szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Szczepienie przeciw sepsie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2007-01-18
Email
Hej kochane. U nas ostatnio epidemia sepsy się ujawniła. O życie walczy przedszkolak i nastolatek. Rozrasta się to w mgnieniu oka. Bardzo się boję, że mogłoby to dosięgnąć Julki. Mój tata chce sprowadzić z Niemiec szczepionki przeciw sepsie dla całej naszej rodziny. I teraz pytanie, czy są to skuteczne szczepionki? Czy któraś z Was szczepiła maluchy, bądź ma zamiar? Czekam na opinie. Pozdrawiam.
dota
2007-01-18
15:20:03
Email
Hejka my własnie wczoraj dowiadywaliśmy sie o szczepionkę przeciwko sepsie i dowiedzieliśmy sie ze takiej nie ma bo sepse moze wywołac cokolwiek. i ze sepsa zawsze była tylko teraz tak o tym wszystkim mówia, sama juz nie wiem
Goga66
2007-01-18
15:28:53
Email
Sepsa zawsze była. Sepsa, to reakcja organizmu na wiele bakterii, grzybów czy wirusów więc jakoś nie widzę możliwości żeby istniała na nią szczepionka. Cytuję:"Wstrząs septyczny, nieformalna nazwa to sepsa (łac. sepsis, ang. septic shock) - rodzaj patologicznej, ciężko przebiegającej i o wysokiej śmiertelności uogólnionej reakcji organizmu na zakażenie. Często wiąże się to z zakażeniem uogólnionym i obecnością drobnoustrojów i ich toksycznych produktów we krwi. Wstrząs septyczny nie jest związany z konkretnym gatunkiem drobnoustrojów.
Goga66
2007-01-18
15:32:26
Email
Naogół do sepsy dochodzi w szpitalach, gdzie szaleją drobnoustroje a organizm chorych osób jest osłabiony i nie broni się dostatecznie więc wirusy, grzyby czy bakterie namnażają się w szalonym tempie. Córeczka mojej koleżanki miała sepsę, bo ma refluks w drogach moczowych i poprzez cofanie się części moczu bakterie namnożyły się w zastraszających, zagrażających życiu ilościach. Nie zaraziła się więc od nikogo ani też w szpitalu. Po prostu wada budowy układu moczowego spowodowała, że bakterie nie były prawidłowo wydalane.
Goga66
2007-01-18
15:36:03
Email
I może jeszcze ta informacja:
"Do drobnoustrojów, które najczęściej są odpowiedzialne za wystąpienie sepsy, należą:
* gronkowce
* enterokoki
* Escherichia coli
* Streptococcus pneumoniae
* Klebsiella pneumoniae
* Hemophilus influenzae"
MoNiSiA
2007-01-18
17:53:00
Email
Witajcie ponownie. Właśnie się dowiedziałam, że rzeczywiście nie ma na te bakterie idealnej szczepionki. I chyba sobie odpuścimy tym bardziej, że Julkowa nie chodzi do żłobka, czy miejsc w których jest możliwość zarażenia się. Gosia, dzięki za informacje. :-*
katka
2007-01-18
20:01:21
Email
Jak chcecie uniknąć sepsy(i nie tylko sepsy) to nie zabierajcie dzieci w zatłoczone miejsca-serce mi sie kraja jak widzę te wszystkie noworodki na zakupach w marketach.A po drugie ograniczajcie stosowanie antybiotyków-czesto ludziom sie wydaje,że jest to lek na każda dolegliwość. Sepsa byłaod zawsze,tylko teraz w ediach jest moda na nagłaśnianie. Nie ma ępidemii,te pojedyncze przypadki mieszcza sie wgranicach normalnej zachorowalnosci.
Michalina
2007-01-20
15:11:25
Email
Szczepienia na Hib w pewnym stopniu zapobiegają posocznicy wywołanej przez bakterie hib. Co prawda hib to tylko jednas grupa bakterii, która jest odpowiedzialna za sepsę, ale szczepiąc przeciwko hib w jakiś sposób zmniejszamy ryzyko.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum