szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - NADMIAR MARCHEWKI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
magi
2007-02-23
Email
Witam , skóra mojej córeczki ostatnio sie zabarwila na zółto, codziennie daje jej gerberka na obiad a jak wiecie wiekszosc zaiwera marchewke, czy przebarwienia moga oznaczac nadpiar,czy mam zadziej podawac jej słiczki z marchewką ,a i pozatym ma suche - czerwone plami (w okolicy ust, na łokciach, na klatce piersiowej) a pod paszkami i za uszkami ma popekane i takze czerwone ) czy to nadmiar beta karotenu czy niedobór jakiejs konkretnej witaminy ????
mayasun
2007-02-23
18:14:38
Email
Moja Niunia ma nadmiar karotenu, ma jedynie zółty nosek, a ostatnio pediatra powiedziała, że nawet na uszkach ma żółte. Ale nie mówiła, że mam odstawić marchewkę. Przerzuć sie na gerberki bez marchewki - przynajmniej narazie, np. pietruszka+kukurydza, albo groszek z czymśtam, brokuły, lub HIPPa dynia z ziemniakami, szpinak z czymśtam Ogranicz marcheweczke. Co do pęknieć za uszami to oznaka alergii. Reszta objaw jest mi nieznana. IDZ DO PEDIATRY najlepiej.
iffcia
2007-02-23
19:08:20
Email
Ja nie miałam takich przygód ale wiem że marchewka jest jednym z największych alergenów a nikt przed nia nie ostrzega!!!
aniasz
2007-02-24
15:50:52
Email
witaj! moim zdaniem objawy które opisujesz to typowe objawy alergii, spróbuj przez jakis czas nie podawać małej niczego z marchewką, może to właśnie on aja uczula. Moja mała (6m-cy) ma skazę białkową, i przez to bardziej narażona jest na alergie różnego rodzaju, więc jestem strasznie wyczulona na tym punkcie. Najśmieszniejsze jest to, że po marchewce Gerbera mała dostaje wysypki, a po kupionej i ugotowanej przeze mnie nie :) i bąź tu człowieku mądrym hehe powodzenia
femag
2007-02-24
17:45:55
Email
A u nas było odwrotnie marchew ze słoików była przez małą tolerowana a po marchewce ze sklepu były boleści, lekka wysypka. I przez bardzo długo żołądek mojej córki nie trawił tego warzywa, prawie w całości była wydalana w kupkach.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum