szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - szczypiace okłady z kapusty


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anna27
2007-01-20
Email
Czesc dziewczyny jestem 5 tyg po porodzi i juz drugi raz mam zapalenie piersi. Biorę oczywiście antybiotyk i robie okłady z kapusty. Położna kazała mi ja najpierw zamrozić potem sparzyć i zbic. Tak wiec robie ale jak przykładam do piersi to po paru minutach mnie tak szczypie ze bol nie do wytrzymania czy to prawidłowe działanie kapusty czy tak nie powinno byc. Prosze o pomoc bo robie te okłady dopiero jeden dzien a mam juz serdecznie dosyc tego bólu
Kati
2007-01-20
11:50:42
Email
ja jak miałam zapalenie piersi to najpierw zbiłam liście, potem je spakowałam do reklamówki jednorazowej, wsadziłam do lodówki (nie do zamrażarki) i wyciągałam po jednym, wkładałam w biustonosz. jak już był taki wiotki, jakby bez soku, to wyciągałam go i wkładałam następny. niec nie słyszalam o parzeniu tych liści. mnie pomogło, po dwóch dniach wszystko mi przeszło.
anna27
2007-01-20
12:16:01
Email
A czy szczypały Cie te oklady w piers?
Kamila
2007-01-20
14:33:52
Email
Ania, może jesteś uczolona na kapustę?Nie wiem czemu Cię szczypie! Sama robiłam takie okłady i przynosiło to ogromną ulgę a nie jak piszesz straszny ból! Spróbuj umyć dokładnie liści i włożyć do chłodziarki a nie do zamrażalnika. Współczuję Ci, bo samo zapalenie to ból, a tu jeszcze kapucha Cię maltretuje... trzymaj się!
lidiamital
2007-01-20
16:06:31
Email
Nie do zamrażalki tylko do chłodziarki.A szczypie może dlatego, że kanaliki się odblokowują. Kiedy się coś goi też odczuwa się swiąd. Jeśli nie masz uczulenia na piersiach to może po prostu kanaliki się odblokowują.
ANDZIA76
2007-01-20
17:52:03
Email
Trzymaj liście cały czas w lodówce, jak potrzebujesz to wyjmij jeden, nie sparzaj tylko zbij tłuczkiem i przykładaj do piersi. Tylko nie na brodawkę. Trzymaj tak ok. 20 min. jak zmięknie to wymien na nowy. Przed karmieniem umyj dokładnie pierś i połóż na nia ciepły okład np. z pieluszki. A jak bedziesz sie kąpała to masuj delikatnie pierś i polewaj ciepłą wodą. To naprawdę działa! Sprawdzałam na sobie kilka razy przy obu dzieciaczkach. No i współczuje ci bardzo, bo wiem jaki to ból.
anna27
2007-01-20
21:42:56
Email
dziewczyny a te okłady z lodówki to takie zimne przykladac czy potrzymac w temp. pokojowej? Bo mi połozna powiedziała ze one maja byc ciepłe i juz sama teraz zgłupiałam.
ANDZIA76
2007-01-20
21:44:21
Email
Te liście muszą być zimne z lodówki, tylko pamiętaj nie okładaj brodawek.
Basia.26
2007-01-21
09:54:03
Email
dokładnie jak piszę dziewczyny. liście muszą być zimne!! inaczej nie miałoby sensu ich chłodzenie. też kazano mi omijać brodawki. może nałóż na brodawkę wacik kosmetyczny i dopiero pżyłóż kapuchę. ja tak robiłam albo jeśli byla diura, to dziurą celowałam w brodawkę ;) wiem, że to może brzmi dziwnie, ale na prawde na piersi trzeba przykładac zimne liście!! a jeśli masz gorączkę, to mozesz ją zbic ibupromem.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum