szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - jak czesto butelka?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anna27
2007-02-06
Email
Witam was Mam 7 tyg synka i od 3 tyg jesteśmy na butelce. Z tego co wiem to powinien jesc 7 razy dziennie a mój maluch najlepiej by pił mleczko co 2 godz. po 100ml. czy to nie za czesto, moge mu dawać tyle razy czy powinnam ograniczać chociaż powiem ze jest ciezko bo jak jest głodny to strasznie płacze. I jeszcze jedno pytanko ile taki malec powinien spac w ciągu doby?
Atka
2007-02-06
11:43:45
Email
Aniu W sprawie snu to też mam do dziś dylematy bo moje dziecko śpi tak mało ze czasem to już nie wyrabiam. Kiedyś pocztałam wypowiedz jakieś mamy że jej córka to tylko jedną noc przespała mianowicie tą po porodzie, a Mikołaj nawet tej po porodzie nie przespał w całości. Zawsze spał mało i krótko. Jak miał tyle co twój synek to satrczało mu 3 razy dziennie po godzinie i tojeszcze musiałam kołysać mu tyłkiem w wózku bo drań wstawał po 20 min. i wyglądał na wyspanego a o mleko krzyczał co 1,5godz. Ale ja go przestawiłam na co 2,5h a potem na co 3h, bo tak jest lepiej dla brzuszka malucha no i dla mamy jak chce gdzieś wyjśc z maluchem. Myślę, że twoj synek ma dobre odstępy czasu mięzdy karmieniami. Poprostu woli wypić mniej a częsciej, jedyne co mogę doradzić to nie skracaj mu przerwy między posiłkami do mniej niż 2h. Wiem też że dla takich bardziej głodnych maluchów proponuje się inne mleko, ale z tym lepiej do pediatry.
Goga66
2007-02-06
11:43:52
Email
Ja bym karmiła co 2 godziny. Dziecko karmione piersią bardzo często domaga się jedzenia właśnie co 2 godziny, czemu karmione butelką miałoby zachowywać się inaczej, zwłaszcza, że pije mniejsze dawki a za to częściej?
Atka
2007-02-06
11:46:09
Email
Bo mleko modyfikowane rózni sie od mleka naturalnego. Jest bardziej syte i niejest tak lekko strawne jak to które wypija z piersi mamy.
Atka
2007-02-06
11:48:13
Email
No przynajmniej tak objaśniła mnie pediatra jak chciałam karmić Mikołaja tak on sobie tego życzył - czyli co 1,5 h.
Kamila
2007-02-07
09:29:09
Email
Atka, powiedz proszę w jaki sposób przestawiłaś swoje dziecko, żęby jadło co 3 godziny??? Jak Ci się udało? Mój Konrad (dziś kończy miesiąc) od 2. tygodni dokarmiany jest mieszanką. Nadal je co godzinę... w dzień jeszcze trochę pośpi między posiłkami, ale w nocy tragedia... np. dziś co godzinę mi się budził... dawałam mu tylko pierś, chyba mam za słaby pokarm i muszę spróbować dać mu butlę w nocy. Odpisz plisss.
Kamila
2007-02-07
09:30:52
Email
Dodam jeszcze, że jak dostaje butelkę to zjada przeważnie 40-50ml, chyba, że pośpi ze 2. godziny to wtedy 100ml. Pozdrawiam.
katka
2007-02-07
09:45:13
Email
Wydaje mi sie ,że czesto zwalamy płacz dziecka na głód i staramy na każdą łezke dac cycusia albo butelke. To doprowadza nas do tego,że jestesmy zmęczone,a dzieciak przyzwyczajony do częstego jedzenia po prostu tak często sie go domaga. Ja spróbowałabym czasem zamiast mleczka dać troche wody. I starac sie przyzwyczajac od samego poczatku dziecko do tego co my chcemy. Moze to strasznie brzmi ale warto spróbować.
pinkie
2007-02-07
09:59:07
Email
Katka ma rację. Maluch może płakac dlatego, ze chce mu się pić, albo chce mu się odbić, lub brzuszek boli, niekoniecznie z głodu. Jezeli dziecko jest na piersi, to na pewno w wieku noworodkowym moze jeść co chwila, ale dziecko karmione butelka powinno mieć dłuższe przerwy. Wydaje mi sie, ze 100ml co 2 godz w pierwszym mies to można zrozumiec, ale koniecznie trzeba dopajać, mam nadzieję, ze o tym wiecie.
Kamila
2007-02-07
10:42:43
Email
Dziewczyny, przepajam Konrada, albo wodą, albo herbatką koperkową (ma kolki)... gdy obudzi się po 2. godzinach spania, ja w tym czasie robię mu mleko, on tak strasznie krzyczy... aż bordowy się robi i brak mu tchu... więc nie wyobrażam sobie, żeby mu nie dać jeść... z Kinią nie miałam takiego problemu.. wiem, że każde dziecko jest inne :(
pinkie
2007-02-07
10:50:21
Email
Oczywiście, ze sa takie wiecznie głodne dzieci i możliwe, że kazda tu z Was ma takie własnie dziecko. Chciałam tylko przypomniec o dopajaniu. Moj niuniuś wisiał na piersi co chwila, ale w 3 mies już sobie tak ustalił, ze jadł co 3 godz, i to zaraz po przebudzeniu. Myślę, że i Wasze dzieci stopniowo będą sobie zwiększać przerwy.
anika1
2007-02-07
14:44:12
Email
Kuba ma także 7 tygodni. Zjada 100-110ml. W dzień co 2 godziny. Za to w nocy ma przerwe 6-ciu godzinną.
aneta76
2007-02-07
23:35:25
Email
Kamila ja moją córkę dokarmiałam sztucznie od ok.6 tygodnia życia, ponieważ wisiała mi ciągle przy cycu,a najgorsze były te nieprzespane noce. Bardzo chciałam karmić piersią, ale chyba nie było mi to dane, albo byłam za słaba psychicznie, żeby to wytrzymać. Po prawie 2 miesiącach męczarni zaczęłam co 2 karmienie dawać butlę, wypijała ok.80-90 ml. i spokój na 3 godz. Szczerze mówiąc zaczęłam od dokarmiania w nocy, co dawało szansę na 4, 5 godz. normalnego snu. Ale jak moja córka miała ok. 4 miesięcy to zaczęła wypijać szalone ilości mleka nawet ok.270ml.na raz i znowu częstsze pobudki w nocy. Wtedy zaczęłam jej dodawać do mleka kleik ryżowy na noc i zaczęła mi przesypiać nawet ok.8 godz. Także nie miej wyrzutów i nakarm go butlą na wieczór, zobaczysz na pewno odpoczniesz, a mały będzie najedzony. Po prostu niektóre dzieci muszą jeść więcej... Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy dużo siły i cierpliwości.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum