szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Krzywica u niemowlat-czy to grozne?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
justka271
2007-01-26
Email
Czesc mam do was pytanie. wczoraj bylam u lekarza z mala na szczepoieniu i lekarka stwierdzila ze mala jest troszke za gruba na swoj wiek ma 3miesiace i wazy 6700, i musimy przymowac wieksza dawke witaminy d3 bo jesli to zaniedbamy to bedzie miala krzywice.Czy ktoras z was miala taki problem?Prosze napiszcie mi bo ja na ogol jestem panikara i denerwuje sie.Prosze was o jakies informacje.Dziekuje i pozrawiam;-)
katka
2007-01-26
19:52:15
Email
Gruba?ee chyba przesada,sprawdź na siatce centylowej czy przybiera równomiernie i czy jest to waga proporcjonalna do wzrostu. Nadwaga to nie objaw krzywicy
justka271
2007-01-26
20:10:06
Email
Miesci sie w tej skali.Ale ma ta krzywice taki mi powiedziala lekarka i ze jest to dowyleczenia,a ja z kolei panikuje...
ANDZIA76
2007-01-26
20:36:43
Email
A ile kazała dawać tych kropelek?
ANDZIA76
2007-01-26
20:43:45
Email
Powiem ci coś na pocieszenie. Moja córka jak miała tak może z 8 tyg. to lekarka wybadała u niej ognisko rozmiękania kości potylicznej. Co prawda nie było duże no ale to już jest ewidentny objaw krzywicy, ale i tak jeszcze dała nam na wyniki z krwi. I dopiero wtedy kazała dawać więcej kropelek wit. D. I dawałąm tak chyba ok. 3 tyg. i znowu na kontrol i już było ok.Teraz ma 10 lat, wyrosła na piękną, mądrą, zdrową dziewczynkę. Takze głowa do góry, wszystko będzie dobrze. A może tak dla swojego spokoju odwiedzisz jeszcze innego pediatrę? Bo to trochę dziwne żeby z powodu dużej wagi dawać więcej D3.
ANDZIA76
2007-01-26
20:45:27
Email
Powiem ci coś na pocieszenie. Moja córka jak miała tak może z 8 tyg. to lekarka wybadała u niej ognisko rozmiękania kości potylicznej. Co prawda nie było duże no ale to już jest ewidentny objaw krzywicy, ale i tak jeszcze dała nam na wyniki z krwi. I dopiero wtedy kazała dawać więcej kropelek wit. D. I dawałąm tak chyba ok. 3 tyg. i znowu na kontrol i już było ok.Teraz ma 10 lat, wyrosła na piękną, mądrą, zdrową dziewczynkę. Takze głowa do góry, wszystko będzie dobrze. A może tak dla swojego spokoju odwiedzisz jeszcze innego pediatrę? Bo to trochę dziwne żeby z powodu dużej wagi dawać więcej D3.
ANDZIA76
2007-01-26
20:45:30
Email
Powiem ci coś na pocieszenie. Moja córka jak miała tak może z 8 tyg. to lekarka wybadała u niej ognisko rozmiękania kości potylicznej. Co prawda nie było duże no ale to już jest ewidentny objaw krzywicy, ale i tak jeszcze dała nam na wyniki z krwi. I dopiero wtedy kazała dawać więcej kropelek wit. D. I dawałąm tak chyba ok. 3 tyg. i znowu na kontrol i już było ok.Teraz ma 10 lat, wyrosła na piękną, mądrą, zdrową dziewczynkę. Takze głowa do góry, wszystko będzie dobrze. A może tak dla swojego spokoju odwiedzisz jeszcze innego pediatrę? Bo to trochę dziwne żeby z powodu dużej wagi dawać więcej D3.
ANDZIA76
2007-01-26
20:53:46
Email
Powiem ci coś na pocieszenie. U mojej 8 tyg. córki pani doktor wybadała ognisko rozmiękania kości potylicznej.Co prawda nie duże, ale to już jest objaw krzywicy, wtedy dała nam skierowanie na badanie krwi i dopiero potem kazała dawać wiecej wit. D3 przez ok. 3 tyg. i poszłyśmy na kontrol i już było ok. Teraz Gabi ma 10 lat jest zdrowa, śliczna i mądra. Także nie martw się za bardzo. Głowa do góry będzie dobrze. Tylko może jeszcze dla swojego spokoju idź do innego pediatry na kontrol, bo duża waga nie jest objawem krzywicy. Moja córka jak miała 3 mieś. to ważyła 6500, a synek 6740 i doktor nie mówiła że jest za gruby ani że ma krzywicę. Pozdrawiam.
ANDZIA76
2007-01-26
20:54:43
Email
Coś mój komputer zwariował:)))))
justka271
2007-01-26
21:49:00
Email
Wiesz co sama juz niewiem co mam myslec,ale mala ma tez troszke splaszczona z prawej strony glowke teraz klade ja na lewy boczek.Dziekuje za pocieszenie mysle ze bedzie ok bo rozmawialam ze znajoma pielegniarka i mowila mi o tej krzywicy ze to jest do wyleczenia.A mala przyjmuje wapno i wigantolen w tabletkach.Pozdrawiam
ciszka
2007-01-27
20:17:19
Email
Witam! U mojej małej lekarka również stwierdziała ognisko rozmiękania kości potylicznej. Na początku kazała podawać 4 krople D3, po kolejnej wizycie aż 8 kropli. Zauważyłam, że to ognisko znacznie się zmniejszyło i sama zmniejszyłam jej ilość kropli witaminy. Z podobnym problemem miałam do czynienia, gdy mój synek był mały, u niego objawem krzywicy były również odstające żeberka. Ale na szczęcie bez problemów dało się to wyleczyć. ANDZIA mam pytanie co to były za badania krwi, bo może zrobiłabym je mojej małej. Z góry dziękuję.
ANDZIA76
2007-01-28
18:32:41
Email
Ja robiłam małej jonogram pełen we krwi, fosfotaze zasadową we krwi oraz wskaźnik wapniowo-kreatyninowy w moczu. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum