szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - karmiaca mama przeziębiona:(


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
1madzik
2007-02-11
Email
Mamuski pomóżcie!!!!! Tatuś przyniósł zarazki do domciu on sie czuje lepiej a ja zdycham :( katar, gardło, łeb istna masakra, odpukać córcia narazie dobrze i tej wersji wolałabym się trzymać. Karmie piersią, biore rutinoscorbin,a na gardło syrop, macie pomysł co mogłabym wziąć zeby sobie ulżyć i małej nie zaszkodzić?
pinkie
2007-02-11
13:04:14
Email
Możesz brać gripex, tylko nie przesadzaj z dawkami: 2razy dziennie wystarczy, zaraz wyciagnę link, w którym dziewczyny radziły, co robić. Jezeli masz anginę, to lepiej idź do lekarza i weź antybiotyk, a jeżeli to tylko grypa, to można przeżyc bez antybiotyku Wiem jak okropnie jest chorowac i opiekować się dzieckiem...
1madzik
2007-02-11
13:42:23
Email
Dzięki wielkie i czekam na link :)
1madzik
2007-02-11
13:45:01
Email
W sumie to myślałam zeby cos takiego wziac,ale myslalam ze takich specyfikow nie powinno sie brac. czekam na info bo sie zajade :( dobrze ze inni troche mala nosza to nie musze ja straszyc maseczka na buzi :)
mayasun
2007-02-11
17:14:06
Email
Leczyłam sie rutinoscorbinem i paracetamolem, ale z dnia na dzienbyło coraz gorzej. Wzięłam polopiryne (rano i wieczorem, bo nie chciałam brać więcej) i pomogło. Z resztą dla karmiących jest antybiotyk duomox, który nie ma negatywnego wpływu na dziecko.
Goga66
2007-02-11
19:07:01
Email
salicylany tak jak polopiryna odradza się karmiącym Pozostają partacetamole, domowe sposoby a jak trzeba specjalne antybiotyki
ANDZIA76
2007-02-11
19:37:48
Email
Jak boli cię gardło to kup sobie homeopatyczne tabletki do ssania Homeogene 9, są dobre ja je stosowałam albo po prost hallsy one też przynoszą ulgę. A jeśli chodzi o leki przeciwbólowe to tylko na bazie paracetamolu. No i nieodzowna jest czyjaś pomoc przy maleństwie. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
agusiaaa
2007-02-11
20:00:54
Email
Gdy ja bylam przeziebiona to pediatra powiedziala mi, ze rutinoscorbinu nie mozna brac gdy sie karmi piersia.Pilam wapno z witamina C,no i leczylam sie domowymi sposobami,mi przeszlo a Malemu nic nie bylo:-)
Goga66
2007-02-11
20:01:39
Email
Przy początkach zaziębienia, zanim się rozwinie radzę wziąć oscillococinum - lek homeopatyczny. U wielu osób po nim przestaje się choroba dalej rozwijać
mayasun
2007-02-12
09:09:54
Email
polopiryna, aspiryna itp. owszem nie są zalecane przy karmieniu piersia, ale nie sa tez definitywnie zakazane. W dużych ilościach nie polecam, ale jak weźmiesz 2-3 tabletki w ciągu całego dnia to nic dziecku nie zaszkodzi. Co do leków i różnych substancji zakazanych, bezpiecznych i dozwolonych polecam lekturę:

http://www.laktacja.pl/index.php?option=com_content&task=category§ionid=7&id=50&Itemid=119

Na samym dole są działy - spis alfabetyczny, itd..
Goga66
2007-02-12
09:51:59
Email
mnie wszyscy lekarze zakazywali absolutnie brać salicylany.
pinkie
2007-02-12
09:59:05
Email
Branie salicylanów grozi wystąpieniem zespołu Ray'a u dziecka lub płodu. Ale kilkanaście lat temu nie mówiło się o tym, moje siostry brały aspirynę w ciąży i podczas karmienia i na szczęście nic się nie działo. Skoro już wiadomo, ze ten zespół może wystąpic, to lepiej chyba jednak nie brać. Najlepiej iśc do lekarza, bo jezeli infekcja jest bakteryjna, to lepiej wziąć antybiotyk, niz przedłużac chorobę, lub niedoleczyć i za miesiac znów wylądować w łóżku.
Goga66
2007-02-12
10:13:06
Email
"Bardzo rzadkim, ale ciężkim powikłaniem występjącym u dzieci jest zespół Rey'a. Pojawienie się objawów tej choroby wynika z niedojrzałości układu enzymów wątrobowych oraz mózgu. Polega on na tym, że po podaniu leku (z salicylanem) w trakcie infekcji wirusowej dochodzi do drgawek oraz uszkodzenia wątroby, które może prowadzić do stłuszczenia miąższu tego narządu."

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum