szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - **Przepisy dla alergikow**


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
justka271
2007-04-19
Email
Hej dziewczyny!Czy macie jakies przepisy dla alergikow od 5 miesiaca?Jakies dania?Moze podzielimy xsie jakimis przepisami?Powim Wam ze moja mala nie moze pic i jesc jablka i zadnych sokow cyytrusowych.
justka271
2007-04-19
17:39:03
Email
PUREE MARCHEWKOWE!! 1 srednia marchew, 120ml wody, 1,5 łyzki NESTLE SINLAC,1 lyzeczka oliwy z oliwek Marchewke obrac i jak najdrobniej zetrzec a nastepnie ugotowac na malym ogniu w wodzie az do otrzymania konsystencji papki.Mozna do smaku dodac oliwe.Mozna dodac drobno posiekany koperek;) i gotowe;-)
polishgirl
2007-04-19
20:39:17
Email
Justka, nie mam niestety żadnych przepisów, ale jak coś znajde to wpisze. Powiedz mi skąd wiesz że Twoja mała nie może jeść jabłka? Wydawało mi się ze jabłko to najbezpieczniejszy owoc. kurcze mój synek ( 13 mies.) ma straszne plamki na ciele i nie moge znależć przyczyny, myslałam że to mleko ale zaczęlam mu dawac HA z powrotem a plamki jak sa tak są i mam wrażenie że coraz wieksze. A buzka to jak skorupka taka szorstka i czerwona. Sama juz nie wiem co moze go uczulac.
ANDZIA76
2007-04-19
20:48:23
Email
Jeżeli maluch jest uczulony na mleko to nic nie pomoże jak dasz mu HA, bo to dalej jest mleko modyfikowane, a dla alergika trzeba mleko sojowe (które też może uczulać) a najlepiej preparat mlekozastępczy, który przepisuje lekarz. A byłas pokazać te zmiany lekarzowi?
justka271
2007-04-20
08:51:40
Email
Jesli chodzi o jablko ktorego nie moze jesc to dlatego ze Jula ulewala i jak to tej pory pije mleko NAN HA AR i lekarka podejrzewa u niej refluks i powiedziala ze jablka w zadnym wypadku bo moze nasilic refluks(nirwim czy to prawda)dopiero po 6miesiacu sprobujemy zmienic mleko na inne i mam nadzieje ze na tansze to te kosztuje 25zl puszka!I jesli okaze sie ze bedzie ulewac (choc po tym mleku zdarza sie raz na tydz jak uleje)to pewnie bedzie leczyc.ALE NIEWIEM CZY TO PRAWDA Z TYM JABLKIEM I ZAKAZALA MI DAWAC JEJ JAKICH KOLWIEK CYTRUSOW.
Goga66
2007-04-20
09:29:43
Email
Pektyny w jabłkach mogą uczulać. Szczególnie w surowych. Gotowane raczej nie alergizują. Mój kolega potwornie puchnie po świeżych jabłuszkach.
aniasz
2007-04-20
18:43:18
Email
moja córcia ma teraz 7,5 miesiąca, ma skazę białkową, czyli generalnie jest strasznie podatna na uczulenia. Pokarmy stałe zaczełam od ziemniaczka, gotowałam sama, później miksowałam. Następnie dodałam marchew, pietruszkę seler. Teraz mała je już mięsko, szpinak, brokuły. Generalnie wszystkie zupki polegają na ugotowaniu warzyw bez soli, i zmiksowaniu ich. Jak dodaje sie poszczególne składniki pojedyńczo i w kilkudniowych odstępach wtedy łatwo kontrolować na co dziecko ma uczulenie. A te plamy na policzkach to na 99% skaza i na nią tylko preparat mlekozastępczy, ale podstawowa zasada to żeby skonsultować się z lekarzem.
justka271
2007-04-23
10:09:38
Email
czyli jablko moze nasilac refluks? lekarka powiedziala mi ze tak naprawde wyjasni sie po 6 miesiacu czy mala ma refluks jak zmienimy mleko, co o tym sadzicie?wiadomo jacy sa teraz lekarze...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum