szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kiedy zmiany smoczka i mleka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2007-02-06
Email
W imieniu kolegi , który sam zajmuje się swoją 3-miesięczną córeczką zwracam się do Was z pytaniem. Sama karmiłam wyłącznie piersią więc nie umiem mu pomóc. Jego córeczka kończy 3 miesiące i on nie wie czy powinien już zmienić mleko i smoczek. Chce też zmienić rodzaj mleka bo bebilon małej nie służy - lepiej czuje się po Nestle. Kolega boi się, że nie powinien zmieniać rodzaju mleka ale mnie się wydaje, że zmiana mleka na kaloryczniejsze to dobry moment na zmianę firmy.
Atka
2007-02-06
12:06:12
Email
Mleko oznaczone cyfrą 1 jest dla niemowląt do końca 4 mies.Powyżej 4 mies jest mleko następne 2.Jesli mała źle toleruje mleko które pije teraz to nie widzę przeszkód żeby zmienić je na takie które lepiej trawi.Mikołaj źle tolerował mleka modyfikowane a ja poprostu nie miałam wyjścia i musiałam zakończyć karmienie po dwóch miesiącach i z konieczności przeszlismy przez Humanę, Bebiko, Nan, normalny Bebilon aż w koncu zostaliśmy na Bebilonie sojowym bo na nim najmniej bolał go brzuszek i najmniej płakał. Każde przejscie robiłam normalnie: odstawiałam mleko to które nie tolerował i dawałam mu inne. Obserwowaliśmy co się dzieje (ewentualne wysypki, ulewanie, płacze, kolki). Problemy były tylko przy przejsciach z 1 na 2 mleko - reagował bólem brzuszka wiec wprowadzaliśmy mu je stopniowa ( co trzecia, co druga butelka z nowym mlekiem a reszta karmień tym mlekiem co zawsze ale było to mleko tej samej firmy nigy nie podawaliśmy mu naraz mlek z róznych firm.
Goga66
2007-02-06
12:10:58
Email
a co ze smoczkiem? kiedy większy otwór?
Atka
2007-02-06
12:12:20
Email
A ze smoczkiem to jest tak: żeby sprawdzić czy dobrze leci mleko to obraca butelkę w dół smoczkiem i najpierw powinien polecieć mały strumień mleczka a potem już tylko krople mleka jedna za drugą. Jeśli dziecko kiedy pije ze smoczka nie zasysa policzków do środka tak, że robią się, aż wklęsłe to wtedy jest dobra dziurka.
katka
2007-02-06
19:13:51
Email
Smoczki nuka maja podział wiekowy
Goga66
2007-02-07
09:40:23
Email
on chyba uzywa avent ale nie jestem pewna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum