szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Maruda


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2005-03-28
Email
Mój grzeczny synek przeistacza się w małą marudę. Jeszcze do niedawna spacer oznaczał nieprzerwany sen, teraz boję się odejść od domu dalej niż na 100 metrów bo Mały potrafi się nagle obudzić z głośnym wrzaskiem albo w ogóle nie usnąć - co oznacza płacz w krótkim czasie i koniec spaceru. Łukasz zaczyna miewać humory pt. "Babciu nie patrz na mnie teraz bo zacznę płakać" i gdy babcia albo mama jednak spojrzy w tym czasie - ryk. Zastanawia mnie jeszcze silne ślinienie się dziecka i pchanie rączek do buzi (nie z głodu). Czyżby to wszystko oznaczało "zęby"? Mały skończy 3 miesiące za tydzień i wydaje mi się, że na zęby chyba jeszcze trochę za wcześnie.
Julia
2005-03-28
19:53:06
Email
Cześć Michalina. Jak zaczęłam czytać Twój wpis, to myślałam, że chodzi o jakieś większe dziecko, dopiero potem okazało się, że ma 3 mies. Wydaje mi sie, że takie małe dziecko nie potrafi jeszcze świadomie robić na złość i okazywać specjalnie złe humory, jak piszesz. Może po prostu coś mu nie pasuje w momencie, kiedy zaczyna płakać. Może boli go brzuszek, jest mu niewygodnie, powodów moze być wiele. A na spacerze też, może mu np. za ciepło i się budzi. Nie wiem, sama musisz go poobserwować. A może po prostu tak ma i za jakiś czas mu przejdzie. Takie malutkie dzieci podobno mają czasem zmiany w zachowaniu, w rytmie dnia i snu itp. A jeśli chodzi o ślinienie i wkładanie rączek do buzi, to mój Bartek tak samo robił właśnie od ok 3 mies i na razie zębów nie ma. Z zębami to różnie bywa. Pozdrowionka.
Michalina
2005-03-28
20:43:42
Email
Mały na pewno nie robi mi na złość. Coś mu dolega a ja staram się znaleźć przyczynę rozdrażnienia. Gdy dodatkowo zauważyłam ślnienie się i wpychanie do buzi piąstek czy pieluchy skojarzyłam to z zębami. Kiedy on zacznie mówić ;-)
Agata
2005-03-28
22:20:39
Email
Michalina, moja Sara ma prawie 3,5 miesiąca i od niedawna też bardzo się ślini. Lekarka wyjaśniła mi, że powodem tak silnego ślinienia się jest praca ślinianek. Ślinianki poprostu produkują teraż bardzo dużo śliny i dziecko nie nadąża jej przerabiać, dlatego tak się ślini. Oczywiście może to być objaw ząbkowania...chociaż u 3 miesięcznego dziecka to raczej rzadkie. A co do zachowania się Łukaszka w trakcie spacerów to być może on nie czuje się bezpiecznie w wózku, albo drażni go trzęsienie podczas jazdy i daltego tak się zachowuje. Trudno mi powiedzieć co może być jeszcze za przyczyna...Moja Sarunia jak tylko wyjedzie na dwór od razu zasypia. Michalina myślę, że to tylko chwilowe i niedługo minie. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum