szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Czy pozwalać na siadanie???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta0309
2007-03-16
Email
Moja córeczka ma ponad 4 mce.Jest bardzo silna.podciąga się do pozycji siedzącej a jak leży w pozycji półsiedzącej to potrafi sama usiąść.W zwiazku z tym mam pytanie czy mozna takie dziecko sadzac? i czy moze sobie leżeć w pozycji półsiedzącej?
marta0309
2007-03-16
17:53:31
Email
i jeszcze jedno- jak długo pozwalać jej ewentualnie siadać lub leżeć w pozycji półsiedzącej??
Goga66
2007-03-16
19:17:38
Email
Raczej nie sadzaj - ma silne mięśnie ale kręgosłup jednak nie. Ortopedzi uważają, że lepiej, kiedy dziecko coś później robi niż wcześnie. Natomiast na podciąganie się samodzielne możesz pozwalać. To, co dziecko samo robi, to trzeba traktować jak ćwiczenie. Natomiast sadzanie dziecka, raczej nie!
Goga66
2007-03-16
19:45:45
Email
Co do pozycji póleżącej to chyba do 2 godzin, tego nie wiem na pewno. Małe niesiedzące dzieci w foteliku samochodowym nie powinno się przewozić dłużej niż dwie godziny. Myślę, że to obowiązuje i w przypadku leżaczków. Lepiej mniej niż więcej
mayasun
2007-03-16
23:02:00
Email
Też jestem zdania, że nie sadzać. Możesz z nią ćwiczyć właśnie podnoszenie do siadania, bo ćwiczy sobie w ten sposób mięsnie. Jak mówią lekarze i piszą gazety - najzdrowiej na brzuszku.
aniasz
2007-03-17
12:10:57
Email
moim zdaniem dziecko daje ci jasne sygnały że jest już w stanie poradzić sobie z siedzeniem. Naturalnie nie mówię że powinnaś ja sadzać, jeżeli tylko obawiasz się że może jej to czymś grozić. Wiem tylko że bardzo często dzieci którym pozwala się na pewne rzeczy rozwijają się o wiele szybciej. Moja córeczka podciagała się do siedzenia po skończeniu trzech miesięcy, od czasu do czasu sadzałam ja, na chwilę, teraz ma 6,5 mca i siedzi sama wprawdzie z asekuracją :) ale jednak... Duzo zależy od ciebie, powodzenia

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum