szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - co do jedzenia?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kat.nor.
2007-01-12
Email
Witam wszystkie Mamusie! Doradźcie mi proszę jak wzbogacić dietę maluszka. Moja córcia właśnie skończyła roczek i do tej pory jadła 2x mleczko (rano i wieczorem) następnie 2x kaszkę oczywiście obiadek tzn. zupkę ugotowana przeze mnie na jakimś mięsku po obiadku czasami małego danonka lub biszkopciki i pod wieczór przed ostatnim posiłkiem (mleczkiem) jabłuszko. 2 do 3 razy w tygodniu zamiast kaszki zjadała jajeczko na miękko z dodatkiem pieczywa. Próbowałam dać jej do zjedzenia na kolacje paróweczke ale ma tylko 2 ząbki i nie mogła dobrze pogryżć nawet bardzo małych kawałeczków a przecież parówki nie będę jej miksować. Jeśli chodzi o owoce to bananów nie lubi a owoce ze słoiczka zjadam sama bo moja Niunia po 3 , 4 łyżeczkach odpycha mnie rączką bo jej to nie smakuje. Pije dużo soczków (oprócz marchwiowego i muszę "przemycać" marchew w zupie) i herbatek ziołowych. Za wszystkie porady z góry gorąco dziękuje!!!!POZDRAWIAM!!!!!
Atka
2007-01-12
18:05:53
Email
Ja mojemu szkrabowi parówkę poprostu kroję nożem na drobne kawałki, wkruszam mu do tego bułeczkę, zalewam herbatką i podaję łyżeczką - uwielbia to. Gotuję mu też budynie we wszystkich smakach, kisiele. Kupuje mu też rogaliki, kładę je na grzejniki i czekam aż sie wysuszą. Potem na maszynce kruszę je i wsypuję je do słoiczka i kiedy nie mam zadnego konkretnego pomysłu co mu dac przed obiadem albo na podwieczorek to wsypuję 13 łyzeczek (ale takich co dodawają je do mleka modyfikowanego)do kubeczka i zalewam to przegotowanym mlekiem krowim (modyfikowanym też chyba można ale nie jestem pewna) tak zeby powstała z tego papka którą dobrze bedzie nabierało sie łyżką - mikolaj bardzo to lubi to stary przepis mojej babci.
kat.nor.
2007-01-12
18:12:27
Email
Droga Antko a na jakom mleku przygotowujesz budynie, na modyfikowanym czy na zwykłym? Mi lekarz powiedział ze powinnam robić budyń na modyfikowanym ale jak, przecież mleka modyfikowanego raczej nie powinno sie gotowac (chyba że sie mylę).
kat.nor.
2007-01-12
18:13:36
Email
Przepraszam za przejęzyczenie Atko!!!
Atka
2007-01-12
18:24:43
Email
JA robie mu na krowim bo doszłąm do wniosku ze w naszych czasach nie było takich luksusów wiec dawano nam jako dzieciom krowie z kartonów i nic nam nie jest. Oczywiscie daje mu też nadal bebilon modyfikowany w kaszkach, alez tego kartonowego nic mu nie jest. Na poczatku zeby go przyzwyczic to mieszałam mu to mleko ze 100ml wody a teraz robie na pełnym mleku, ale wiem ze na modyfikowanym robia dziewczyny budynie i zaraz ci tu poslę kogoś kto ma o tym większe pojęcie jeśli boisz sie ryzykować krowim mlekiem. Ja Mikiemu daję też taką rzadką w konsystencji jajecznicę z wkruszoną bułeczką do tej jajecznicy dolewam mu zawsze przegotowane mleko.
femag
2007-01-12
23:22:22
Email
Witam kat.nor. widze ze masz niejadka w domku, powinnaś podawac jej jak najwiecej nowych pokarmów w malutkich ilosciach az w koncu trafisz na to co polubi twój maluch. Roczne dzieci jadają juz prawie wszystko(oprócz smażonego, grochu, grzybów itp). Budyń podawałam na mleku modyfikowanym : np. 180ml=6 miarek mleka , wiec w 60ml przegotawanej wody rozpuszczasz mleko a reszte wody gotujesz dodajesz pół żółtka rozmieszanego z 8g mąki ziemniaczanej( ja sypałam czubata łyzeczke). Po zagotowaniu wlewasz przygotowane mleko i gotowe. Można polać jakimś sokiem lub dodac kilka łyżek deserku owocowego.
MartaO
2007-01-17
10:09:14
Email
Czesc, mam pytanie, poniewaz moja mala sie czesto w nocy budzi do karmienia to chcialabym do mojego mleka odciagnietego z piersi dodac kleik. Na opakowaniu nie pisze nic na ten temat czy wogole mozna go dodawac do takiego mleka i czy wmieszac go do pogrzanego mleczka czy tez moze rozpuscic go w pzegotowanej wodzie i do tego dodac to moje mleko z piersi??

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum