szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jakie zupki od 4 miesiaca??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
justka271
2007-02-18
Email
Czesc mam do was wielka prosbe.W jaki sposo robic samemu zupki dla mego malenstwa od 4 miesiaca.Chodzi mi o takie zeby mozna zrobic je same a nie kupowac te w sloiczkach...Pozdrawiam;-)
iffcia
2007-02-18
21:07:51
Email
witaj. Ja gotowałam na początku warzywka na wodzie a potem dodawałam troszke masła żeby się wszystkie witaminki mogły przyswoić. Do wody wkładałam marchewe, i ziemniaka potem dawałam troszke pietruszki i kawalidek selera. przecierałam przez sitko i dzidzia robiła am. Tyle że potem szymek marudził i nie chciał przecieranego więc tylko dusiłam mu widelcem. Szamał az mu sie uszy trzęsły :)
iffcia
2007-02-18
21:08:03
Email
witaj. Ja gotowałam na początku warzywka na wodzie a potem dodawałam troszke masła żeby się wszystkie witaminki mogły przyswoić. Do wody wkładałam marchewe, i ziemniaka potem dawałam troszke pietruszki i kawalidek selera. przecierałam przez sitko i dzidzia robiła am. Tyle że potem szymek marudził i nie chciał przecieranego więc tylko dusiłam mu widelcem. Szamał az mu sie uszy trzęsły :)
pinkie
2007-02-19
09:19:25
Email
Ja tylko doradzę, zeby zacząć od jednego warzywa, np samego ziemniaka lub samej marchewki. Jezeli marchewka - to specjalna odmiana - karotka, bo taka zwykła jest gorzka i zupka nie będzie dobra. Po tygodniu lub dwóch wprowadzasz drugie warzywko i obserwujesz.
ANDZIA76
2007-02-19
19:22:11
Email
Tak faktycznie Pinkie ma rację ugotuj najpierw jedno warzywo i radzę zamiast masła dodaj oliwy z oliwek. A i seler to dopiero jak skończy 6 mieś bo często uczula. Pozdrawiam.
justka271
2007-02-19
20:38:01
Email
oj dziekuje wam bardzo;-))))))))))
kasiarys7
2007-05-30
16:04:36
Email
Byłam dzisiaj u lekarza z Hubim i pytałam się o wprowadzenie pierwsztch posiłków,zmiany mleka z 1 na 2 (za tydzień będzie miał 4 m-ce)czy podawać kaszkę i jaką.To teraz pisze co mi powiedziała doktorowa.Hubert nie jest "typowym " alergikiem przypomnę że karmie go pół na pół troche piersi i troche butli.Dostaje Bebilon pepti dlatego że raz miał czerwone policzki - może wpore zareagowałam.Nie ma typowej skazy nigdzie indziej nie ma śladów uczulenia wszystko jest ok.Dobrze toleruje beilon nie ma problemów z wypróżnieniem -2 kupki dziennie kolor i konsystencja są ok..Ja jem wszystko po troszku.I co mi powiedział lekarz...że mleko narazie niech pije 1 tylko na noc podawać 2 (w nocy zaczął się budzić co 3 godz. na jedzenie - może niedojada?).Z kaszką jeszcze poczekać a posiłki typu zupka z jednego warzywa dopiero ok.6 m-ca.Nie to że chce mu wprowadzić na siłe jedzonko ale czekać do 6 m-ca?wydaje mi się długo.Co o tym sądzicie ?Jak to było u was?Kiedy rozszeżyłyście diete swoim maluszkom?Od czego zaczełyście?
justka271
2007-05-30
20:20:31
Email
KASIARYS7 ja pierwsza zupke wprowadzilam po 4mis Gerbera zupke zajrzynowa.Na poczatku dalam jej 3 lyzeczki i tak przez 2 dni a pozniej juz caly sloiczek i kupowalam co jest po 4mies.A teraz raz jej gotuje a raz daje sloiczek.Moja lekarz powiedziala ze bez problemu moge jej dawac od 4mies a kaszke na poczatku miala SINLAC a teraz kupuje jej NESTLE MLECZNO-RYZOWA LUB z BANANAMI i jest ok.
weridiana
2007-05-30
20:42:29
Email
Kasiarys ja też karmiłam i dokarmiałam Filipka bebilonem pepti i oczywiście mi lekarka kazała dawać zupki tak jak matkom karmiącym od 6 m-ca ale ja dałam po 4 i nie zaczynałam od jednoskładnikowych tylko od jarzynowej ze słoiczka ale dałam mu pół na drugi dzień znowu pół i tak już zostało , potem dostawał już całe słoiczki które były po 4 miesiącu.
marchewka79
2007-05-31
08:04:26
Email
Ja w 4 miesiącu najpierw wprowadzałam soczki,potem jabłuszko a około 5 miesiąca pierwsze zupki ale moja pani doktor tez kazała dopiero w 6 miesiącu warzywa.
agus127
2008-10-01
13:58:50
Email
witam mam takie pytanie moja Wiki skończyła 4 mieisiące i zaczęłam podawać jej zupkę.Pierwsza zrobiłam sama ale jakoś jej nie zasmakowała teraz kupiłam z gerbera i się nią zajadała zjadła pół słoiczka Ale mam taki dylemat czy mam ją dokarmiać butekla bgo w sumie ona nadal jest głodna czy dac jej po zupce deserek i nie dokarmiać butelką? Proszę o odp bo nie chciałabym jej przekarmić :)
ciekawa
2008-10-02
08:31:16
Email
Generalnie to teraz raczej z tym dokarmianiem to czeka sie do 6 miesiaca. Mój lekarz radził wprowadzenie pokarmów innych od 5 bo ja wracałam do pracy.Wiec raczej skup sie na mleku a słoiczek jako cos smakowego(raczej pojedyncze warzywko czy owoc) podawaj powlutku dodatkowo. Na przyszłosc jednak z tym kamienim to jest tak.. w zależnosci od tego czy dajesz cyca czy butelkę. Mysisz ustalić godziny karmienia-łatwiej bedzie ci sprawdzić czy dziecko sie najada. Jesli po zjedzeniu zupki bedzie wyraznie głodne to znak ze trzeba dać jej więcej. Na deser mozesz podać starty owoc czy deserek a na kolejny posiłek mleko. Jeśli karmisz piersia to cyca mozna podać zawsze nawet po owocowym słiczku to nie działa tak jak klasyczne mleko po jabłku czy gruszce.
agus127
2008-10-02
14:10:51
Email
Dziękuję "ciekawa" . Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie czy orientujecie się ile może stać otwarta zuka albo owoce z Gerbera ? Moja mała źle zareagowała na owoce przecierane jakoś jej nie zasmakowały.. może dałoby radę jakoś poprawić smak tych deserków...Wiem że nie powinno dodawać cukru ale może jest jakiś sposób.. Pozdrawiamy
ciekawa
2008-10-02
16:37:50
Email
Przede wszytskim zastanów sie czy napewno chcesz jej podawać te deserki teraz. Słoiczek możne być otwarty w lodówce 48godzin. A co znaczy ze źle zareagowała? Nie smakowało czy cos z brzuszkiem? Moja Nastka zupki ze słoika nie zje wcale bo to mdłe okropnie-ja gotuje na odrobinie soli(kiedys bez soli) do tego listek laurowy, ziele angielskie, magii suszona, no i oczywiscie seler, por pietrucha czy koperek takie zupki sa przepyszne a nie takie wióry z gerbera

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum