :)Córa mi nie chorowała więc w tych sprawach jestem noga do potęgi entej!!
bea1978
2007-04-27
17:50:23
Email
No tak byłam u pani doktor, która to w dalszym ciągu nie wie co jest mojemu synkowi.Zawołała do gabinetu inną panią doktor, która to również nic nie wie ale... spotkała sie z jednym takim przypadkiem,podała antybiotyk o nazwie "Klacid" i państwo chorzy nie wrócili :)Dodały,że wysypka wygląda na tą, jaka jest przy trzydniówce a u nas to pewnie czterodniówka. Dostałam to samo lekarstwo ponieważ synek ma lekko zaczerwienione gardełko, podam wieczorem i jutro się okaże czy jest poprawa :)Trzymajcie kciuki!
Azuza
2007-05-05
16:43:48
Email
Dziewczyny jestem od niedawna na tym forum ale trochę poczytałąm i chyba moja córeczka też przechodzi trzydniówkę. Ma 8 miesięcy, wczoraj po południu dostała gorączkę myślałąm, że to do zębów bo jej się przebijają. Wieczorem miała 38,6 po podaniu panadolu w syropie spadła. W nocy po około 5 godzinach znowu 38,6 i po raz kolejny podałam panadol, gorączka przeszła. Dzisiaj cały dzień gorączkuje, jest marudna, nie ma apetytu- chcę tylko ssać pierś. Narazie nie podawałam panadolu bo miała 37,8 a podobno zbija się gorączkę po przekroczeniu 38 stopni. Mam nadzieję, że to trzydniówka i sama przejdzie. Nie ma kataru ani innych objawów.
bea1978
2007-05-05
19:50:58
Email
Azuza, jak widzisz ja zaczęłam jakis cza stemu ten temacik i powiem ci że ja też nie wiedziałam co się dzieje, wysoka gorączka i zadnych innych obiawów. U nas skończyło sie jednak na podaniu antybiotyku bo gorączka trwała 4 dni.Mały na czwart dzień miał zaczerwienione gardło i lekarka zdecydowała podac antybiotyk. Ale jeśli twojemu dziecku pojawiają sie ząbki to może nie byc trzydniówka tylko od zabków. Sama zobaczysz jak na trzeci dzień obsypie twojego maluszka od góry do dołu(bo mojego syna tak obsypało, zero wolnego miejsca) to bedzies zwiedziała ze to trzydniówka,jak gorączka znowu urośnie to proponuję udac sie do lekarza. Acha co do zbijania temperatury po 38 stopniach to bzdura, byłam u lekarza i powiedziała mi że leki zbijające podaje sie indywidualnie dla każdego pacjenta, mój synek przy 37,6 już byl maurdny i łapał się za główke i lekarka powiedziała zeby dawac jak zauważę że go boli i jest marudny, leki te nie zaszkodza a pomogą dziekcu przetrwac gorączke.Dlatego jesli widzisz ze dziecko się męczy dawaj czopek czy syrop i ulżyj mu.:) Życzę Wam aby okazało sie ze to trzydniówka a nie coś innego.Został wam jeden dzionek trzymajcie się:)
Azuza
2007-05-06
18:51:47
Email
No u nas to jedank były zęby bo już mamy winowajce na wierzchu.Zuzia całkiem inna, wesoła i apetyt wrócił. Ale jak sobie pomyślę, że już kolejny próuje się przebić i znowu będzie gorączka to aż się boję...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum