szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak często badacie bioderka.


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lidiamital
2007-04-02
Email
Dziewczyny mam pytanie dotyczące tego jak często chodzicie na usg bioderek. My już byliśmy 3 razy i wszystko ok,wizytę mamy wyznaczaną co 4 msc. Jak to jest u was? Chodziliśmy prywatnie do tego czasu może już nie musimy chodzić tak czesto?
ANDZIA76
2007-04-02
13:44:53
Email
Cześć. Ja chodzę z małym do ortopedy w przychodni przyklinicznej. Byliśmy raz jak miał 6 tyg, potem jak miał 3 miesiące byliśmy na usg bioderek, wszystko było ok i potem jeszcze raz jak mały miał 6 miesięcy. Teraz mamy przyjść dopiero jak mały zacznie dobrze chodzić. Myślę, że jak u Ciebie w usg było wszystko ok, to 3 razy to przesada. Lekarz tak Wam kazał przychodzić? Myślę, że chciał Was naciągnąć na kasę. Wiadomo,że to nie zaszkodzi, tylko po co wydawać pieniądze, można za to kupić maleństwu coś innego. Pozdrawiam.
Agness
2007-04-02
14:04:24
Email
Ja byłam tylko raz (zagapiłam się i potem czekałam strasznie długo na termin wizyty) jak mała miała jakieś 2,5 miesiąca i lekarka powiedziała, że wszystko jest ok - układać dziecko na brzuszku na żabę i nie trzeba ponownie kontrolować.
lidiamital
2007-04-02
14:06:50
Email
No własnie chciałam sie upewnić czy nie chodzi mu o kase. Pójde więc jeszcze raz jak zacznie super brykać.DZIĘKI
ciekawa
2007-04-02
14:38:10
Email
A ja radziła bym kontrolowac co jakiś czas i nie poprzestwac na "wszytko dobrze". NIe mówie tu co miesiac jak lekarz powiedział ze juz ok ale raz w roku napewno. Potem przed okresem dojrzewania-zwłaszcza dziewczynki. Sama mam dysplazje bioder i wierzcie mi to straszna przypadłosć. Moja mama widziała ze cosj est nie tak jak byłam malutka-kiedys robili tylko rtg-powiedziano jej ze wszytko dobrze i juz nikt mnie nie kontrolował. wyszło w okresie dojrzewania jak miałam 13 lat-biodra i kregosłup:(
pinkie
2007-04-02
15:08:07
Email
Co Wy mówicie, koleżanki, ja byłam z małym gdy skończył 3 mies i nie kazali więcej przychodzić... pierwsze słyszę... Dziś będe u lekarza to zapytam
mayasun
2007-04-02
15:23:51
Email
no ja byłam z mała jak miała ok7 tygodni, to się zdziwił, że tak szybko (a w szpitalu kazali, więc poszłam) i kazał przyjść jak skończy 4 miesiące (byłam jak skończyłla 8) Sam mówił, że najstarsze dzieci jakie są u niego to mają pół roku. Także Lidio sądzę, że chodzi mu o kasę.
justka271
2007-04-02
15:26:12
Email
Hej u nas my bylysmy po 7tyg od ur a pozniej jak dziecko ma 3miesiace i to wszystko.Ale mam pytanko.Mam coreczke i z bioderkami jest wszsystko ok a lekarz mi powiedzial ze trzeba malca pieluchowac poki nie zacznie raczkowac to prawka?(bo jakies to dziwne) i sadzac dziewczynke mozna dopiero po 6 miesiacu.Napiszcie mi co o tym sadzice,Dzieki;) pozdrawiam
mayasun
2007-04-02
15:49:02
Email
Ja mam dziewczynkę, z bioderkami byo OK i nnie kazał pieluchować. Co do siadania, sadzaniateż nie było żadnych uwag. O bosze kto tym lekarzom dyplomy dawał, może oni jakimiś wynlazcami powinni być
karolina
2007-04-02
15:58:02
Email
ja bylam jak dziecko mialo ok.3 miesiecy i wszystko bylo ok.i lekarka mowila ze nie trzeba wiecej przychodzic.powtarzac usg i pieluchowac trzeba jak cos jest nie tak z bioderkami chociaz jak zaklada sie maluszkom pampersy to nie trzeba jeszcze dodatkowej pieluszki bo dziecko i tak ma nozki szeroko.co do sadzania to kazde dziecko jest inne a opini jest tyle co lekarzy kazdy lekarz mowi co innego.
Atka
2007-04-02
17:25:56
Email
No myśmy zaczęli od badania w 3 mies i potem to już chodziliśmy, co 6 tyg, bo okazało się , że tkanka kostna źle się tworzy (za mało). Teraz byliśmy po raz ostatni (mam nadzieję). Mamy wprawdzie stan tkanki taki jak wygląda to u 5 mies niemowlaka ( Miki ma 13 mies), ale wreszcie ruszyło cokolwiek w tym względzie u nas. Mamy pokazać się jak Mikołaj zacznie porządnie chodzić. A z chodzeniem u nas to wygląda tak, że on chodzi tylko wtedy jak mu się zachce tzn. czasem chodzi na nózkach cały dzień, co chwilkę sobie odpoczywając (np. wczoraj)a czasem przez tydzień nie można go na to namówić bo uparcie łazi po czworakach.Odnośnie tych kontroli bioderkowych to ortopeda dawał mu tylko potrojone dawki witaminy D3 i wapnia.No i oczywiście za każdym razem robił mu USG. Raz chciał go wziąć na rentgen, ale jak zaczęliśmy z mężem dopytywać się, czy naprawdę konieczne jest żeby zacząć prześwietlać tak małe dziecko to zgodził się z nami i stwierdził że poczekamy z tym do następnej wizyty.Stwierdził, że Mikołaj ma wprost nieproporcjonalną siłę do swoich możliwości.
Goga66
2007-04-02
21:25:38
Email
Zu miała badane bioderka 2 razy. Raz przed USG i raz poszliśmy z wynikiem. Potem, gdy zaczęła chodzić ortopeda partrzył, czy stawia nóżki prawidłowo. Cała opieka była prywatna więc myśłę, że n gdyby była potrzeba to namawialiby nas do częstszych badań :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum