szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zmniejszanie zdjęć


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
weridiana
2007-01-09
Email
Bardzo proszę o instrukcję zmniejszania zdjęć - mam photoshopa.
Goga66
2007-01-09
22:04:45
Email
w Photoshopie (wersja polska) na górnej listwie pod tematem obrazek masz wielkosc bądz rozmiar obrazka. Wejdź w tę opcję. Tam musisz zaznaczyć na dole oba malutkie okienka pt. zachowaj proporcje i metoda próbkowania. Wtedy łacuszek powinien połączyć tylko dwa okienka wysokość i szerokość - to pozwoli Ci proporcjonalnie zmniejszać rozmiar. W okienku rozdzielczość wpisujesz 72 dpi. A rozmiar, z doswiadczenia wiem, powinien miec przy dluzszym boku około 23 cm a krótszym ok. 17 cm przy klasycznym kształcie foty oczywiście. . Większe może być kiedy jest fotą o dość jednolitym tle i niewielu szczegółach. Bardzo kolorowe zdjęcia z mnóstwem szczegółów niestety trzeba zmniejszać bardziej gdyż jpg słabiej je pakuje.Przy zapisywaniu jako jpg wyskoczy opcja pakowania - wybierz najlepiej średnią 6-7. Potem sprawdź czy trzeba jeszcze fotę zmniejszyć czy nie. Wielkości w Kb photoshop nie pokaże, bo pokazuje wielkość rozpakowaną. Musisz ją sprawdzić w folderze, gdzie fota się znajduje. To tyle. Pozdrawiam
weridiana
2007-01-10
07:09:47
Email
Dzięki Goga będę próbować
weridiana
2007-01-10
07:48:55
Email
jeszcze raz dzięki w końcu będę mogła nadrobić wklejanie i założyć Filipka w naszych dzieciach
Goga66
2007-01-11
13:33:29
Email
'widzę, że masz problem z obróceniem opbrazka. W tym samym miejsu na listwie górne - obrazek, kiedy wejdziesz masz polecenie: obróć obszar roboczy i tam wybierasz o ile stopni i w którą stronę. Pozdrawiam
weridiana
2007-01-29
16:16:55
Email
znowu mam problem jak chcę wkleić zdjęcie to mi pisze że takie zdjęcie jest już w serwerze
weridiana
2007-01-29
16:19:18
Email
dokładnie tak mi się wyświetla co mam zrobić??? "Zdjęcie o nazwie obraz 096.jpg jest już na serwerze. Zmień nazwę zdjęcia."
dota
2007-01-29
21:07:14
Email
musisz zmienić nazwe zdjęcia w swoim kompie klikasz na zdjęcie prawą mychą i klikasz zmień nazwę, ktoś juz po prostu zdjęcie o takiej samej nazwie wkleił na forum, a nazwy zdjęc nie mogą się powtarzać :) pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum